Ana Sayfa  

arda84

Pts 24 Tem 2006, 13:50   Mersin - Adnan Menderes Bulvarı

Uzunluğu 10 km olan  Adnan Menderes Bulvarı Mersin'in en büyük bulvarlarından birisi..Hilton Oteli'nden başlayıp;  sahil yolu boyunca Gazi Mah., Pozcu, Barbaros, Eğriçam, Akkent, Üniversite ve yeni yapılan dolgu çalışmaları ile Mezitli'ye kadar devam eden bulvar Mersin'in modern yüzünü oluşturmakta ve Mezitli bölümündeki çalışmalar devam etmektedir.
         Bulvarın üzerinde 10 km'lik Kültür Park, Hilton Otel, Polis Evi, Öğretmen Evi, Sultaşa Otel, Deniz Kuvvetleri ve Karayolları Lojmanları, Hizmetiçi Eğitim Merkezi, Mersin Ünv. Yenişehir Kampüsü, birçok cafe-bar ve modern siteler bulunmaktadır. Şimdi de resimler:

Mezitli civarı

Yeni yapılan Marina civarları

Gazi Mah. kısmı

Üniversite Kavşağı

Sultaşa Otel civarı

Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü

Öner Konutları

mesajı beğendiniz mi?
arda84

Pts 24 Tem 2006, 14:01  

Mezitli civarı

Eğriçam civarları

Barbaros Civarı

mesajı beğendiniz mi?
arda84

Pts 24 Tem 2006, 16:18  

Bulvar üzerinde Pozcu'da bulunan Suphi Öner Öğretmenevi..Öncelikle bir kaç bilgi: Suphi Öner 1934 yılında Mersin’de doğmuş bir hayırsever bir işadamı.
Karaduvar Suphi Öner İlköğretim okulunu, yine Karaduvar’da eşinin adına Mersin Üniversitesine bağlı Gülnaz Öner Sağlık Meslek Okulu'nu,  Akdeniz Belediyesi sınırları içerisinde Mine Günaştı Lisesini yaptırmış.
Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret – Turizm Genel Müd.lüğüne bağlı Mersin Anadolu Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’ni donatımını da üstlenen işadamı, Tekirdağ- Çorlu ‘da 28 derslikli bir ilköğretim okulu da yaptırmış..Bundan dolayı da ismi yeni yapılan ve kendisinin içini donattığı öğretmenevine verilmiş.

Tesiste 5 kral dairesi, 9 süit, 96 normal oda olmak üzere toplam 110 oda bulunuyor.

[aynı olan fotolar silindi. - ebruturhan - Sal 26 Eyl 2006, 22:21 ]

Kasım Ekenler Konutları

Marina Konutları

mesajı beğendiniz mi?
arda84

Pts 24 Tem 2006, 16:24  

mesajı beğendiniz mi?
ersinersoy

Pts 24 Tem 2006, 22:38   teşekkürler

dostum ellerine sağlık.ilaç gibi geldi vallahi uzun zamandır memleketime gitmemiştim. sayende bi nebze olsun hasret giderdim tekrardan teşekkürler.fakat bu resimlerin boyutları çok küçük bunların daha büyük boyutlarını upload edebilirsen sevinirim

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: