Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Gökdelenleri ve Gökdelen projeleri
« önceki   123 ... 838485868788   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 84
35 gökhann
5 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 12:14

Alıntı:
Ben bu sizdeki Gökdelen sevdasını anlamıyorum Gökdelenler karnınızımı doyuruyor Halka ne gibi bir yarar sağlıyor İzmirin Görüntüsünü bozuyorlar Koskoca ucube binalar Güzelbahçe Taraflarını o nedenle seviyorum aralıklı Müstakil hoş evler sahil Huzur buluyor insan.....

Belediyenin nadir iyi işlerinden biri bu yeni kent merkezidir
Nitelikli ofis açığı hat safhada
Son yıllarda bu açık kapanıyor
Zaten belli sınırlarda gökdelen dikiliyor

Tacettin Şenel

5 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 12:19

Alıntı:
Gökdelen bir şehrin ne kadar geliştiğini gösterir. Bütün megakent ve metropollerde gökdelenler vardır.

Şimdi Gökdelen oldumu çok gelişmiş bir şehirmi oluyoruz Peki Madem Sizce biz gelişmiş bir şehirmiyiz Siz hangi dünyada hangi kafadasınız çözmek sor çıkında biraz çarşı pazar gezin ve birdaha düşünün acaba gelişmiş bir şehire benziyormuyuz diye Koca koca Binalar yapmakla Şehir gelişmez.....

Yunus Aktag
5 ay önce - Sal 08 Eyl 2020, 12:41

Alıntı:
Şu 3.fotoğrafta ki bina hangi proje?

Bayraklı 1923 binası. http://www.bayrakli1923.com

Gediz_001
5 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 00:38

Alıntı:

Şimdi Gökdelen oldumu çok gelişmiş bir şehirmi oluyoruz Peki Madem Sizce biz gelişmiş bir şehirmiyiz Siz hangi dünyada hangi kafadasınız çözmek sor çıkında biraz çarşı pazar gezin ve birdaha düşünün acaba gelişmiş bir şehire benziyormuyuz diye Koca koca Binalar yapmakla Şehir gelişmez.....

İzmir gökdelen yapilmayi hakeden bir şehir. Dünyada bir kentte ne kadar çok gökdelen varsa o kadar gelişmiş kabul edilir. Tokyo, Dubai, Newyork, Pekin gökdelelerin en çok olduğu metropoller. Avrupa'da da Paris, Londra, Moskova gokdelenlesmis metropolitanlar. Şuan İstanbul da onlara yakın.izmir ve Ankara nüfus olarak Madrid, Barcelona, telaviv gibi kentlere yakın ve o kentlerde de gökdelenler çok fazla. Hepsi de gelişmiş şehirler. Afrika kentlerine bakınca ise 3-5 bina varyok. Ve o şehirler zaten gelişmemiş.

Gökdelenler şehirlere hava katan yapılardı. Büyük Bir kente geldiğini gösterir. İzmir şuan bu kulelerle şehre ilk kez gelenlern gözünde farklı bir imaj çiziyor. İzmir Türkiye de ki şehirler kadar gelişmiştir fazlası yok. Bu şehir Avrupa'da olsaydı çok daha farklı olurdu.

Tacettin Şenel

5 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 00:51

Alıntı:
Gökdelenler şehirlere hava katan yapılardı. Büyük Bir kente geldiğini gösterir. İzmir şuan bu kulelerle şehre ilk kez gelenlern gözünde farklı bir imaj çiziyor.

Şehire ilk gelenler Sahilde afedersin bok kokusunda Gökdelenleri izlerken aklında nasıl bir imaj kalıyordur acaba
Yürünecek doğru düzgün kaldırımı olmayan Köy gibi delik deşik yolları olan bir kentte Gökdelen olsa neolur olmasa neolur Gökdelenlerle simgelerle şehir gelişmez
Ben İzmirin bir vatandaşı olarak Kendi evim Balçovadan Konağa Ulaşırken ortalama 7 km mesafede in bin canım çıkıyor yazın sıcakta kışın soğukta rezil perişan oluyorum ki merkezi bir yerde oturduğum halde birde diğer ilçelerde oturan vatandaşların vay haline Şehiri geliştirmek istiyorsanız Birkere Şovu bırakacaksınız gerçekleri göreceksiniz görmemezlikten gelmeyeceksiniz.....

saymyname
5 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 01:13

Alıntı:
Şehire ilk gelenler Sahilde afedersin bok kokusunda Gökdelenleri izlerken aklında nasıl bir imaj kalıyordur acaba
Yürünecek doğru düzgün kaldırımı olmayan Köy gibi delik deşik yolları olan bir kentte Gökdelen olsa neolur olmasa neolur Gökdelenlerle simgelerle şehir gelişmez
Ben İzmirin bir vatandaşı olarak Kendi evim Balçovadan Konağa Ulaşırken ortalama 7 km mesafede in bin canım çıkıyor yazın sıcakta kışın soğukta rezil perişan oluyorum ki merkezi bir yerde oturduğum halde birde diğer ilçelerde oturan vatandaşların vay haline Şehiri geliştirmek istiyorsanız Birkere Şovu bırakacaksınız gerçekleri göreceksiniz görmemezlikten gelmeyeceksiniz...

Dede İzmiri Bi sal artık tamam eksikleri var ama sen anlatınca Afrika'daki bin nüfuslu kabile gibi anlatın İzmiri 7 km gitmek istemiyorsan git manidaya taşın orasını yerleşimi daha dar

bluemet

5 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 13:15

Gelişmişlik ölçütü sanırım.sadece bizim.ulkede yüksek gokdelenlerin betonları olması

Bu düşüncede olan zihniyet yapısı çarpık şehir yapısını altyapısı berbat bir şehri yolları delis deşik bir yapıyı yeşil alanları az ve dahada beton olsun diye azaltilan bir şehir yapısını fazlasıyla hakediyorlar
Pek çok büyük sehrimiz ve halkı bu profilde İzmir'de maalesef baş çekenlerden

behcoo7835
5 ay önce - Çrş 09 Eyl 2020, 15:44
gerçekler

Fakir ülke olduğumuz için inşaat üzerinden doğan ranta devlet (alacağı harca, vergiye bakıyor) başta müteahhitler olmak üzere herkesin ihtiyacı var. Burası üretim ve know how üzerinden gelişmiş bir ülke olsa, birçok projeye zaten izin çıkmaz. Önce doğa, çevre konuşulur. Bakınız almanya kentlerine. Genelde yatay yerleşim var. Ekonomisi ile bizim aramızda uçurum giderek açılıyor..

Gediz_001
5 ay önce - Prş 10 Eyl 2020, 02:38

Alıntı:
Bakınız almanya kentlerine. Genelde yatay yerleşim var. Ekonomisi ile bizim aramızda uçurum giderek açılıyor..

Almanya'da banliyoler, iller birbiriyle birleşmiş. Avrupa'nın geneli öyle. İzmir daha Manisa ile birleşme di. Bizde dağlık her yer. Şehirler küçük alanlarda.o yüzden yüksek binalar daha çok.

35 gökhann
3 ay önce - Sal 03 Ksm 2020, 01:14

Folkart şu an inşa ettiği Vega isimli projesinin yanındaki arsayı almış

https://www.gundemebakis.com/m/ekonomi/folkart-ye ...68247.html

sayfa 84
« önceki   123 ... 838485868788   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet