Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Gökdelenleri ve Gökdelen projeleri
« önceki   123 ... 868788

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 88
Atlas101
1 ay önce - Cum 15 Oca 2021, 15:12

Yeni kent merkezi diye ilan edilen bölgeye yapılmaya başlanan gökdelen furyası ilk 2014’te Folkart’ın ikiz kulelerinin dikilmesiyle başlamıştı
Geri kalan 7 yılda bölgenin değişimi inanılmaz gerçekten.

Tacettin Şenel

1 ay önce - Cum 15 Oca 2021, 17:25

O Gökdelenlerin etrafındaki arkasındaki Binalar Depremde hep hasar gördü biliyorsunuzki basınada çıktı ne yazıkki çoğu bina yıkıldı O Gökdelenlerinde olduğu bayraklı bölgesinin Temeli hep Balçık Eskiden oralar sazlık balçık yerlerdi O bölgenin zemini riskli ne kadar sağlam bina yaparsan yap zemin ölü zemin Allah göstermesin merkeze daha yakın bir yerde aynı şiddette deprem olsaydı orada bir tane gökdelen kalmazdı ayakta zemin kötü ben eskiden oralardan geçerken hep çamur bölgesiydi zemin kötü o nedenle Gökdelenlen projeleri oralardan kalkmalı zemini daha sağlam bölgelere yapılmalı Mesela Balçovaya Narlıdereye yapılabilir....

Mete ÖZTÜRK

1 ay önce - Cum 15 Oca 2021, 17:51

Tacettin Bey Amca, o dediğin gökdelenler 46-47 katlı ve hepsi de Fore Kazık sistemi ile inşaa ediliyor. O gördüğün gökdelenlerin 3t'e 1'i yerin altında. Ayrıca Deprem İzolatörleri var, herhangi bir depremde gökdelenin yaylanmasını sağlıyor. Sırf zemin etüdü 7-8 ay süren inşaatlar var. Bunların hepsinin etüdü inşaat aşmasına geçmeden yapılıyor. 30 Ekimdeki depremde o bölgedeki hiçbir gökdelen zarar görmedi bunun nedeni de işte o Fore Kazık sistemidir. Bu tabi ki maliyetli bir sistem ama en emniyetli uygulama bu. Zemin balçık olmuş olmamış farketmiyor. Senin dediğin yıkılan binaların yapılış teknolojisi ile bunu kıyaslayamazsın. Daha iyi anlaşılması açısından da sana bir video ekliyorum.

cnk1470
1 ay önce - Cum 22 Oca 2021, 10:17

O video meksika depreminde çekilmiş İzmire ait değil

İzmirli Talha
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 10:35

Folkart Towers'ın önündeki gecekonduların depremde yıkılan binalarla birlikte kentsel dönüşümden yıkılıcağını öğrendim. Hazır İzmir'de kentsel dönüşüme ilk defa bu kadar önem verilmişken keşke ykm sınırları içerisindeki tüm gecekondu yapılaşmalarına estetikten yoksun olmayan binalar dikilse.
Ne kadar gökdelen diksekte maalesef yurtdışından ya da yurtiçinden gelen bir turist Folkart'ın önüne gelince sahilden gördüğü o mega kent manzarasının hiç bir önemi kalmıyor. Darısı diğer semtlerimize [/quote]

cnk1470
1 hafta önce - Sal 23 Şub 2021, 11:13

bu konu gerçekse çok sevinirim ben de bir konsept görmüştüm konum olarak bayraklı salhane yazıyordu şaşırmıştım

sayfa 88
« önceki   123 ... 868788
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet