Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
hasan42

15 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 16:15

Biliyorsunuz bu cami çok daha büyük iken bir yangın sonucu tahrip olmuş ve yerine eskisinden daha küçük olan bugünkü cami inşa edilmiş. Şu anda eski camiden kalanlar yavaş yavaş restore edilerek korunmaya alınıyor.
Fotoğrafta eski caminin kuzey kapısını görüyorsunuz. İlk yüklediğim fotoğraflarda görülen minareli kapı ise ana giriş kapısıymış. Bu kapıdan oldukça uzakta olan o kapıyla birlikte düşünüldüğünde caminin oldukça büyük, taş işlemelere bakıldığında ise güzel bir yapı olduğu anlaşılıyor.

(+)

Vedat Erzurum

15 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 16:21

Sevgili Hasan, bu caminin adını duydum ama gidip görmek kısmet olmadı. Tam olarak bulunduğu yeri tarif edermisin?

nebi

15 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 16:49

Sevgili vedat abi burasi benim bildigim kadariyla larende caddesi uzerinde yani muhacir pazari ve mevlana turbesi arasinda diyelim, arkeoloji muzesi yani, alttaki harita yardimci olabilir :

Kirmizi yer

Yesil yer yalniz dikkat et sirçali medrese caddesi eskisi kadar islek degil hem bazi degisiklikler oldu o yuzden bu caddeye gore bakma larende caddesine gore bak orasi ayni duruyor

hasan42

15 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 20:42

Nebi güzel tarif etmiş. Atatürk anıtının yanından muhacir pazarına doğru giden caddeyi takip ettiğiniz zaman Etnoğrafya müzesine, sonra Arkeoloji müzesne ve hemen bitişiğinde de bu camiye ulaşırsınız.
Sırası gelmişken, Etnoğrafya müzesine de bir uğrayın. İlginç etnoğrafik eserler var.

Vedat Erzurum

15 yıl önce - Cmt 15 Nis 2006, 20:58

Çok teşekkür ediyorum Hasan Bey, inşallah yakın bir zamanda Konya ziyaretinde bulunmak istiyorum. Eğer bu gerçekleşirse hem sizlerle tanışmak , hemde buraları görmek ve bilgilenmek istiyorum.
Nebinin tarifinden sonra biraz hatırlar gibi oldum zaten  

sayfa 2
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA