Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

K.Irak a Girelim mi ???
Evet 80.3%  80.3%  [94]
Hayır 19.7%  19.7%  [23]
Toplam Oy : 117

erhanthunder
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 09:43
Kuzey Irak ta Terörizm!!?


Yaklaşık 10 gündür Terör Yuvası Lübnan İsrail tarafından sterilize edilmeye çalışılıyor.Başlama sebebi malum 1+2 asker kaçırma ve Filistin-Lübnan için bilindik sonuçlar.Geçen senelerde asker kaçırmalar bizim ülkemizde de oldu ve K.Irakta bulunduğunu bildiğimiz halde bu askerleri aramada ne kadar etkin(israile göre) olduk bilemiyorum.Şimdi bu son dönemde ülkemizde dikkat ederseniz pekaka terörü bir anda alevlendi.Bu ülkenin dikkatini dağıtmak için mi yapılıyor??(bazı güçler tarafından biliyorsunuz artık ) yoksa bizde bundan istifade edip israil kadar olmasa bile K.Irakta bir terörizmi sonlandırma operasyonuna teşvik mi ediliyoruz?Dün yapılan açıklamalarda ise askere hazırlanması için emir verildiği şeklinde bilgiler var.Siyasi arenada böyle bir operasyona ne kadar destek yada köstek buluruz bilemiyorum.(kendi iç kösteklerimizide unutmayalım)Birde büyük Irak devletinin ikide bir çıkıp tehdit eder gibi sınır bütünlüğümüz lafları var.(tabi dublör kullanıyor ama arkasındaki gücüde biliyoruz)
Şimdi bizde K.Irakta bir temizlik operasyonu yapmalımıyız??Yada tam tersi???


Ismail Adiyaman
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 09:48

Hayir. Once kendi evinizde temizlik yapmaniz lazim, yani politikanizi, mafyanizi, %70 olan kayit disi ekonominizi bir saglikli bicime sokmaniz gerekir. Aksi taktirde durum kontrol disina cikar.

Ne demisler? Yurta sulh cihanda sulh !Atilla DÜNDAR
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 10:01

Alıntı:
Hayir. Once kendi evinizde temizlik yapmaniz lazim, yani politikanizi, mafyanizi, %70 olan kayit disi ekonominizi bir saglikli bicime sokmaniz gerekir. Aksi taktirde durum kontrol disina cikar.

Ne demisler? Yurta sulh cihanda sulh !


Savaşlar sonuçları itibariyle tasvip edilmesi mümkün olmayan olaylardır. Ancak, sürekli saldırılara, savaş içerisine çekilmek için dışarıda oluşturulan her çeşit baskı ve entrikalara maruz kalıyorsanız. En önemlisi kendi evinizdeki pisliklerin hep dışarıdan getirilerek içinize atıldığını görüyorsanız, işte o zaman pislikten önce pisliğin geldiği kaynağı temizleyip kurutacaksınız.


nagihandas

13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 10:13

büyük irak devletinin sinir bütünlügü varsa bizim de sinir bütünlügümüz var elbette.kuzey irak in yillarca ülkemize uyguladigi politika zaten ülke sinirlarini bölmek degil mi? aslinda ülkemizdeki türk-kürt ayirimi da sirf irak devleti tarafindan ülkemiz üzerinde  oynanan bir oyundan ibaret. onlarin tek istedikleri türkiye de bir kürt devleti kurmak,türkiye yi 2 ye bölmek ve sonra da kendilerince toprak bütünlügünü saglamaktir.bizim yüce türk milletimiz böyle bir seye göz yummayacaktir. onlar bizim 1 metre kare topragimizi bile ele geciremediler geciremezlerde. aksi halde gerekirse acimasiz olur gidebildigimiz yere kadar gideriz......

T.C.özkan

13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 14:00

evet girmeliyiz. pazar günü akşamı ordumuz kuzey ırak`a girmiş olmalıydı benim fikirimce. israil bir askeri için filistin ve lübnana yaptığını biz devlet olarak daha fazlasını yapmalıyız. daha ne kadar şehit vermeliyiz ki.

bir israil askeri, 6000 şehidimize eş değer galiba. böyle mi düşünülüyor.

UYANIN UYANIN ölü toprağını atın üzerinizden.MuratÇetin
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 14:10

Bir şarkı vardı, nakaratı dilime dolandı. Olmalımı, olmamalımı, yoksa hiç dokunmamalımı diye devam edip gidiyor. Tamamını bilen arkadaşlar vardır muhakkak.
Olaylar o kadar enteresan bir şekilde gelişiyor ki takip etmekte zorlanıyorum. BTC boru hattı açıldı, Samsun - Ceyhan boru hattı gündemde. İsrail, Lübnan a girdi. Türkiye de pkk terörü tırmanışta. İki günde 13 şehit. Orta Doğu kaynayan kazan... pkk terörü tırmandırılarak, ülkemiz kuzey ırağa girmek için adeta tahrik ediliyor.
İşte bütün bunları düşününce, ülkemiz için hayırlı olan hangisi karar veremiyorum. Olayların bizim bilmediğimiz çok farklı boyutları olduğunu düşünüyorum.
İsrail telafisi mümkün olmayan hatalar yapıyor, abd yi de arkasına almış çok tehlikeli bir maceraya atılıyor. G8 ve birleşmiş milletler sadece ve sadece izlemede. İnşaallah üçüncü dünya savaşının eşiğinde değilizdir.


01Hakan01
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 14:57

Büyük bir güçle girmek yerine, teröristin elebaşlari ve diğer üst düzey elemanlarına karşı hem Irak'ın kuzeyinde şu anda var olan özel tim elemanlarınca, hemde sınırdan sızabilecek tim'lerle nokta operasyonlari yapılmalı.

Avrupa'da yaşayan yöneticiler de ihmal edilmemeli tabii.


recai

13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 16:24

Hemen hiç zaman kaybetmeden girmeli girerkende kendi sınırlarımız içerisindeki pkk temizlenmeli yeter artık her gün bir şehit haberi duymayalım her gün binlerce asker anası gecelerini uykusuz ve huzursuz geçirmesin bu analara böyle bir acı yaşatmaya kimsenin hakkı yok olamazda.

Kani
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 16:49

Kuyruğu koparılan yılan, yaşamaya devam eder; yılanın ölmesi için başının ezilmesi gerekir.

Sineklerden kurtulmak için de; bataklığın kurutulması gerekli, kurumuş bataklık sinekleri kendiliğinden yok olurlar.


Mustafa Taşlı

13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 17:24

eğer ortada paylaşılan bir pasta varsa hem de burnumuzun ucunda,biz neden hissemize düşeni almayalım ki?sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET