Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa'nın minibüsleri
« önceki   123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 09 Arl 2006, 19:35

Doğu bölgesinde de, 2000'lerin başında kısmî bir minibüs => Otobüs/midibüs dönüşümü yapılmamış mıydı?  

Akın KURTOĞLU

erkut
11 yıl önce - Cmt 09 Arl 2006, 19:43

Şuan ki dönüşüm programı sadece doğu tarafında çalışan minübüsleri kapsıyor. Kuzey tarafına çalışan minübüslerle bir alakası yok. Tahminen 2008in sonuna kadar kuzey tarafı dönüşüme girmez ;çünkü kuzey tarafından daha önce dönüşüme girecek yerler var.
Bursa Büyükşehir Belediyesi  bana göre doğu tarafından sonra  Güzelyalı ve Görükle'de dönüşüm programı uygulayacak. Belkide Güzelyalı minübüsleri Doğu tarafına çalışan minübüslerden daha öncede dönüşüme girebilir. Çünkü Güzelyalı'ya feribot seferleri başlamadan minübüsleri büyültüceklermiş. Ayrıca Güzelyalı'daki minübüsçüler "Man Teztiger"   ile anlaşmışlar. Güzelyalı'yı takiben Görükle ve Mudanya'da dönüşüm uygulanabilir. Daha sonra kuzey tarafıyla devam edip ordanda Kestel ve Gürsu'ya geçilerek minübüsten otobüse  dönüşüm tamamlanmış olur.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 09 Arl 2006, 19:47

Şu ana kadar çevre ilçe ve beldelerde, Gemlik'te bir dönüşüm gerçekleşti. Bunun haricinde dönüşümü tamamlanan başka bir belde var mı?

Akın KURTOĞLU

erkut
11 yıl önce - Cmt 09 Arl 2006, 20:05

2002 senesinde sadece batı tarafında 2minübüs=1otobüs dönüşümü olmuştu.
Doğu tarafında ise ;o bölgeye çalışan 110 tane eski kırmızı özel halk otobüsünü= 55 tane yeşil özel halk otobüsüne dönüştürdüler. O yıllarda doğu tarafındaki minübüslere dönüşümle ilgili hiçbir düzenleme getirmemişlerdi.Dönüşüm programı  henüz bugünlerde gündeme geldi.

Ayrıca Gemlik haricinde hiçbir çevre ilçede dönüşüm gerçekleşmedi.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 09 Arl 2006, 20:09

Bu hesaba göre, Bursa'da son kalan minibüs adedini 400-600 arası diyebiliriz öyleyse. Bu da demek oluyor ki (3'e 1 hesabıyla); 150-200 arası otobüs demektir.

Akın KURTOĞLU

Salih Kuş

11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 00:47

Bursa'da şehiriçi ulaşımdan tamamen kalkmak üzere olan minibüslerden bir fotoğraf.arşivlerdeki yerlerini almaları gerekiyor artık  

(+)

fotoğraftaki minibüs şehrin yüksek kesimleri olarak sayılan pınarbaşı-ivazpaşa hattına aittir.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 01:34

Salih'in gönderdiği resimdeki İvazpaşa minibüs(leri), ilk sefere konuldukları günlerde kırmızı-beyaz renklerde idiler ve hepsinin bir numarası mevcuttu. Numaralar göğüslüklerine ve arkalarına, tıpkı BOİ otobüslerinde olduğu gibi yazılmıştı. Numaraları; beyaz daireler içine kırmızı renkli olarak yazılıydı.

Akın KURTOĞLU

Batur

11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 01:37

Batı bölgesin(d)e çalışan 2 tane (mavi-beyaz) minibüs hattı var. Hangi hatlar olduğunu bilen var mı?

Salih Kuş

11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 06:10

Alıntı:
Batı bölgesin(d)e çalışan 2 tane (mavi-beyaz) minibüs hattı var. Hangi hatlar olduğunu bilen var mı?

ben bir kaç defasında batı garajında üstteki fotoğraftaki minibüslerden gördüm ancak çalıştıkları hatlara bakmadım.daha doğrusu oradan bir yöne sefer yapıyorlar mı farkedemedim.Serkan abi'nin bahsettiği minibüsler bunlar olabilir mi ?

erkut
11 yıl önce - Pzr 10 Arl 2006, 12:30

Batı bölgesinde çalışan 2 tane mavi minübüs Yaylacık-Tahtalı-K.Sanayi istasyonu arası çalışıyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara