Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın minibüsleri
« önceki   123 ... 252627 ... 293031   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 26
jasminn
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 00:43

görükle durağı bence

Cüneyt5316

1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 03:49

Senelerdir teleferik hattı diye düşünüyorum ben.

Bursada yaşam16
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 11:10

Bencede teleferik hattı çünkü araçlarını ben hiç boş göremiyorum hep dolu gidip geliyor

Mehmet Erden21
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 14:03

Alıntı:
görükle durağı bence görükle durağı bence

Görükle Minibüslerini dolu görmeniz çok kazandığı anlamı taşımaz.Çünkü hatta çok fazla minibüs var ve gün içinde çok fazla tur atamıyorlar.Çok kazanmak için çok tur atmak gerekiyor :)Yazları ve hafta sonları araçların bir kısmı yatar. Ama Bursa batıya büyüdükçe gelecek vaadediyor

Gelelim en iyi hatta...
Bursa’nın en iyi hattı tartışmasız;
Güzelyalı-Organize Minibüsleri
Durakta 24 minibüs Nerdeyse Ring dönüyor Ayrıca ücret tarifesi yüksek ve Geçit gibi ara yolda ciddi İndi bindisi var.
Mudanya minibüsleri ise 90 adet nerdeyse Güzelyalının 4 katı.Yani Mudanya hattında 1 minibüs 1 tur atarken Güzelyalı nerdeyse 4 tur atıyor ve Buda geliri katlıyor elbette
Malum daha önce otobüsken kontak kapatan bu güzelyalı hattı Minibüse dönünce şimdi para basıyor
Doğu Minibüslerinde sırasıyla En popüler hatlar;
-Teleferik-Zümrütevler
-Vatan Millet
-Yeşilyayla
-Sinandede
-Samanlı Minibüsleri
Kuzey Minibüslerinde tartışmasız en iyi 2 hat;
-Demirtaş
-Soğanlı
Batıda ise;
-Çalı Minibüsleri(B/32 açılımdaysa kadar 1 numaraydı şimdi ise yarı yarıya işleri düştü.)
Yinele Görükle ile kıyaslanmaz derecede iyi.

Özetlersek iyi hat demek;
Koşa mesafede çok tur atan,indi bindisi olan ve her mevsim iş yapan hatlar iyidir
Buna en güzel örnek;

Vatan Millet Minibüsleri
Ankara yolunda boş görürsün ama mahalle içinde indi bindisi bitmez,kısa hattır Hatta Az sayıda 26 araç var ve günde 15 turdan aşağı atmaz.Hafta içi hafta sonu yaz kış hep yoğunluğu vardır.Asla araç yatırmazlar Full çalışır.Görükle gibi okullar açıkken iş yapıp yazın yatmaz mesela👍

Bursada yaşam16
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 14:59

Buna bakılırsa Eğitim Minibüs Durağının 5 Tane aracı var oda mahalle içinde indi bindisi çok

Kobracı
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 16:12

Araçların büyüklüğünden anlaşılabilir hat yoğunluğu. Az kazanan hatlar araç büyültme gereği görülmez çünkü çok yakar. Çok kazanan hatlarda yol şartları elverişliyse ekstra uzun 2 kapılır Mercedes ve Volkswagen bile alırlar.
Doğu'da çok kazanmayan hatlarda hep J9 J10 gibi eski araçlar ve Jest gibi kısa araçlar olur. Örneğin 8 - Yavuzselim durağında geçen yıla kadar 10 taneye yakın J9 Premier vardı. Son bir yılda bir sürü araç değiştirdiler yaştan dolayı. Samanlı civarına giden otobüs hattı az ve metro gibi arternatifi yok. Y.Doğu Ç.yolu altına inen Bi Vakıf hattı var o da Çınarönü-Vakıf yolcularını alıyor sadece Samanlı yolcularını alamayacak derecede uzak. Vakıf'ın potansiyelini Yeni Yapılan Parkın reklamını yaparak arttırabilirler.
Görükle'ye metro giderse belediye minibüsçülere karşı koyup mantıklı yerlere istasyon koyarsa Görükle hattı biter zaten.
Kuzeyin baş etkeni Terminal var. T2 açılıp Demirtaş'a kadar uzarsa Terminal hatları Doğu hatları gibi biter.
Geleceği düşünürsek şuan ilerde bitme oranı düşük olan Uludağ eteğinde çalışan hatlar.

tamer bursa
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 16:46

Bursa Batı bölgesinde 2002 öncesinde başta Hürriyet ardından Dikkaldırım minübüs durağı iş potansiyeli iyiydi.
Yunuseli durağı hamitler durağınında bunlardan aşağı kalır hali yoktu.
Beşevler, Geçit, 1050 konutlar, cezaevi, İhsaniye duraklarıda işi güzeldi aslında.
Batı bölgesi o dönemde en iyi bölgeydi.
Ömürleri uzun olsun dönemdeki başkanların bi bölgesel dönüşüm çıkardı bizim 18 senemizi çaldı götürdü.

ryder wilson
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 16:46

kuştepe araçları da güzel kazanıyorlar hatları aşırı kısa gün içinde çok turları var

Mehmet Erden21
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 17:09

EĞİTİM MİNİBÜSLERİ
Eğitim Minibüsleri maalesef Bursa’daki potansiyeli en düşük hatlar arasında.Yılcu yoğunluğu olmayan bi yerde 5 yada 55 araba olmuş birşey değişmez.Benim bir önceki saydığım maddeler bir birini tamamladığında anlam ifade eder mesele bu..
GÖRÜKLE MİNİBÜSLERİ
Görükleye metro uzaması Yolcuyu kırsada minibüsleri asla bitirmez.Çünkü Görüklenin çalışma sahası gerçekten geniş..
“ Görükle-Üniversite-Göçmen Konutları-Küçük Sanayi-İrfaniye-Konaklı-Büyük Balıklı-Deri Sanayi-Hançerli-Mirzaoba”
Tamamı ile gelişime açık ve uzun vadede potansiyel vadeden yerler..
Kuşteoe Minibüsleri
Bunlarada Güney Minibüsleri diye biliriz belkide
Atlamışız belki ama Bu hatta her zaman iş yapmış olan ve Yapacakda olan bitmeyecek hatlardan birisi

Mehmet Erden21
1 yıl önce - Pzr 13 Arl 2020, 17:35

Alıntı:
Bursa Batı bölgesinde 2002 öncesinde başta Hürriyet ardından Dikkaldırım minübüs durağı iş potansiyeli iyiydi.

BURSA BATI BÖLGESİ MİNİBÜSLERİ
Tamer bey tamamen haklısınız..
Ancak sadece esnaf değil; Bursalı da 18 yıl ulaşımdan soğudu Ve kaçtı..
Şuda bir gerçek ki,Batıdaki 2018 Minibüs Dönüşümü ile yolcu verilerinde %50 ye yakın artışlar oldu.Esnafında 18 yıl sonra yüzü gülmeye başladı ama malum pandemi..Ama oda bitecek inş
Batıda aslında ciddi bir potansiyel var ancak sistem maalesef rantbl işletilemiyor..Buna ister Burulaşın ister ÖHO yönetiminin suçu deyin.Sistem akılcı bir şekilde yönetilebilse,işinin ehli kadro Sistemi yönetebilse yolcu verileri çok daha artar..
Bu Arada ;Batı Bölgesini Minibüs taşımacılığına katacak olursak
Ne Teleferik,Ne Güzelyalı,Ne Demirtaş Minibüsleri Bursa’da iş yapan en iyi Minibüs hattı;((Türkiye’de bile Belki ilk sıralardadır)
B/13-Yenibağlar-Korupark-Esentepe
Minibüsleri dir.Diğerlerinin esamesi bile okunmaz.
Pandemi öncesi 1 minibüsün Günde 800-900arası yolcu taşıdığı günler bilirim..
Sabit bu hatta çalışsanız varın günlük ve aylık getirisini hesaplayın.Hafta içi ,hafta sonu ,yaz ,kış hep iş yapar.

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627 ... 293031   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara