Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Omer666
12 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 13:59

Ashot Galoian - Savunma teskilatinin Bascisi 1994 cu yilda Rusiyada Rusiya Xusisi Organlari tarafindan tuklanmisdir,1992-1994cu yilarda Azerbaycandan-Rusyaya geden Trenlerde bomblari saldirilari duzenleyenden biridir

Omer666
12 yıl önce - Sal 22 Ağu 2006, 14:16

Bu insanlarin kurbanlari bir cok mahsun insanlar olmusdur,cocuklar,yaslilar,gencler.Bir cok aileler Annesiz Babasiz kalmisdir.
bunlardan biri...
1990 18 Subat ayinda Bakuden Susaya gelen Otobus partladilmis,olayda 13 kishi hayatini kayb etmisdir..

10 Agustos 1990 Agdam-Tibilisi Otobusu Partladilmis 20 kishi olmush 30 kishi yaralanmishdir..  

24 Mart 1990 Azerbaycanin Ermenistanla Sinir olan Ilcesi-Qazaxda 6 kishi evinde Eremni Terror birlikleri tarafinda  oldurulmusdur...

09 Ocak 1990 Azerbaycanin " Genc Azerbaycan" Qazetesinin uzvu ve 3 Rus askeri Xankendide cekilise gidikleri zaman Oldurulmusdur..

30 mayis 1990 Baku-Moskova Treni Partladilmisdir,22 olu 11 yarali

1991 yil  20 kasim Mi-8 Helikopteli ile ucan Insanlar Xocaliya yakin Ermeni kendinde vurulmusdur 18 olu

1 Subat 1994 yilinda Baki-Kislavod (Rusiyanin Seheri) trenine bombali saldiri 20 yarali 3 kishi olu...

19 Mayis 1994 yili "20 Yanvar" metro istasyonunda Terror saldirisi 14 olu 49 yarali...

adnan k.
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 19:13

Azerbaycan Gençliğine - Ebulfez Elçibey
altay tarafından Aralık 28, 2005 - 19:09 tarihinde gönderildi.
Sen bil ki, Türk Gençliğinden ayrı değilsin. Karşında büyük hedefler, ağır görevler duruyor. Omuzlarında ağır bir yük var. Sen onu taşıyabilecek güce sahipsin. Senin öyle bir gücün var ki, devlerin taşıyamayacağı yükü sen taşıyabileceksin.

Senin damarlarındaki kan öyle kudretli kandır ki, her bir zorluğun üstesinden kolayca gelirsin. Bunun için yalnızca senin isteğin gereklidir.

Karabağ'ı sen azad edeceksin. Ben buna eminim ve inanıyorum. Azerbaycan'da Karabağ'ın azadlığını, Azerbaycan'ın birleşmesini istemeyecek genç yoktur. Milletin bu arzusunu yerine getireceksiniz. Size uğurlar diliyorum. TANRI yardımcınız olsun!

Ankara Hastanesi 19 Temmuz 2000

Ebulfez Elçibey

=======================================

sevgili ömer kardeşim,
ELÇİBEY tam bir TÜRKİYE dostuydu..bi yakasında azerbaycan diğer yakasında türkiye rozeti taşıyan bir insandı..türkiye ona sahip çıkamadı..

bir avuç çapulcunun yokettiği bu değerli insan eğer yaşasaydı sizler bugün bu acıları çekmezdiniz..

allah nur içinde yatırsın..
İŞTE ELÇİBEY'in hayat hikayesi:
http://www.biyografi.net/kisiayrinti.asp?kisiid=2416

Omer666
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 20:34

haklisin kardesim Ebulfez Elcibey cok buyuk insan idi,ama bizde sen ben hepimiz onun ve ATA Turke laik olacagiz insALLAH simdilik egitimimizle,sonra kurdugumuz isimizle gerekirse akan kanimizla,ama onlarin gozun arkada burakmayacagiz,gun gelecek PPKya Ermenilere Turkun dusmanini diz uste oturtacagiz.Sehitlerin kanini Analarin gozyaslarini hic ama hic yerde koymayacagiz,kanimiz canimiz bahasina olsa bile....ALLAH tum Turkun yardimcisi olsun,Kardesim desteyin icin cok sag ol.hic ama hic eskik olmayin insALLAH....

Omer666
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 20:37

insALLAH ATA turkumuzunde elci Beyimizinde Yeri cennet olar kabirleri nurla dolar,eminim ki suan ruhlari bizim kucukde olsa bu yapdiklarimizi,kardesliyimizi bir-birimize desteyimizi,bir-birimize sahib cikmamizi,goruyorlar ve cok mutlu oluyorlar cunki hem ATA Turkun-"Ey Turk Gencliyi" ve Ebulfez Elcibeyin bu yazilarinin bosa kalmadigini onlara uygun davrandigimizi goruyorlar...ATAlarimiza laik olalim...

adnan k.
12 yıl önce - Çrş 23 Ağu 2006, 21:11

ben tüm türk alemini çok seviyorum..geçenlerde samanyolu tv. de kazakistandaki türk yurtaşlarımızı seyrettim..
ahıskalı türklerin dizisini seyrettim..
aynı içimizden biri gibi hepsi..ve hepsi türkiye için istanbul için can atıyor..
sık sık azeri tv.lerini seyreder ve büyük hoşnutluk duyarım..
sınırlarımız ayrı da olsa kalplerimiz bir..
çok selam..

not:çok sevdiğim 6 aylık yeğenimi şu an bir azeri bacımız bakıyor..

MGulnar
12 yıl önce - Cum 25 Ağu 2006, 11:28
Turkun belasi ne????????????????????????

Merhaba benim turk kardehslerim. Ben size Bakuden yaziyorum. Yazimdaki qusurlara gore onceden ozur dilerim.
Omer kardeshim. Bu cur melumatlara  gore teshekkurler. Amma nedense asrlar boyunca turkler ve musulmanlar batinin yapdigi haqsizliqlara dozur. Neden??????????????? Bunu iki cevebim var bir dunyada geden politik oyunlar ve turklerin yuksek tolerantligi. Yani turkler nedense hec bir asirda kimsenin topragina goz tikmeyen bir halk olub ve bundan bati cox kabaca kullanmishdi. Azerbaycanla yanashi Turkler her zaman batinin POLITIK BASKISI ALTINDA OLMUSHDU. Bu Azeri konusundada ozunu eks etdirir. Turk dovleti butun uluslar arasi konuda Azerbaycani destekleyir. Bu da elbetde Ermenilerin manfetlerin zidd bir durum. Bunun ucun ermeniler daima Rusiya, ABD vasitasi ile Turkiyeye baski yapmaqdadir. Bu cox acinacaqli durumdur.
Bizim konushmaqdan bashqa yapdigimiz bir shey yox ve bu beni cox kizdirir. Ben kendim Zengilan ilcesinden didergin salinmish bir gencim. 13 yildir o topragin kokusu ile yatip kalkiyorum. Ermenilerin vahshilikleri beni her gun daha da agresiv ediyor. Ben butun bu savashi kendi gozlerimle gormush biri kimi hayatin haqsizliqlarla dolu oldugunu cox iyi biliyorum. Ben artiq her gun haberlerde gosterilen politik konushmalardan bikmishammmmmmmmmmm. Kimse bu duruma dur deye bilecekmi??????

turk_boy
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 10:50

img]http://wowturkey.com/tr102/turk_boy_Xocali1.jpg[/img]

Omer666
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 10:56

Gulnar bacim xos geldin sitemize,yazdiqlarin ucun sene cox tesekkur edirem,inaniram ki daha nece melumatlara bizi sevindireceksen

Omer666
12 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 10:57

Kardesim sanda bu resimlerin icin ilgin icin cok tesekkur ederim,benden bunlardanda daha korkunc resimler var ama insALLAH 26 subat Xocali Azerbaycanlilarin Soykirimi gunu vereceyim sitemize

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET