Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın minibüsleri
« önceki   123 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 30
HasanBerat
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 08:53

Alıntı:
ozaman bir diğer kesin çözümümüz var belediyenin her yıl sırf bu iş için belli bir miktar para ayırıp her yıl belli bir miktarda m plaka satın alarak yolları temizlemesidir bu insanlar eğitimle düzelecek kalitede değiller ve ben hala ve hala gerekirse zorlada olsa m plakaları toplayıp feshetmeye kadar giderek minibüsçülerin temizlenmesi taraftarıyım

Bunun önünde hukuki bir engel yoksa mantıklı ama m plakaların sadece 1 tanesi bile milyonlar ediyor 1000 tane olduğunu düşününce 1milyardan daha fazla para eder belediyenin de mali durumu malum
ve ayrıca bakanlık kararı çıkmadıkça minibüsler feshedilemez bakanlar kurulu kararıyla hakları var bu belediyenin yapabileceği birşey değil

mustafaguler
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 09:06

Belediyeler madem bakanlık tarafından verilen haklar nedeniyle müdahalede bulunamıyor, peki neden Cumhurbaşkanı'na durumu izah edip bir kararname ile bakanlık tarafından verilen bu haklar koşulsuz şekilde özellikle Büyükşehir belediyelerine devredilmiyor? Bir şey yapılmak veya çözülmek isteniyorsa çözüm bulunur. Ancak kesin çözüm bulunmayıp sorunu yıllara yaymak soruna kesin çözüm aranmadığının kanıtıdır.

Mehmet Erden21
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 15:10

Alıntı:
Dediğinizi batıda 2002 senesinde yaptılar ve çokta iyi gitmedi.

Arkadaşlar M Plakalar ile ilgili oncelkle sunu bilmekte fayda var.
Belediyenin doğu hattı M Plakalar ile ilgili tek müdahil oldukları nokta UKOME vasıtası ile ucret tarifesi.
Bunu dışında belediyenin M leri kaldırma gibi bir lüksü yok.Bakanlik karari ile vs kaldırılamaz mi denilse bile buda mümkün değil çünkü bu konuda da ülke geneli onlarca Yargıtay kararları var.
Bunun geçmişte denenmiş onlarca örneği var.
M plakar da bunu bildiği için gayet rahat
2002 de sözde minibüsleri batıda kaldırdılar ama 16 yıl sonra mahkeme kararı ile hepsi geri döndü.Zorla güzellik beyhude çaba oluyor
Ancak Alınır başkan M plakalar ile ilgili zorla kaldırma yerine güzellikle ikna yöntemini ciddi ciddi deniyor.Guzellikle ikna derken surundurerek değil ozendirerek bu yolu deniyor.batı minibuslerini 2009-2018 arası perişan eden Altepenin yaptığı bezdirme taktiğin ise yaramadığını aksine bunu gören doğunun dönüşüme asla girmeyeceğini de Alinur başkan görmüş durumda.Simdilik. .Ve belki ufakda olsa kısa zaman içerisinde doğu hatlarından olumlu sonuçlar gelecek gibi

92adalet
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 15:30

Tüm minibüsler kartlı bir şekilde yine kendilerine çalışacak şekilde dönüşmeli. Tek tip ulaşım sistemi olmalı belediyenin çatısı altında. Bu sayede kimse mağdurda olmamış olur.

HasanBerat
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 15:42

Alıntı:
Tüm minibüsler kartlı bir şekilde yine kendilerine çalışacak şekilde dönüşmeli. Tek tip ulaşım sistemi olmalı belediyenin çatısı altında. Bu sayede kimse mağdurda olmamış olur
.

O zamanda şu hat değerli şu hat değeri az olayı var mesela teleferik ile eğitim minibüsleri aynı parayı kazanmıyor ve değeri farklı oyüzden bu da zor
Eğer her minibüs haftada yada ayda bir hat değiştirirse olabilir belki

92adalet
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 15:47

Alıntı:
O zamanda şu hat değerli şu hat değeri az olayı var mesela teleferik ile eğitim minibüsleri aynı parayı kazanmıyor ve değeri farklı oyüzden bu da zor
Eğer her minibüs haftada yada ayda bir hat değiştirirse olabilir belki

ben doğu tarafını bilmiyorum ancak batıda görükle, göçmen konutları ve köy hatları ortak durağa bağlı ve her dolmuş her hafta farklı hatta çalışıyor adaletli olması için.

Dolmuşçular ile konuştuğumda bu şekilde bilgi aldım.

Kobracı
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 16:46

Alıntı:
ben doğu tarafını bilmiyorum ancak batıda görükle, göçmen konutları ve köy hatları ortak durağa bağlı ve her dolmuş her hafta farklı hatta çalışıyor adaletli olması için.

Dolmuşçular ile konuştuğumda bu şekilde bilgi aldım.

Bİldiğim kadarıyla o taraflarda dolmuş hizmeti bulunmamakta. Otobüs Minibüs ve uludağ üniversitesine kadar raylı sistem hizmeti bulunmakta.

burakxd383
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 17:57

minibüsleri sarı beyaz mikrobüse çevirseler daha verimli bir ulaşım sağlanmış olur denetimde artar kafalarına göre yolcu indirip bindirimi de yapamazlar yada dediğim gibi sorunu yıllara yayarak madem bakanlık kararıylada alınmayacaksa yıllara yayarak her yıl belli bir bütçeyle m plakaları tekrar satın alıp minibüslerin sayılarını en azından azar azar yollardan azaltırlar

92adalet
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 18:19

Kobracı, demek ki iyi bilmiyorsun. Her gün bindiğim mavi beyaz minibüs ne minibüsü o zaman

HasanBerat
2 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 18:41

Alıntı:
Kobracı, demek ki iyi bilmiyorsun. Her gün bindiğim mavi beyaz minibüs ne minibüsü o zaman

Taksi dolmuşu dediğinizi kastetti sanırım

sayfa 30
« önceki   123 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara