Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayseri Kaserya (Kasseria) Alışveriş Merkezi [AVM]
sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Ana Sayfa -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 23:09
Kaserya (Kasseria) Alışveriş Merkezi [AVM]

Kayseri'nin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Detayları bekliyorum.

(+)

a.keser
8 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 23:31

Alıntı:
Kayseri'nin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. Detayları bekliyorum.

bence bu alışveriş merkezinin(!) en büyük detayı açıldığı günden beri sadece mc donald's için büyük gelir kaynağı olması ve telefoncular pasajı şeklinde bir görüntü vermesi büyük umutlarla yapılan fakat zamana ayak uyduramayan(otopark yok,dükkanlar küçük vs..) kasseria artık tat vermiyor bence

Serdar Sututar
8 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 23:49

Aman tat vermesin arkadaşım. O ne biçim isimdir öyle Kasserria falan...

Rumdan Asurdan bize ne dimi ama...

Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 23:56

Evet, haklısın arkadaşım. Açıldığı tarihte de sizin söylediğiniz gibi bir tepki olmuştu zaten. Kayseri'nin eski isimleri arasında "mazaca", "Ouzepia" ve "Caseria" gibi isimler vardı. Roma dönemindeki ismi, bu işyerine ad olarak seçmişler. Özbeöz Türk evlatlarının böyle bir isim seçmeleri ne kadar ilginç değil mi? Halbuki Türkçemizin ne kadar güzel kelimeleri vardı. Artık yerleşmiş bir isim durumunda, değiştirilmesi zor ama asıl beni üzen şey: Kayseri, Konya, Sivas gibi eski Selçuklu şehirlerinde dahi artık işyerlerine yabancı ad verme modası hızla yayılıyor.

a.keser
8 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 18:25

Alıntı:
Aman tat vermesin arkadaşım. O ne biçim isimdir öyle Kasserria falan...

ben kasseria isminin  bir özelliği olduğunu sanıyordum (kayseri söyleyişine yakın olduğundan dolayı) meğer kayseri isminin globalleşmiş ismiymiş

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> KAYSERİ