Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Ali Berke
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 22:43

Alıntı:
metro setinden inen bu vatandaşlar kuyruk olmuş istasyonda ne bekliyorlar? otobüs mü olamaz.
kuyruk bazen 15 -20 metre uzuyor ....

soru çok basit....
izmir belediyesinin metro çukurunda battığını herkes görüyor.....daha da batacak....onaylanan keşif artışı da yetmeyecek...metronun bitmesi zor...

izsu bir yılda en az 100 ihale yapıyor...hiç kik'len di diyen olmuyor....neden ?
metro dergisi koskoca izmir yerine neden İstanbul da basımı yapılıyor...
aynı şekilde kuşe kağıdına basılan aylık belediye bülteni izmir yerine neden Ankara da basımı yapılıyor....

izmir de matbaa yokmuş...
İzmir büyükşehir belediyesi istediği ihaleyi istediği kişiye ve firmaya yada kendi kurduğu belediyenin adam deposu izelman, izulaş vs şirketlere verebiliyor...

metro ihalesini de istediği şirkete vermişti...

izmir büyükşehir belediyesi birilerinin çiftliği....

umut ileri
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 22:51

Alıntı:
bilip de yazıyoruz ..ama sana göre herkes kara cahil:) nasıl değerlendirelim bu davranışı ..çocuklar yapar ancak..önce dinleyeceksin ..bak herkese saygıyla yaklaşıyoruz ama sen bana mühendisliğimi öğretemezsin .. kusura bakma kardeşim ..eleştiri de düzeyle yapılır bu senin düzeyin biz de öyle davranıyoruz..

Alintinin oncesinide bir okusaydin ya:

Alıntı:
bunların kimin oyunu olduğunu herkes biliyor neyin ne olduğu apaçık ortada. aynı şeyler izbanda da yaşanmıştı. o zamanlar kiklenmekten proje bir türlü ilerlemiyordu. burda da olay aynı..

Vatandas bunu yazmis. Izban'i hukumetin engelledigini ima etmis. Bunu yazan adama ben ne cevap yazayim peki ? Bir hukumet kendi projesini engeller mi? O zaman ?

En son umut ileri tarafından Sal 30 Nis 2013, 22:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 22:52

Sayın Ali Berke ..önce açıklamaları okuyun lütfen..neden bitmediğini anlatıp duruyoruz..önceki sayfalarda var okursanız anlarsınız..sanırım! hem iki de birde metroyu tartışalım diyorsunuz ..sonra şu an sorun olmayan metronun alakasız İBB çalışmalarının temcid pilavını sürüyorsunuz ..!onu ilgili başlığa çekin tartışalım..ki ben İBB nin yanlışı yoktur demedim ki hiç !..belki o görüşte aynı fikri sizinle paylaşıyorum..nereden biliyorsunuz itham ediyorsunuz..güzel bir söz vadır .''Ben ne diyorum tamburam ne çalıyor!'' adamın saçı dökülmüş acaba neden diyoruz ..siz ise adamın arabası kazalı diyorsunuz! ..kesker alaka!..dedim ya belki sizinle aynı fikirdeyim belki o konuda ! ama burada metro ile örnek vermeye gayret gösteriyoryuz..bu metro projesinin inşaatının geçeğini etkilemez ki yardımcı örnekleri de projeye bağlıyoruz..dikkat ediniz....özel mesjlarımda diğer projelerle alakalı paylaştığım yanlışların olduğuna dair mesajlarım oldu..bunu ilgili arkadaşlar bilir..!..hemen yargıya giriyorsunuz!...ben bilimsel yaklaşırım ..projede uygulamada hata varsa çekinmem bunu söylemekte..ama 8 ay bekletilen bir imzayı biri bana açıklasın..neresinde bilimsellik nerdeeeee!

umut ileri
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 22:59

Alıntı:
Umut İleri yine boş konuşma bilimsellikten yoksun ..bari insanlar işini öğretme ..zemin değerlerini mi biliyorsun ki nat geo videosuna bakıp zor olmuş diyorsun! primitif ..basit ..akıl ve izana karşı bu görüşü mesleğim adına kınıyorum..!!!..bak bakalım sana iki alıntı üniversitede yıllarını vermiş saçlarını ağartmış dökmüş mühendislerin iki çalışmasından örnek...

Videoyu hic izlemeden yorum yaparsan boyle komik duruma dusersin iste

Istanbul marmaray projesinde zemin degerleri degil mevzu. O da zor yine ama bu videoda deginilen kazilan bircok bolgede tarihi bir suru kalintinin cikmasi. Bu kalintilarin toplanmasi (arkeologlar vs geliyor, yavas yavas cikariliyor) nedeniyle insaatin zorlasmasi ve yavaslamasindan bahsediliyor. Benzer durum (kucuk caplida olsa) Ucyol'a kadar olan hattin insaati zamaninda da yasanmisti. Buna ragmen bu kadar uzamadi bu insaatlar.

Ayrica Istanbul'da su altina yapilan kisimla ilgili zorluklarda cabasi. Buna ragmen Izmir metrosundan cok daha hizli ilerliyor. Simdi kalkipta Izmir metrosunun zemini bundan daha zor dersen daha komik olursun. En azindan yabanci forumlarda falan yazma bunu

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:08

Alıntı:
Vatandas bunu yazmis. Izban'i hukumetin engelledigini ima etmis. Bunu yazan adama ben ne cevap yazayim peki ? Bir hukumet kendi projesini engeller mi? O zaman ?

Nereleri KİK lenmiş İzban'In kablo alımı mı ...ray takımları alımı mı.neler..? vatandaş yanlış yazmış tabi ki düzelteceksin ! en doğal hakkınız bu ..kanıt göstersin o zaman!..gösteremez ise sen göster ...aksini ispat et..biz de destek atalım..bak ne güzel yazmışsın bir ara İzmir'in yaşanabilir kent olduğuna yönelik haberle ilgili ..kaynağı ne bunun ?..yok tabii..asparagas..buna kimse bir şey demez ki..neden desin ?..doğru tektir. iki olamaz !..doğru yazdıkların konsunda hepsinin altına imza atarım ben ..sana kin beslemiyorum ki..ama saldırganlıkla değil !düzeyli tartışalım..mahalle kavgasına dönüyor sonra..herkesi akil baliğ kabul ediyoruz burada ..fikir bildirilecek tabii ..ama bir latince söz vardır..''Primum nil no cere '' diye yani önce zarar verme !

alisel
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:13

Yeni gelin,oynayamayınca "Yerim Dar" dermiş.
İBB 9 yıldır bitmeyen metroda beceriksizliğini örtmek için yeni gelini örnek almış.
8 Ay kiklenmiş.8 ay para gelmemiş.
Kalan 7.5 yıldan neden bitiremedin be adam diye soranlara da yalaka mazeretçilerden koro ile ninni dinlemek istemiyoruz artık.
Soru şu:BU METRO NE ZAAAMAANNNN BİTECEKKKK.....
Gerisi Laf çorbası.

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:14

Alıntı:
Videoyu hic izlemeden yorum yaparsan boyle komik duruma dusersin iste

bak işte yine aynı nereden biliyorsun izlemediği mi..sen onu nat geodan izlerken ben montajsız halini izliyordum Umut İleri!..meraak etme senin giremdiğin yerlere de girdik..gördük onları da ..ne diyeyim ben sana cervantes senden mi ilham aldı diycem ama çağdaşı değilsin

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:19

Alıntı:
murat metrix eline sağlık burada sakalı bitmemiş kişiler onların yaşlarından daha fazla bu işleri yapmış kişilere boylarından fazla laf söylüyorlar. hadi bu diyelim siyasi adamlar özel şirketlerin yaptığı gökdelenlere bile laf söylüyor yok yavaş gidiyor yok boyu kısa yok modeli iğrenç falan filan bunlarda mualif olma hastalığı var !!!!

Sendrom sanırım daha kaynağı ve zararları tespit edilemedi muhalif olanlara....kesin kanıtlansın hastalık deriz Sayın Rocknoz

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:29

Alıntı:
murat bey verdiğiniz teknik değerlendirmeler için çok teşekkür ederim. benim merak ettiğim belediye tüm bunları neden açıklamıyor? bu ne gizlilik? neden halktan saklanıyor da kikledi mikledi muhabbetine giriliyor. kocaoğlu çıksa dese yav millet bu zemin çok zor. çok mu zor bu?

Mehmet Kasım sormuş..! haklıdır ..iyi bir tespittir..iletişim ve enformatik alanında sorun vardır..!anlatılsa açıklansa tabii daha farklı olur...bir düşünüş tarzları olduğu kesin ..başkan ketum yapsını koruyor bu konuda daha doğrusu bir çok projede var bu ..geliştirilmesi gerekir..reklam olarak bakmamalı bu işe..yanlış bir uygulama 1

Murat matrix
1 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 23:37

Alıntı:
Gerisi Laf çorbası.

Çorbada tuzum olsun diye düşündünüz sanırım ..oldunuz.. çorbamıza hoş geldiniz !

Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege