Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
agunhan

1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 13:51
Göztepe Metro İstasyonunda Cadde Trafiğe Açıldı.

Göztepe Metro İstasyonunda Cadde Trafiğe Açıldı. Açıldı açılmasına da çevre düzenlemeleri ve kaldırım çalışmaları hala sürüyor. Başkan zaten Eylül ayının sonunda tamamlayacağız demişti. Böylece ilk kez söylediği tarih tutmuş olacak. Poligonda ise yeterli çalışma gene yok. Poligonda Caddenin trafiğe açılacağı söylenen Ekim sonu ( Kasım Başı) tarihi bakalım doğru çıkacak mı ? O tarihe kadar yetişecek mi bilmiyorum. Daha fazla işçi ve iş makinası getirilmezse Poligon da tarih turmayacak gibi gözüküyor. Üçkuyular için verilen tarih ise en geç bu yılın sonu olarak söylendiği için mi bilinmez daha orada caddeyi trafiğe açmak için çalışma başlamış değil. Nasılsa daha zaman çok, daha 3 ay var deyip işleri sallıyor olabilirler. Son Durum bu. Hıfzıssıhha ile Poligon arasında ayrıca, Poligon Total ile Poligon Parkı arasında bozulan asfalt kaplamasının asfaltlanmasına ne zaman başlanacağı da akıllarda soru işareti... Aynı benzer durum Göztepe Metro İstasyonunun orada da var. Göztepe Metro İstasyonu (İlahiyat Kavşagı)
ile Amerikan Koleji Arasında (İnönü Caddesinde) Bozuk Asfalt Kaplamasına ne zaman yeni asfalt atılacağı da belli değil. İnönü Caddesinin Eşrefpaşadan Fahrettin Altay Üçkuyulara kadar olan kısmında Yol Çizgileri de silinmiş durumda. Bu işlere nezaman başlayacak Belediye doğrusu merak ediyorum. Trafik denetlemesi de olmadığından gelişigüzel park eden araçlar yüzünden sabah ve akşam saatlerinde Tüm Caddede trafik feci sıkışıyor. Park eden araçlar çekilmediği gibi ceza da kesilmiyor. Etrafta neden hiç denetim yapan Trafik Polisi Yok ? Saygı ve Sevgiler...

agunhan

1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 13:55

Göztepe Metro İstasyonu Kurban Bayramına kadar Hizmete Girer mi ? Yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca Çoktandır Yeni resimler gelmiyor. Göztepe ve Üçkuyularda Çalışmalar şuan ne durumda bilinmiyor ?

agunhan

1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 14:19

Poligon ile Üçkuyular Metro İstasyonunda Yürüyen Merdivenler Yeraltına indirilip monte edilmeden Metronun ve Caddenin Trafiğe açılmasının mümkün olamıyacağını söylediler. Söyleyenler bizzat yüklenici firmanın çalışanları. Ayrıca Poligonda Panolar ile İşçi Barakaları kaldırılmadan, kaldırım çalışmalarına başlanamıyor. Şuan sadece önceden malzeme girişi için kullanılan küçük bir havalandırma kapatılması çalışması ve yağmur suları kanallarının yapımı işleri yapılıyor. Onun dışında henüz caddenin trafiğe açılması yönünde yapılan bir çalışma yok Poligonda. Ekim ayı sonunda Poligonda Cadde nasıl acılacak bu az iş temposuyla anlamış degilim şahsen. Belediye yetkilileri bu formu okuyorlar ise söylediklerimi dikkate alsınlar ve çalışmaları arttırmalıdırlar. Önümüzdeki haftalar yağmurlarda başlarsa çalışmalar daha da zora girecektir.

nevrans
1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 15:55

Beş milyonluk şehrin hiç umrunda değil izmir metrosuymuş gecekondu ve bakımsızlıkmış ortalık pislikmiş kimsenin umrunda değil gezi parkı hepsinden daha önemli kendimiz yazıyoruz kendimiz okuyoruz hiç bir şey olmuyor yerinde saymaya devam.İZMİRLİ KENTİNE SAHİP CİKMALİ İSTANBULA DEGİL.

En son nevrans tarafından Cmt 28 Eyl 2013, 01:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet Kasım
1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 22:12

Alıntı:
Göztepe Metro İstasyonunda Cadde Trafiğe Açıldı.

Göztepe Metro İstasyonunda Cadde Trafiğe Açıldı. Açıldı açılmasına da çevre düzenlemeleri ve kaldırım çalışmaları hala sürüyor. Başkan zaten Eylül ayının sonunda tamamlayacağız demişti. Böylece ilk kez söylediği tarih tutmuş olacak.

hayırlı olsun. bu da bi gelişmedir. darısı poligonun başına

bahar sensin
1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 23:13

üçkuyular metro inşaatında araç trafıgıne açılacak kaldırımlar sokulmeye başlandı pazar yerını asfaltlamaya hazır hale geldı(500 kamyon kaya vede cakıl dokulmus(guvenlıkcı arkadaş dedi) sımdı Esentepe ..oyak sitası yonunude doldurmaya başladılar ama calısma var 6-7 ıs makınesı çalışıyor......BELEDİYE İLK DEFA METRO İÇİN UĞRASIYOR amma calıskanlar dedim(3 sene 2 ay sonra içimde umutlar filizlendi

agunhan

1 yıl önce - Cum 27 Eyl 2013, 23:50
Bahar Kardeşim

Sevgili Bahar Kardeşim, Göztepede, Poligonda ve Üçkuyularda Yapılan çalışmalar Metro ile alakalı değil. Seviniyoruz, sevinelim de açılan Metro degil. Sadece Cadde. Caddeler trafiğe açılacak. Metro Çalışmalarına seçimin gölgesi düştü bugünlerde. Herkes Son 3 istasyonda caddenin artık trafiğe açılmasına önem verdiğinden Metroda çalışmalar yerel seçimlerden sonra başlar artık.

nevrans
1 yıl önce - Cmt 28 Eyl 2013, 01:53

Ben daha oncede yazdim kimse inanmadi muhendisler en gec haziran ayinda metro biter goztepe istasyonuda metro tamamlandiginda acilacak dediler.

izmir29
1 yıl önce - Cmt 28 Eyl 2013, 02:24

Bu izmir metrosuna diğer şehirlerden yorum yapanları anlamıyorum ankara metrosu 20 senedir bitirilemedi birazda gidip orda görüşlerinizi yazsanız bakalım 20 senedir bitmeyen metro için ne tür önerinuz var.Ama amaç izmiri kötülemek

Kemal
1 yıl önce - Cmt 28 Eyl 2013, 12:57

Mesela İstanbul'da da M1 Aksaray Yenikapı uzatması (topu topu 600 metre) en azından 10 yıldır bitemedi. M2 uzatması 12 yıldır sürüyor. Kolay değil bu işler.

Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege