Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Gökdelenleri ve Gökdelen projeleri
« önceki   1234 ... 535455   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
mertoviçizmir

7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 00:53

ayhan ; yüksel çakmuru yere göğe sığdıramamıssın duyanda izmiri dünyanın en önemli şehirlerinden birisi yaptı sanacak dolmuşları şehir merkezinden kaldırdı diyorsun ne demek istedin anlamadım bugün bircok semtte dolmuslar fink atıyo xD sahil yoluna gelince her denize kıyısı olan şehrin sahil yolu var bugün ( mersin, yalova, çanakkale v.s. )
şuan sokağa cıktıgımda kocaoğluna herkes kızıyor çalışmıyor diye ama en azından adam banliyö hattını metro standardına çıkarttı , metroları kör topal 2011 de açıcak , birçok yeşil alan yaptı sasalı dogal yasam parkı, asık veysel rekreasyon alanı, assm gibi ama ben nedense yüksel çakmurda böyle projeler görmedimde duymadım da cünkü yok adam cebini doldurmuş
birde demişsin ki bayraklı gökdelenler bölgesi ilan edildi oraya dikiliyor evet şükür artık tek tük kıpırdama oluyor ama hatırlatırım bikac sene önce byraklıya da gökdelen diktirtmem deyipte mahkemeye giden yüksel çakmurdu şimdi maşallah diyorum nazar değmesin pek sesi cıkmıyor umarım artık sesii hiç cıkmazda izmirde biraz kabuk değiştirir

Ayhan
7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 01:02

Alıntı:
ayhan ; yüksel çakmuru yere göğe sığdıramamıssın duyanda izmiri dünyanın en önemli şehirlerinden birisi yaptı sanacak dolmuşları şehir merkezinden kaldırdı diyorsun ne demek istedin anlamadım bugün bircok semtte dolmuslar fink atıyo xD sahil yoluna gelince her denize kıyısı olan şehrin sahil yolu var bugün ( mersin, yalova, çanakkale v.s. )
şuan sokağa cıktıgımda kocaoğluna herkes kızıyor çalışmıyor diye ama en azından adam banliyö hattını metro standardına çıkarttı , metroları kör topal 2011 de açıcak , birçok yeşil alan yaptı sasalı dogal yasam parkı, asık veysel rekreasyon alanı, assm gibi ama ben nedense yüksel çakmurda böyle projeler görmedimde duymadım da cünkü yok adam cebini doldurmuş
birde demişsin ki bayraklı gökdelenler bölgesi ilan edildi oraya dikiliyor evet şükür artık tek tük kıpırdama oluyor ama hatırlatırım bikac sene önce byraklıya da gökdelen diktirtmem deyipte mahkemeye giden yüksel çakmurdu şimdi maşallah diyorum nazar değmesin pek sesi cıkmıyor umarım artık sesii hiç cıkmazda izmirde biraz kabuk değiştirir

yere göğe sığdıramadığımı kim söyledi, çok çok iyi projelerini olmadığını, rahmetli piriştinanın daha başarılı olduğunu söylediğimi gözden kaçırdın sanırım. Kaldı ki Aziz Başkanında projelerini her yerde savunduğumu bilmiyorsun tabii yeni üye olduğun için... Ben sadece çakmur hiçbirşey yapmadı dediğin için söyledim... Yoksa Piriştina ve Kocaoğlu çok daha iyi projeler kazandırdılar şehre..

Bence forumu iyice gezmeden fikir sahibi olmadan yazıyorsun sonra da anlamadım diyorsun... Yazdıklarımı kırparak değil tam okumanı tavsiye ederim... evet dolmuşları kısıtladı, tabii ki tamamen kaldırmadı kaldırmak da her babayiğidin harcı değil. Şu an Konakta, Karşıyaka merkezde dolmuş görebiliyor musun peki ? Sahil yolu değil sahil düzenlemesi yani parkları kastettim, şu andaki Karşıyaka sahil düzenlemesi Çakmur zamanında oldu... Neyse dediğim gibi 16 sene önce görevini bıraktı... iyi kötü yaptığı şeyleri oldu... Özfaturaya göre iyiydi... Piriştina çok daha iyilerini yaptı ve devam ettirdi...

Demek ki uygun görmüş artık ses çıkarmıyor...

mertoviçizmir

7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 01:35

ben 3-4 aydır takip ediyorum bu siteyi yazılanları ama misafir olarak üye değildim bende kendi fikirlerimi beyan edeyim benmde katkım bulunsun diye üye oldum ..
sahil yolu derken bende peyzaj calısması , parklardan bahsetmiştim ama yanlış kelimeyle beyan etmişim sanırım
ben dedigim gibi yüksel cakmuru dogru bulmuyorum bence şimdiki başkan ondan daha calıskan hemde halk calısmıyor dedigi halde xD
ücyoldan gaziemire dolmuslar devamlı çalısıyor yani ücyolda daha düne kadar konaka baglıydı

Ama neyse sayfanın adı gökdelen dizini biz yüksel çakmuru konusuyoruz aslında sitede onun adında sayfa acarım herkes görüslerini yazsın daha mantıklı ama küfür etmeden yazarım ne de olsa eski baskan xD

Ayhan
7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 01:42

Konak derken Saat kulesinin olduğu Konak mahallesini kastettim ilçe olarak değil... Kaldı ki dolmuşlar daha sonradan yeniden hizmete sokuldu yani kaldırıldığı günden bu yana değil. Özfatura yeniden seçildiğinde Çakmurun yaptıklarını bozmaya çalıştı...

Neyse bu başlık çığırından çıktı Çakmuru savunacak değilim, sadece yanlışları düzeltmek, bir çukur yüzünden yaptıklarının görmezden gelinemeyeceğini söylemek istedim... Başkan olmasa bile küfür edilmeyi hakettiğini düşnmüyorum... Ayrıca Aziz Başkanı daha başarılı buluyorum... Son 11 yıldır İzmir canlandı ama inşallah daha da ileriye gidecek...

Karabağlar havaalanı yolunun Maslak veya Levent gibi olması dileğiyle...

mertoviçizmir

7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 13:36

ben de karabağlar tarafında gökdelenlerin olmasını destekliyorum ama özellikle şuan fuar yapılacak bölgede olmasını destekliyorum orası da yakında şehrin yeni bir merkezi konumu olacak gibi görünüyor bölgede toki konutlarıyla baslayan sehirlesme de uzundere rekreasyon alanı ile devam ediyor ve yanında da fuar alanı yapılacak aynı şekilde otobanın karşı tarafında da karabaglar belediyesi aydın mahallesindeki mobilyacılar için alan yapacagını söyledi o tarafta yapılacak gökdelenler yeni bir sehir merkezi yaratacaktır ama öncelikle bayraklı gökdelenler bölgesinin dolması gerekir daha sonra 2.gökdelen bölgesi olarak orası seçilmelidir

nazım ozcan
7 yıl önce - Cmt 20 Ksm 2010, 14:17
tebrik

Arkadaşlar merhaba, tüm site sakinlerinin geçmiş bayramını kutlarım öncelikle. Siteye yeni üye oldum ve ilk mesajımı da böylece yazmış oluyorum. İlk izlenimim şu: giderek İzmirli kentdaşların bir sivil toplum platformuna dönüşecek gibi. Medeni ölçülerle fikir beyan etmeye ve tartışma kültürüne uygun davranmaya özen gösterildiğine tanık olmak beni fazlasıyla memnun etti. Özellikle geçmiş belediye başkanları üzerinden yürütülen kentin dokusuna ve kent yenlemeye dair fikir paylaşımlarımız bilinmeli ki, şu anda İzmire gözünü dikmiş, yatırımını planlamış hatta arsasını alıp süreci başlatmış büyük ölçekli yatırımcı firmalarım temsilcileri tarafından da takip edilmekte. Hatta zaman zaman bu kişilerin de enformasyona site üzernden katkıda bulunduklarını görüyoruz. Kısacası İzmirimizde uzun süredir türlü nedenlerle gecikmiş, geciktirilmiş olan sinerji nihayet harekete geçmeye başladı. Bunu yatırımcı firmaların sitelerinden de takip edebiliyoruz. Evet kabul etmeliyiz ki, kentin gelişim dinamiklerinde Bayraklı ve İnciraltı katalizörü oluşturacaklar. (İstanbul'da Maslak-Levent, Ankara'da Eskişehir Yolu mukabildi) Sonra da yaratılan dinamizm kentin diğer gelişim noktalarına yayılarak, özellikle istihdam döngüsüyle kent ekonomisinde büyük canlanma oluşturacak. Bir Bayraklılılı olarak yöremdeki değişimi dikkatle takip ediyor ve planlı gelişimden memnuniyet duyuyorum. Bu sürece yapıcı ve yönlendirici fikirlerimizle katkı koymayı önemsiyorum.
selam ve saygılarımla

can_izm

7 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 21:29

(+)

mertoviçizmir

7 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 21:52

burası pek izmire benzemiyor neresi oldugunu yazarsanız sevinirim

Halil Can
7 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 23:33

Alıntı:

burası izmir limanının alsancak tarafında bittiği, kordonun başladığı, ve yine alsancak migrosun az ilerisinde olan kısım. fotoğrafı çok beğendim yüklediği için arkadaşıma tesekkur ediyorum

ali_35
7 yıl önce - Pzr 28 Ksm 2010, 15:36

Alıntı:

Bu 4 gökdelen nerdeyse İzmir'in her yerinden görünüyor nasıl İzmir'e benzetemediniz şaştım doğrusu. Hatta aralarındaki en uzun olan (adı sanırım Port Residence'tı) Kırbıs Şehitler Caddesi'nde

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 535455   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet