Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 20 Tem 2006, 15:48
Bursa BURULAŞ Çevre İlçelere Otobüs Seferleri Başlattı

BOİ'nin son dönemde başlattığı çevre ilçelere belediye otobüs servisi uygulamasıyla ilgili son durumu gösterir tablo aşağıdadır:

(+)

8 adet otobüs hattında, toplam; 13 otobüs çalışmaktadır (11'ü sürekli, 2'si sabah-akşam pik saatlerde) ve toplam; (100+92) sefer gerçekleştirilmektedir.

Hatların 5'i; "Merinos İstasyonu"ndan, 2'si "Küçük Sanayi İstasyonu"ndan, 1'i ise; "Organize Sanayi İstasyonu"dan kalkmaktadır. Yani, hatlar farklı noktalarda Bursaray ile entegre edilmişlerdir.

Bu başlık altında, Bursa çevre yerleşimlerine yapılan toplu taşıma programları ile ilgili mesajları biriktireceğiz...  

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
15 yıl önce - Prş 20 Tem 2006, 17:58

Akın Üstad'ın listesinde 1GY-GÜZELYALI-ORGANİZE SANAYİ İSTASYONU hattı eksik kalmış Tamamlamış olayım   .

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 20 Tem 2006, 20:35

Cem Üstad'ın uyarısıyla, listeye 1GY hattını da ekledik...    

(+)

Bu durumda, çevre belediyelere giden hat adedi 9'a, çalışan otobüs adedi 14'e (12 sürekli ve 2 pik), günlük yapılan sefer adedi de; (111+102)'ye yükseldi.

Akın KURTOĞLU

Batur

15 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 14:18

Gemlik’e çalışan otobüs sayısı, 20 dakikada bir hareket etmek üzere, 6’ya çıkarılmış.

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 02:21

Alıntı:
Gemlik’e çalışan otobüs sayısı, 20 dakikada bir hareket etmek üzere, 6’ya çıkarılmış.

Bursa Belediye sayfasında güncelleme yapılmamış henüz. Halen tek araç gözüküyor.

Akın KURTOĞLU

SABRİ BİLGİN
15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 12:53

Alıntı:

Alıntı:
Bursa Belediye sayfasında güncelleme yapılmamış henüz. Halen tek araç gözüküyor.

Yanlış bilmiyorsam Gemlik-Bursa arasındaki araç sayısı yalnızca bir günlüğüne arttırılmıştı.Başka başlıkta söylendiği gibi, Gemlik'teki minibüsçüler ile Burulaş anlaşmaya çalışıyorlardı ve bazı minibüsçüler buna karşı çıktılar.Bursa Büyükşehir Belediyesi bunun üzerine "Demek fermana karşı çıkarsınız,bende koyarım 6-7 otobüs sizde sinek avlarsınız"  diyerek gözdağı vermek amacıyla sayıyı arttırdı;sonra anlaşmaya varıldı. Emin olmamakla birlikte araç sayısının yeniden azaltıldığını sanıyorum.

Batur

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 13:02

Alıntı:

Bu haber geçen hafta Bursaray’ın ana sayfasındaydı. Hatta yan yana dizilmiş 6 adet 302’nin fotoğrafı da vardı haberde. Ayrıca belediyenin kendi sitesinde de Gemlikli minibüsçülerle anlaşıldı diye ayrı bir haber daha vardı. Önümüzdeki günlerde netlik kazanır.

Emre Uzan
15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 13:25

Alıntı:
Hatta yan yana dizilmiş 6 adet 302’nin fotoğrafı da vardı haberde.

(+)

Kaç model bu külüstürler?

Batur

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 13:26

İşte bahsettiğim resim bu, Tunay arkadaşa teşekkürler, ama lütfen bu emektar otobüslere külüstür demiyelim.  

Emre Uzan
15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 13:41

Geçtiğimiz haftalarda sabah saatlerinde İstanbul'dan İzmir'e giderken Dürdane rampasından peygamber vitesine takmiş iniyordum ki yanımdan fizik kurallarına aykırı bir şekilde bu otobüslerden birisi geçti. İçinde de tahmini 90-100 arası insanla beraber. Bunlarda artık mal bile taşınmamalıyken o kadar insan nasıl bindirlir yaz günü sabah sıcağında anlayamadım. Burda yazılanları okuyunca da bu otobüslerin kalkış zamanlarının uzun aralıklar olduğunu gördüm. Allah korusun bir kaza olursa sorumluluğu kim üstlenir bilmiyorum. Hızlı tren kazasında suçlu makinistti, burda da şoför olur herhalde.

sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara