Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 10:04
[İST-C6.19] - Beyoğlu Metrosu 2007'de Açılıyor

Taksim-Yenikapı Metrosu kapsamında işaa edilen TAKSİM-ŞİŞHANE arasındaki 1.5 Km'lik  metro hattının kaba inşaat tamamlandı ve elektromekanik işler başladı.

Ray döşeme ve işletmeye alma işleri kısa olan bu hatta 1 sene içinde tamamlanacak.

Bu hat her ne kadar Şişhane olarak anılıyorsada BEYOĞLU İlçesinde istasyonların giriş-çıkışları merkezde yer alıyor.

İstasyona girişler ;

1- Galatasaray ( İstiklal Caddesi )

2- Beyoğlu Belediyesi Önü

3- Şişhane Meydanı

www.ibb.gov.tr

Esat San
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 11:03

Mehmet Kasım bu başlığa gerek varmı sence?, tek bir sistemi ayrı bir hatmış gibi insanlara gösteriyor, ve burada maalesef bırak öncesini bir öndeki mesajı bile okumak zahmetine katlanmayan pek çok arkadaş mevcut, sürekli olarak bir uyarıda bulunuyorum fikir ve düşüncelerimiz ile manipülasyona sebep olmayalım ya başlığı daha detaylı yazalım ya da kaldıralım ve eski başlıktan devam edelim derim ben

recai metilli

15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 11:09

Mehmet verdiğin bilgiler sağol, bence de Yenikapı hattının tamamlanması beklenmeden Şişhane'nin açılması son derece yerinde olur. Taksim kabataş Finiküleri'ne paralel olarak Karaköy'e Tünelle iniş hattın kullanımını arttırır diye düşünüyorum. Kaldı ki Karaköy civarına gidecekler 3 aktarma yerine 2 aktarmayla hızlı bir biçimde hemde ekonomik olarak ulaşım sağlayacaklar.

Benim sormak istediğim. Durak Galatasaray Lisesi ile Tünel çıkışının tam ortasına mı denk getirilecek, yok durak Şişhaneye yani tünel'e çok yakın olacaksa Galatasary Lisesinin önünden giriş yapan bir hayli yürümesi gerekeck gibi geliyor.

Rifat Behar
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 11:17

Galatasaray'da istasyon girişi yok. Tünel Meydanı'na bayağı uzak kalıyor burası.

İstiklal Caddesi'ndeki istasyon girişi Tarık Zafer Tunaya Kültür merkezi önünde. Yani Tünel Meydanı'nda sayılır. Mevcut Tünel ile entegrasyon yok.

Diğer girişler, Beyoğlu Belediyesi önünde (Meşrutiyet Caddesi'nin bittiği yerde), Tarlabaşı Bulvarı'nın bittiği yer (Şişhane Meydanı), Eski THY binasının önü (Vergi Dairesi tarafı).

Yeterince giriş var.

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 11:49
Galatasaray

Rifat doğru söylüyor.TZT'nin orada istasyon var.Ben o bölgeye genel olarak Galatasaray dedim.Doğrusu arkadaşımzın dediğidir.

Araştırmalarım soncu ; Anıtlar Kurulu ile ilgili olmamasına rağmen TAKSİM-ŞİŞHANE arasının neden bu zamana kadar atıl kaldığı konusunda bazı bilgiler edindim.

* Bölgede yapılan kazılardan dolayı Sarkuysan Apt ve Fransız Konslosluğunun binalarının hasar görmesinden dolayı mahkeme sürecinin devam etmesi ve Haliç Köprü geçişi belirsizliği konularıdır.

* Yapımcı firmanın finansman bulması süreçleri projeyi bu kadar aksatan diğer etkenlerdir.

hakki
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 15:30

arkadaslar,artik hanginize  zahmet olmayacaksa su google'dan tarik zafer tunaya kultur merkezini isaretleyip su siteye bir koyabilirmi acaba?ona gore en azindan ben ve varsa benim gibi burayi tahmin edemeyenler icin kafamizda bu olasi cikis yerini canlandirabiliriz...
herkeze saygilar

Rifat Behar
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:16

Windows'umun versiyonu Google haritalarını kaldırmıyor. Şöyle tarif edeyim. Tünel meydanına 50 m mesafede, Galatasaray'dan Tünel'e giderken sağda sondan 2. sokak. Karşısında Ziraat Bankası var. Tünel Meydanı sayılır. Yanlız merdeivenlerin yönü deniz tarafında. Direk İstiklal Caddesi'nden giriş yapmayı düşünebilirlerdi. Mehmet Bey hava fotosunu buraya koysa da daha iyi anlaşılsa.

Mehmet BERBER

15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:17

(+)

(+)

Yanlış bilmiyorsam Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi kırmızı çember içinde kalan bina. İstiklal Caddesi'nin bittiği noktada. Solundaki bina da Tünel binası olsa gerek.

Murat Caner
15 yıl önce - Pts 07 Ağu 2006, 16:25

Geçen kış sanki halkanın içinde palplanşlı derin bir kazı yapılmıştı. Belki beketin bağlantılarından biridir.

(+)

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

15 yıl önce - Sal 08 Ağu 2006, 05:30

Buyrun Google Earth kmz dosyası bilgisayarınıza kaydedip google Earth programında açabilirsiniz. http://www.hemenpaylas.com/download/1330961/Tarik ...i.kmz.html

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM