Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul 'Başakşehir-Bakırköy İDO' Metrosu 2. Etap ('Kirazlı-Bakırköy Sahil İDO') Projesi
« önceki   123 ... 156157158 ... 187188189   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 157
Cemoli D18
9 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 21:38

Konu dışı ama soracağım.
Bugünkü bakırköy planlı kentleşmesi ile bağcılar kentleşmesi neden aynı değil?
O dönemki yönetim bağcılar'ı köy gibi gördü ve çok katlı plansız yüksek katlı gecekondu yapmasına göz yumdu izin verdi.
Adam gibi hizmet yapmadı.
Bugünkü bağcılar caddesi plansızlığı, parseller trafiği sorunu o günkü bakırköy belediyesinin suçudur.
ağaç yaş iken eğilir.
Sorun büyümeden çözüm basit olur.
Şimdiki konut stoğu ile durumu çözmek var bir de 30 yıl önce bu planı yapıp bugünkü sorun olmadan çözmek var.

Arada kocaman vizyon ve bizleri öteki olarak görmek var.

acabuco
9 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 22:00

sayin Ali Ukcimbom2 beyfendi

bu ulkedeki suc oranina bir bakin, tecavuz oranlarina bir bakin, istatistite giren taciz ve tecavuz oranlarinin x5 kati kadar istatistige girmeyen var.

esimi, cocugumu, suc isleme potansiyeli cok yuksek insanlardan, sabikali insanlardan korumayi istemek en dogal hakkim, turkiye burasi.

ingilteredeki egitim seviyesinin 10 da 1i yok, hayvanlara tecavuz eden yuzbinlerce insan var bu ulkede su an.

yuzlerce yillik devlet politikasi bunlar aslinda, sinif ayrimini yaratan devlettir ve simdi bu halka bu ayrimdan oturu kizamazsiniz.

sosyolog olarak soyleyecegim su, turkiyede insanlarin psikolojisi normal degil, halkin neredeyse tamami ipin ucunda yasiyor, sorunlu bir ulkeyiz.

aydın bahadır
9 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 23:10

Alıntı:
atakoy nufusunun cogu orta yas ve uzeridir, halihazirda ya da emekli devlet calisanlaridir

Ataköyde nasıl o daireleri memur maaşı ile
almışlar.Özalın dediği gibi benim memurum işini bilir şeklindeyse ben bağcılardaki agresif gençleri böyle iyi vatandaşlara tercih ederim

Cemoli D18
9 ay önce - Prş 22 Şub 2018, 23:22

Olay çok başka yere gitmiş.
Zengin adam parayla metres tutar işini görür.
Buna kimse ses etmez.

Kullanılan yine kadının bedeni..
Bu mu sizin medeniyetiniz.

Şükrü Güllüoğlu
9 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 10:11

Hattın güzergahını beğenmeyen zatlara:
Arayın itiraz edin metronun inşaatına. Atlet giyip kendinizi şantiye kapısına kilitleyin. Üzerinize benzin döküp yakmakla tehdit edin.

yakuphoca

9 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 10:23

Aslında yanlış zamanda, yanlış yerde, yanlış konuyu tartışıyorsunuz. Ulaşımdan bahsediyoruz. Bir şehirde isteyenin istediği yere rahatça gidebilmesi.
Konu bu..
İnsanların eğitimsizliği konusunda katıldığım noktalar çok fazla. Onlar ayrı bir tartışma konusu.
Şu an zaten bahse konu bölgelerden bahse konu bölgeye metro olsada gidiyorlar olmasada.
İnsanların trafiğe takılmadan havaalanlarına, Anadolu yakasına, bazı merkezlere v.b. ulaşması güzel bir olay.

Bu arada ilkyuva istasyonunda yer kapatma işlemleri başlamıştır.

acabuco
9 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 16:15

yakup bey yer kapatma derken ? iskinin icinde mi yoksa disindaki kaldirimlarda mi

yakuphoca

9 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 16:51

Alıntı:

yakup bey yer kapatma derken ? iskinin icinde mi yoksa disindaki kaldirimlarda mi

İskinin içinde ağaçlar kesiliyor ve/veya taşınıyor. Kaldırımın yarısı kapatılmaya başlandı. Sabah gördüğümde öyleydi..

Poyraz665
9 ay önce - Cum 23 Şub 2018, 18:39
Bilgi

Mümkünse fotoğraf çekebilir misiniz?

acabuco
9 ay önce - Cmt 24 Şub 2018, 19:23

bugun gectim ama fotograf cekmeye firsatim olmadi, cokta ozel bi durum yok, ufak bi alan cevrilmis kaldirimlardan, cok cok yavas bir surec var hala.

sayfa 157
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 156157158 ... 187188189   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM