Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Mersin - Taşucu
123 ... 171819   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
arda84

8 yıl önce - Prş 27 Tem 2006, 17:12
Mersin - Taşucu

Toros Dağları’nın yeşili ile Akdeniz’in mavisinin kucaklaştığı bir noktada kurulmuş olan Taşucu; Masmavi Denizi, Altın Sarısı Kumsalı, Doğal Çevresi, Zengin Kültürü, Tarihi Mirası ile yerli, yabancı herkesin ilgisini çeken ve Dünyanın her yerinden insanların gelip yerleştiği veya tatilini geçirdiği, sürekli büyüyen şirin bir beldedir.

Mersin İli, Silifke İlçesi'ne bağlı olan Belde; M.Ö.VII. yüzyılda Grekler tarafından kurulmuş (Holmi Kolonisi) ve 1471 yılında Gedik Ahmet Paşa tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Beldenin Nüfusu, 2000 Yılında Yapılan Nüfus Sayımına göre:
Yerleşik Nüfusu 10.466 kişidir. Yaz aylarında bu rakam 30.000’i aşmaktadır.
Silifke İlçe Merkezine 11-Km., Mersin İl Merkezine 95-Km. mesafededir.

Ulaşım:
Taşucu Beldesi Güneydoğu Anadolu, Doğu ve Batı Akdeniz ile İç ve Batı Anadolu’yu birbirine bağlayan Adana-Antalya Devlet Karayolu ağının kavşak noktasında olup, il merkezi Mersin’e 90 km mesafededir.

Taşucu Beldesi’nin önemli merkezlere uzaklıkları:

Taşucu-İstanbul 933 km
Taşucu-İzmir 817 km
Taşucu-Ankara 525 km
Taşucu-Adana 165 km
Taşucu-Antalya 389 km

Taşucu’ndan bu şehirlere otobüs firmaları her gün düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.

Her gün Taşucu’ndan Girne’ye (KKTC) belirli saatlerde denizcilik acentaları tarafından düzenli feribot seferleri yapılmaktadır.
Bu seferlerde  deniz otobüsleri ile 2 saatte, araçlar için arabalı vapurlarla 6 saatte Girne’ye yolculuk yapılmaktadır.

Taşucu mükemmel bir yer, çok şirin, bozulmamış gerçekten tavsiye ederim..Her yer Kıbrıs plakalı araba dolu ayrıca Kıbrıs-Türkiye seferlerinin yapıldığı bir liman olmasından dolayı, kendimi Kıbrıs'ta zannettim diyebilirim  

Gelelim fotoğraflara:

Cyprus Bazaar ( Kıbrıs Pazarı)

Taşucu'nun en büyük oteli 5 yıldızlı Taşucu Best Resort

Denizkızı Heykeli

Liman

Akdeniz Foku Heykeli

Kıbrıs Barış Harekatı Anıtı

Hacı Paşa Un Fabrikası Bacası Saat Kulesi, tepede leylekler yuva yapmışlar

Hacı Paşa Saat Kulesi'nin öyküsü

Kıbrıs Evi

Kıbrıs Gemilerinin kalktığı liman

Mersin Sitesi

İskeleden Taşucu'na bakış

arda84

8 yıl önce - Prş 27 Tem 2006, 17:26

Pansiyon ve oteller bölgesi

Taşucu Atatürk Anıtı

İskele

Taşucu- Bergkamen Kardeş Şehir Anıtı

ersinersoy
8 yıl önce - Cum 28 Tem 2006, 11:12

dostum ellerine sağlık.gerçekten memleketimizden çok güzel resimler gönderiyorsun.herşey için teşekkürler.ayrıca cennet cehennem,kanlıdivane,akkum,limonlu,bozyazı,anamur vb... gibi güzel yerlerin fotoğraflarını yükleyebilirsen çok sevinirim.iyi çalışmalar  

yılmaz büktel

8 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 17:30

taşucundaki anfora müzesini buradaki resimler arasında göremedim. oysa taşucunda görmeyi ilk istediğim resim oranınki idi. bence müzenin resmi ve tanıtımı da olmalı, teşekkürler.

Kartal
8 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 13:55

Gecen sene hayatimda ilk defa Tasucuna gittim. Hanimin dayisi gilin yazliginda 3-4 gun kaldik. Buranin denizinin ve plajinin bu kadar guzel olacagini beklememistim.

Eskiden hep Antalya cevresine giderdim. Ama artik hersefer okadar uzaga gitmeme gerek yok. Tabii Antalya yoreside cok guzel ama yurdumun baska (ama fazla taninmayan) guzel deniz kiyisi, plajlari da oldugunu kesfettim.  Biraz yatirim yapilsa burasi da Antalya ve Ege kiyilari gibi turistler icin cok cazip bir duruma getirilebilir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler