Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mcagri
11 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 15:53
İstanbul TOKİ Halkalı Konutları Projesi


TOKİ'nin son açıkladığı proje kapsamında Halkalı'ya toplam 6.060 adet konut yapılması planlanıyordu. İnşaaat maliyetindeki artışlardan sonra bu konutların 1.000 kadarlık kısmının ihalesi askıya alındı. Kalanlar ise 24 ay içinde bitirilecek, 1600 adedinin satışı yapıldı. Projeyle ilgili bir kaç canlandırma aşağıda..

Halkalı bölgesi tam anlamıyla bir toplu konut bölgesi haline geliyor. Bölgenin mevcut Toplu Konutlar dışında kalan alanları şu anda şantiye görünümünde.  Soyak Olimpiakent, Avrupa Konutları, Güneşpark Evleri, Ihlamur Evleri gibi projeler devam ediyor, Soyak ve Avrupa Konutları tamamlanma aşamasına geldi. Ayrıca Halkalı'dan direkt TEM'e yeni bir yol açma çalışması da var. Yeni yol ve kavşakların ihaleleri TOKİ tafafından gerçekleştiriliyor.


mcagri
11 yıl önce - Pts 18 Eyl 2006, 11:20
Toki Halkali


Cumartesi günü projenin gidişatını gözlemlemek üzere Halkalı'ya bir gezi yaptım. Bu esnada tüm etapları dolaştım, Halkalı Toplu Konutlar'da inanılmaz bir gelişim var.

TOKİ'nin 2480 konut projesi çerçevesinde bir çok adada temel atma çalışmaları başlamış, ayrıca bazı yerlerde hafriyat çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında bölgedeki Avrupa Konutları projesi bitmek üzere, Güneş Park, Soyak Olympiakent ve Ihlamur Evleri gibi projeler de devam ediyor.

Soyak Olympiakent'in giriş kapısının önünden başlayarak Olympiakent'in etrafını dolaşarak TEM'e bağlanacak dev bir yol çalışması başlamış durumda, yaklaşık 100 metrelik bir kısmı yapılmış.  Bu yol sanırım ileriki yıllarda Halkalı Toplu Konutlar bölgesinin can damarı olacak.

Ayrıca eskiden Halkalı çöplüğünün bulunduğu bölgede bir sürü kamyon ve iş makinası yoğun bir şekilde çalışmaktaydı. İş makinaları adeta dağları taşları işliyor. Planlardan gördüğüm kadarıyla burası rekreasyon alanı olarak ayrılmış, sanırım gördüğümüz çalışmalar bu amaçla yapılıyor. Geçen yıllarda çıkan haberlere göre burası Türkiye'nin en büyük parkı olacaktı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim.


mcagri
11 yıl önce - Sal 17 Ekm 2006, 11:37

TOKİ bu proje kapsamında 771 adet konutu satışa çıkardı. İlgilenenlere duyurulur.

http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/halkal .../index.htmmcagri
11 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 00:48

03.02.2007 itibariyle İnşaat durumunu gösteren fotoğraflar:

Projeden ev alanları ya da almayı düşünenler bilgi edinmek amacıyla http://finance.groups.yahoo.com/group/toki_halkal ..._konutlari bağlantısından ulaşılabilecek e-posta grubuna katılabilirler.


 


 


 


Fatih Can
10 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 12:43

Asagida cizimleri gorunen binalar toki tarafindan satisa cikarildi ve bu ay icerisinde teslim edilecekler. Cok yuksek bir insaat hizi ile 1 yil 2 ay gibi bir sure icerisinde buranin insaati tamamlandi.http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/halkal ...%DDYET.jpg

http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/halkal ...ada549.jpg


Seyhun
10 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2007, 19:29

Bu resimleri Temmuz ayında çekmiştim ancak başlığı daha yeni farkettim ve paylaşmak istedim..Soyak Olympiakent'ten çekildi...(+)
(+)
mcagri
10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 13:35
TOKİ Halkalı Konutları - Uçaktan


Uçaktan Halkalı başlığına eklediğim fotoğrafların linkini bu başlıkta da vermek istiyorum. Fotoğraflarda Halkalı bölgesinde devam eden konut projeleri görülüyor.

TOKİ Halkalı Konutları ile ilgili daha fazla bilgi için www.tokihalkali.info.tr.tc adresinden e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.(+)

(+)


e_mutlu

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 14:22

görüldüğü gibi burası başakşehirin kaç katı büyüklüğünde ancak maalesef metro projesi yok

Fatih Can
10 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 10:57

Evet,

Projenin ilk etabinda teslim basladi ve devam ediyor. 550 konut teslim edilecek. Kalan 6 bin civarinda konutun Ocak-Mayis 2008 aylarinda teslim edilecegini ongoruyorum.

http://www.toki.gov.tr/html/satis/istanbul/halkal ...teslim.htm


hasan köse
10 yıl önce - Sal 02 Ekm 2007, 13:09

Alıntı:
görüldüğü gibi burası başakşehirin kaç katı büyüklüğünde ancak maalesef metro projesi yok


Aslında bir metro projesi(Yeşilköy-Olimpiyatköy) var da, hayata geçtiğini görebiliriz umarım!

daha inşaatı bile başlamadığına göre ...sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet