Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bayraklı Höyüğü (Smyrna - Tepekule)
123 ... 91011   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mehmet YASA

13 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 19:46
Bayraklı Höyüğü (Smyrna - Tepekule)

Burası da önceki sayfada bahsettiğim, İzmir'in ilk kurulduğu yer olan Bayraklı'daki Smyrna antik kenti.. Ord.Prof. Ekrem Akurgal burayı kazarak İzmir'in tarihini ortaya çıkarmıştı.Kendisi geçen yıl rahmetli oldu.
Burası da çok önemli bir yer İzmir için.

(+)

(+)

Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 19:51

Sagol Mehmet, birkac kez gittim goreyim ilk Izmir'in kalintilarini diye, hep kayboldum bulamadim . Senin resimlerden nerede oldugunu anladim, kesin bulurum artik.

Taha
13 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 23:00

Mehmet resimler cok guzel ben ege'nin sicakligini cok ozledim dondum bu kanada'da.

ata
13 yıl önce - Prş 01 Nis 2004, 23:24

mehmet senide sardı havadan fotolar volkanyüksel aşısı ile yakında hepimiz havadan fotolara kaycaz gibi geliyor önceden uçak idi helikopter oldu sırada zeplin uzay mekiği böyle uzar gider

Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Cum 02 Nis 2004, 03:25

Ata, ulkemize havadan bakabilmeyi beceremessek baskalari bakar guler bize. Onun icin hava fotograflari bence hem cok degerli hemde cok onemli tarihi belge niteliginde aslinda.

Benim hava resimlerinde 15-20 yil sonra kimbilir neler degismis olacak. O yuzden ucakla seyahat etme imkani olan butun arkadaslar ellerinden geldigince ozellikle Turkiye'nin havadan resimlerini cekmeye gayret etmeliler diyorum.

Mehmet bu arada yukledigin Agora resimleri cok yeni galiba. Cunku Kisin gittigimde Agora'nin Kuzey cephesinde devam eden kazilar, alanin sinirina ulasmamisti. Simdi gordugum kadariyla Kuzey kiyisindaki kazi bitmis gibi duruyor ve agaclar da yesermis. O yuzden resimler cok yeni olmali diyorum. Oyle mi? Bu arada bizimle paylastigin icin sonsuz tesekkur, cok hosuma gittiler.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR