Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet BAGCI
14 yıl önce - Pzr 15 Oca 2006, 19:34
İzmir Selçuk - Deve Güreşi Festivali

SELÇUK DEVE GÜREŞİ FESTİVALİ 15 OCAK 2006

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Sayın Yusuf Yavaş ve Serdal Bayraktar'a sonsuz teşekkürlerimle,

HAKAN©

14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 20:03

Selçuk Deve Güreşleri Festivali'nden;

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

HAKAN©

14 yıl önce - Cum 27 Oca 2006, 20:23

(+)

(+)

(+)

pelintezer

12 yıl önce - Cmt 11 Ağu 2007, 15:21
Ortakent-Yahşi Deve Güreşi - Mart 2004

Bunlar da (Casio Exilim ile) benim çektiğim resimler ... İstemeyerek de olsa gittiğim gösteride ağırlıklı olarak deve sahipleri ve develer ile iletişim kurmak ve onların rengarenk kıyafetleri ile daha çok ilgilendim ... Deve sahipleri, develerini o köpüklü ağızlarından öpecek kadar çok seviyorlar ve iyi bakıyorlar ... Beni herşeyden çok daha fazla etkileyen, develerin hemen yanıbaşında mangalda pişirilip satılan "deve sucukları" ... Develer bunun farkında mı bilemiyorum ama pişmiş deve eti kokuları ve onlarca canlı deve arasında ben kendimi hiç iyi hissetmedim!

(+)

(+)

(+)

(+)

İşte, alttaki resimde sucuk şeklinde teşhirdeki akrabalarının önünde, tüm bunlardan (umarım) bihaber bir deve poz veriyor

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Deveye boynun eğri demişler, nerem doğru ki demiş ... Bu söze istinaden, bu kadar şekilsiz olup da bir o kadar estetik başka bir canlı var mıdır acaba? Alttaki resimler de evimizin sınırlarına kadar gelen bir deve sürüsünden (Mart 2007). Ben onları merak ile izliyorum ama onlar daha da fazla bir merak ile benim ne menem birşey olduğumu anlamaya çalışıyorlar

(+)

(+)

çağlarözkan
9 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 22:49

(+)

Güreşleri yaklaşık 15 bin kişinin izlediğini tahmin ediyorum.Bu sene çok daha disiplinli bir organizasyon gerçekleşti.Özellikle kenar bariyerleri sayesinde daha güvenli bir güreş oldu.Selçuk Deve güreşleri şu anda bölgenin bir numaralı deve güreşi durumunda.

(+)

(+)

(+)

devamı gelecek...

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR