Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ufuk06
8 yıl önce - Prş 06 Ekm 2011, 22:54

Alıntı:
Çubukta yakın zamanda üniversite kurulacak. Adıda yanlış hatırlamıyorsam Yıldırım Beyazıd Üniversitesi olacak.

Sitede arama yapmak çok mu zor arkadaşlar?

Buyrun Yıldırım Beyazıt Üniversitesi hakkında herşey aşağıda verdiğim linkte var. Nereye kurulacağını filan ben hepsini yazdım oraya.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=99710& ...mp;start=0

koray006
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 11:28

Ankara Bilge Üniversitesi
Alıntı:
Ankara Bilge Üniversitesi, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Vakfı ile Türkiye Devlet Hastaneleri Vakfı tarafından 2011 yılında Ankara'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 3 Mart 2011 tarihli ve 27863 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankara_Bilge_%C3%9Cniversitesi

İlk defa duydum...

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 19:17

Bugün akşam eve dönerken ODTÜ'nün önü savaş alanı gibiydi, çok sayıda polis bekliyordu. Ayrıca itfaiye araçları da vardı. Doğal olarak Eskişehir Yolu trafiği de felç olmuştu.

Duyduğum kadarıyla pkk'nın cezaevlerinde başlattığı açlık grevini destekleyen bir grup ODTÜ'lü eylem yapmaya başlamış. Polis, rektörlük izin vermediği için ODTÜ'nün içine girememiş ve olay engellenememiş. Ardından grup ODTÜ'den çıkıp, Adalet Bakanlığı'na yürümek istemiş ancak ODTÜ'nün kapısına barikat kuran polis buna izin vermemiş. ODTÜ'nün kapısında yaşanan olaylarda polisin barikatını aşmaya çalışan öğrencilere karşı biber gazı kullanılmış ve çevredeki vatandaşlar da gazdan etkilenmiş. Ayrıca grubun yaktığı ateşin, ormana da sıçramasıyla ufak çaplı bir yangın çıkmış ve itfaiye ekipleri de olay yerine sevkedilmiş.

Göz bebeğimiz, gurur kaynağımız olan üniversitelerimizde milletimizin birlik ve beraberliğine kastı olan kimselerin böyle gruplar kurup, bu tip olaylara bulaşmasını ben kabul edemiyorum. Göle bile kimliksiz adam sokmaktan kaçınan ama pkk'lıları barındıran bir yer olmamalıdır ODTÜ. Halk için yol yapmaya karşı olan ama pkk'lılara yol olan bir ODTÜ'yü, çoğu ODTÜ'lü de tasvip etmeyecektir.

ODTÜ'de nasıl bu gruplar barındırılıyor anlamıyorum. ODTÜ yönetiminde ve öğrencilerinde, kendi içlerinde bu kimseleri barındırdıkları için de kabahat var.

Bu videoda grubun yaptığı açıklama var. Burası Kandil değil, Ankara. Başkent Ankara
http://video.haberturk.com/haber/video/odtude-acl ...ligi/68652

Tunç D.

7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 19:38

Bence bu gruptaki öğrencilerin derhal eğitimine son verilmelidir.

Hakan_ank89
7 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2012, 20:15

Maalesef rektörlük bu kişileri alenen destekliyor, içeriye polisin sokulmak istenmemesi bunun apaçık göstergesidir. Bu kişilerin sayısı toplasanız 100 kişi etmez ancak koskoca ODTÜ ailesinin ismini bu kişiler maalesef lekeliyorlar.

Bu kişilere destek çıkan kişilerin savcılık tarafından tespit edilip, kurum ile ilişiklerinin kesilmesi lazım. Her sene aynı olaylar yaşanıyor, ancak değişen hiçbir şey yok.

Nazım B

7 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 13:57
Ankara’ya yeni üniversite

Alıntı:
“Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’’ adıyla yeni bir üniversite kurulması ve Fatih Üniversitesi’ne bağlı bazı bölümlerin Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlanmasına ilişkin tasarı kabul edildi.

Tasarıya göre, ‘’Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’’ adıyla kurulacak yeni üniversite; Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yabancı Diller Fakültesi, Dini İlimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü, Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü, Batı Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve İslam Araştırmaları Enstitüsü’nden oluşacak. Böylece Türkiye’nin ilk Sosyal Bilimler Üniversitesi de kurulmuş olacak. Tasarıyla, 335 kadro ihdas edilecek.

YENİ ÜNİVERSİTEYE BAĞLANDI

Tasarıyla ayrıca, Fatih Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olan ve Ankara’da açılan Hemşirelik Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Ankara Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlanacak. Bu bölümlerde halen öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ile öğretim elemanları ve mal varlığı, Turgut Özal Üniversitesi’ne devredilecek. 2012-2013 öğretim yılında kayıt yaptıranlar da dahil olmak üzere öğrencilere verilecek mezuniyet belgesi, istemeleri halinde önceki üniversitenin adıyla verilebilecek.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ankara/22330686.asp

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 14:01

Ankara, Gazi, Orta Doğu Teknik, Hacettepe ve Yıldırım Beyazıt'tan sonra şehrimizdeki 6. devlet üniversitesi olacak olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Ankara'mıza hayırlı olsun.

Ankara son dönemde yüksek öğrenim alanında önemli gelişmeler yaşıyor. İki yeni devlet üniversitesi de Ankara'nın geleceğine oldukça önemli katkılar yapacaktır.

akın akpınar

7 yıl önce - Prş 10 Oca 2013, 21:29

nereye kurulacak acaba?

Okan YÜKSEL

7 yıl önce - Çrş 23 Oca 2013, 02:28

Alıntı:
Tbmm Genel Kurulu
Güncelleme : 23 Ocak 2013 00:25 "Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi" adıyla yeni bir üniversite kurulması ve Fatih Üniversitesine bağlı bazı bölümlerin Turgut Özal Üniversitesine bağlanmasına ilişkin tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Kanuna göre, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi adıyla kurulacak yeni üniversite, sosyal ve beşeri bilimler fakültesi, siyasal bilgiler fakültesi, yabancı diller fakültesi, dini ilimler fakültesi, hukuk fakültesi, sosyal bilimler enstitüsü, Doğu ve Afrika araştırmaları enstitüsü, Türk dünyası araştırmaları enstitüsü, Batı dünyası araştırmaları enstitüsü ve İslam araştırmaları enstitüsünden oluşacak.

Fatih Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı olan ve Ankara'da açılan Hemşirelik Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Ankara Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulu Turgut Özal Üniversitesine bağlanacak. Bu bölümlerde halen öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ile öğretim elemanları ve mal varlığı, Turgut Özal Üniversitesine devredilecek. 2012-2013 öğretim yılında kayıt yaptıranlar da dahil olmak üzere öğrencilere verilecek mezuniyet belgesi, istemeleri halinde önceki üniversitenin adıyla verilebilecek.

kaynak: http://reklam_link/detay/ankara-haberleri ...n_parasina

koray006
7 yıl önce - Prş 31 Oca 2013, 19:41

Alıntı:
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nin kurulmasına ve Fatih Üniversitesi’ne bağlı bazı bölümlerin Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlanmasına ilişkin kanun, Resmi Gazete’de yayımlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/22487272.asp

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet