Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Mordoğan
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
A.Özcan

7 yıl önce - Cum 17 Ağu 2007, 00:19

Mordoğan'dan görünümler

(+)

(+)

(+)

niyaziumut

7 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 21:47
Mordoğan- Manal- Üzümlü adası

(+)

(+)

mordoğan'ın en güzel manzarası

niyaziumut

7 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 22:08
TEKKE köyü Mordoğan

19. yüzyılda Mordoğan a bağlı pek çok mahalle köy varmış. Bunlardan en bilinenleri Çatalkaya ve Tekke köyü. Çatalkaya daha çok Türklerin yaşadığı mahalle iken Tekke köyünün nüfusu ise çoğunlukla Rumlardan oluşmakta imiş. Bu gün Çatalkaya köyü halen yaşanılan bir mahalle köy. Onun hemen kuzeyinde bugün terkedilmiş rum köyü TEKKE yeralmakta. Evler hemen hemen temellerine kadar yıkık ve harap durumda. Köyün az yukarısında ise Kilisesi yer almakta. Zamanında köyde Mordoğan markası ile şarap üretilirmiş. Ve bölgenin en zengin Rumları yaşamakta imiş. Bu günkü Mordoğan ise sadece bir iskele imiş.

Bu kısa bilgilendirmeden sonra size Tekke köyü kilisesinin fotograflarını sunuyorum. Belki fotograf estetiği açısından güzel olmayabilir. Ama bu fotografların çok önemli belgeler olduğunu düşünüyorum. Çünkü zamana doğağa ve insana çok uzun süreler dayanabileceklerini sanmıyorum. İnternet ortamında ve Mordoğan ı tanıtan kitaplarda da yeterince detaylı fotograflara rastlamadım.

(+)

(+)

(+)

En son niyaziumut tarafından Pts 08 Ekm 2007, 22:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

niyaziumut

7 yıl önce - Pts 08 Ekm 2007, 22:15
Mordoğan Tekke köyü Kilisesi

Tekke köyü kilisesi bugün kısmen de olsa ayakta kalmayı başarmış yöredeki tek kilise kalıntısı. Son fotograf Tekke köyünden Çatalkaya köyü yönüne bakış.

(+)

(+)

(+)

Tufan Atakişi

7 yıl önce - Pzr 09 Arl 2007, 23:22

Mordoğan'da yaz güneşinin, yel değirmeni tarafından doğuşu

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR