Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Gökdelenleri ve Gökdelen projeleri
« önceki   123 ... 525354   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
mertoviçizmir

7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 20:47

ayhan ; istanbulu gökdelenlerle geçsek ne olur demişsin biz orayı hiç bir zaman geçemeyiz bizim rakibimiz istanbul değil şuan ankaradır benim istanbulda 100 den fazla gökdelen inşatı var demek istedim izmirde de en azından istanbul ile kıyaslarsak 25 tane filan olması lazımdı ama sadece 4 tane
bu arada yüksel çakmur izmiri bugünkü haline getirdi demişsin ama izmir bugün o kadar şaşlı bir şehir değil yani onların zamanında gecekondular yapılmaya baslandı neden engel olmadı veya izmire neden metro getirmedi özfatura desen tamam derim bir derece cünkü metroyu o adam başlattı ama yüksel çakmur izmire bana göre bişey kazandırmadı aksine izmirde basmane gibi izmirin merkezi yerine utanç cukurunu o kazandırdı
y kürek ; öncelikle mesajın için teşekkür ederim uzun zamandır takip ediyorum bu siteyi ama kimi zaman bildiklerimi paylaşayım diye üye oldum unutulmuştu bu sayfa uzun zamandır tekrardan güncelleyim hemde yeni yapılan gökdelenlerimizi de yazayım dedim bu arada dediklerinlerini tekrar güncelledim tesekkürler

Ayhan
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 21:05

Alıntı:
bu arada yüksel çakmur izmiri bugünkü haline getirdi demişsin ama izmir bugün o kadar şaşlı bir şehir değil yani onların zamanında gecekondular yapılmaya baslandı neden engel olmadı veya izmire neden metro getirmedi özfatura desen tamam derim bir derece cünkü metroyu o adam başlattı ama yüksel çakmur izmire bana göre bişey kazandırmadı aksine izmirde basmane gibi izmirin merkezi yerine utanç cukurunu o kazandırdı

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama yanlış bilgilendirme yapmışlar sanırım sana...

İzmiri bugünkü haline getiren elbette Yüksel Çakmur değil... Ne yapıldıysa rahmetli Ahmet Piriştina zamanında yapıldı ve İzmir eski günlerini kırarak bugünlere geldi, tabii elbette yeterli değil, çok daha güzel ve yaşanabilir İzmir'e sahip olabiliriz...

Gecekondular Yüksel Çakmur zamanında yapılmaya başlandı demek çok yanlış, Çakmur sadece 1989-1994 yılları arasında görev yaptı, ve de gecekondular çok daha öncesinde fazlasıyla vardı, Bugün bir Bayraklı, Gültepe, Karabağlar, Altındağ gibi semtler 50-60'lı yıllarda ortaya çıktı... sadece 5 yıllık süre zarfında gecekonduları yok etmesi de imkansızdı zaten...

Çakmur, Karşıyaka sahilini baştan aşağı yeniledi, Mustafa Kemal Bulvarını yeniledi, şehrin içindeki dolmuşları kaldırdı, seyyar satıcılara karşı mücadele verdi, Fuarcılığın gelişmesi için İZFAŞ'ı kurdurdu (Şubat 1990)... Konak Meydanı'nı adam etmeye çalıştı... İzmir'e deniz otobüslerini kazandırdı... Yani bu şehre hiçbirşey yapmadı demek apaçık görmemezlikten gelmektir...

Özfatura ne yaptı, Çakmur'un getirdği denizotobüslerini kaldırdı, sonra Kordon'u batırdı, altı şeritli yol yapıcam diye şehrin en güzel yerini kurban etti, neyse sonra rahmetli başkan geldi de sahili düzenledi, yoksa o kafayla orası otoban olacaktı... İyi yaptığı şeyler de elbette var, metronun temelini attı mesela... ama nedense sadece üçyola kadar yapmayı akıl etti...

Basmane'deki utanç çukuruna karşı çıkmasını destekliyorum, ben hiçbir şekilde Konak ilçesine gökdelen yapılmasını uygun görmüyorum hem zemin açısından hem de görüntü açısından...

resat85
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 21:27

mertoviçizmir, liste için teşekkürler, bilgilendirme açısından böyle bir sıralamaya ihtiyaç vardı. Alsancakta ki "kordon kule"yi de eklersen sevinirim 20 katlıydı sanırım ama kaç metre olduğunu bilmiyorum. Birde şu inciraltında ki "crown plaza" tepesindeki anten ile birlikte mi 113 metre yoksa anten hariç mi?

koray006
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 21:57

gerçekten izmirin gelişmişliğine göre gökdelen az sayıda bide bu olay nüfuslada alakalı ankaranın nüfusu 5 milyon diyenler var şu anda, ankarada gökdelen sayısı 100+ veya 150+ 40 'a yakın inşaat halinde(30 tanesi konut kulesi) ,izmirde ekonomik olarak güçlü bi şehir en azından izmirde ofis kulesi ihtiyacının çok fazla olduğunu düşünüyorum benim anlamadığım eğer yanlış bilmiyosam yuksel çakmurun engellediği yerde iki tane kule yukselmekte bunlar nasıl yapılamatdır..

mertoviçizmir

7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 22:12

ayhan ; ben yüksel çakmuru sevmiyorum ve yaptıklarını da onaylamıyorum zaten izmirlilerinde pek sevdiğini düşünmüyorum açıkçası önemli olan sevip sevmemekde değil zaten önemli olan izmire ne kazandırdıkları ne kaybettirdikleri gecekondular onun zamanında yapıldı demedim onların zamanında dedim ondan öncekilerde yapmıslardır ama onun zamanında da hızla yapılmaya devam edildi drdurmadı yani şimdi daha yeni bir yasa cıktı ve gecekondu yapmak yasaklandı ( sanırım 2009 yılında yanlıs hatırlamıyorsam ) seyyar satıcıyla her belediye baskanı ugrasacaktır zaten onun görevi bu deniz otobüsüne bişey diyemem konak meydanı desen nerdeyse her gelen belediye başkanı yıkıp yeniden yapmış adeta ve umarım birdaha da bozulmaz böyle gayet iyi bence ...
bu ara da acıkcası şaşırdım doğrusu desteklemene :S evet konak da gökdelen yapılmamalı ama orası gökdelen için uygun bir yer hilton ve gürel residence yakın o yüzden bence oraya 3.gökdelen de cirkin durmaz hem de ordaki çirkinlik de kaybolur ama malesef yüksel çakmur gibi istemezükcüler oldugu sürece izmir de çivi bile çakılmaz benim anlamadığım neden ankara da istanbulda gökdelen dikilmesine karşı değillerde izmirde dikilmeye kalkılınca hemen isyan çıkıyor sonra da istanbul ankara özentiliği cıkıyor izmir emekli kenti gelişmedi gibi bir cok kelimler türüyor bayraklıya kaç senedir gökdelenler dikilcek halen daha dikilcek dikildiği yok neymiş depremde yıkılırmıs bahaneye bakın sonra da yüksel cakmur bişeler yaptı bence tek yaptıgı izmiri geriye düsürmek xS

Resat85 ; tesekkür ederim ekledim onu da saol clowne plaza sanırım anteni dahil 113 metre olması lazım ben öyle biliyorum normalde de öyle yazıyor zaten , keşke daha büyük olsaydı

koray ; gercekten de az bence de ankara 5 milyon değil 4,5 milyon civarı o da ilin nüfusu yani ,izmir ise 3,868 normlde 4 milyon deniyor kısaca ankarayla izmir arası çok yok ama orda istemezükcülerde yok nedense veya varda hükümet sesini çıkaranı susturuyor umarım izmir de yakın zamanda fark yaratır ama istanbul zorda bari ankarayla yarısalım en azından

Ayhan
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 22:19

Alıntı:
ben yüksel çakmuru sevmiyorum ve yaptıklarını da onaylamıyorum zaten izmirlilerinde pek sevdiğini düşünmüyorum açıkçası önemli olan sevip sevmemekde değil zaten önemli olan izmire ne kazandırdıkları ne kaybettirdikleri gecekondular onun zamanında yapıldı demedim onların zamanında dedim ondan öncekilerde yapmıslardır ama onun zamanında da hızla yapılmaya devam edildi drdurmadı yani şimdi daha yeni bir yasa cıktı ve gecekondu yapmak yasaklandı ( sanırım 2009 yılında yanlıs hatırlamıyorsam ) seyyar satıcıyla her belediye baskanı ugrasacaktır zaten onun görevi bu deniz otobüsüne bişey diyemem konak meydanı desen nerdeyse her gelen belediye başkanı yıkıp yeniden yapmış adeta ve umarım birdaha da bozulmaz böyle gayet iyi bence ...
bu ara da acıkcası şaşırdım doğrusu desteklemene

sen at gözlüklerinle dolaşmaya devam et kardeşim... Minibüsleri kaldırmasını, sahil yolunu düzenlemesini onaylamıyorsan diyecek birşey yok gerçekten de...

Rahmetli Piriştina kadar olmasa da Çakmur'un icraatleri ortadadır... Çoğu İzmirli de onu efsane başkan olarak anar, Google'da arama yapabilirsin... Basmanedeki projeye engel oldu diye icraatlerini görmezden gelecek değilim...

Alıntı:
neden ankara da istanbulda gökdelen dikilmesine karşı değillerde izmirde dikilmeye kalkılınca hemen isyan çıkıyor sonra da istanbul ankara özentiliği cıkıyor izmir emekli kenti gelişmedi gibi bir cok kelimler türüyor bayraklıya kaç senedir gökdelenler dikilcek halen daha dikilcek dikildiği yok

yaşamadıkları şehirler için neden engel olsunlar ki... Bayraklı kent merkezi planı onaylandı, gökdelen projeleri başladı... sunucu plaza bitti, megapol devam ediyor, folkart başlamak üzere...

En son Ayhan tarafından Cum 19 Ksm 2010, 22:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

balboa
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 22:35

Alıntı:
sen at gözlüklerinle dolaşmaya devam et kardeşim... Rahmetli Piriştina kadar olmasa da Çakmur'un icraatleri ortadadır... Çoğu İzmirli de onu efsane başkan olarak anar, Google'da arama yapabilirsin... Basmanedeki projeye engel oldu diye icraatlerini görmezden gelecek değilim...

Üzücü bir mesaj olmuş bu, sizden beklemezdim. Çakmurun bu şehirden götürdükleri getirdiklerinden çok daha fazladır bence. İzmir kent merkezimizin tam ortasında iğrenç bir çukurun açılmasına neden olmuştur. Kaldı ki en kötüsü bu çukurun İzmirin üstüne yapıştırdığı "Yatırım yapılamaz şehir" gibi etiketler ve bunun sonuclarından biri olarakda şehrin moralman heyecansız ve mutsuz olması.

Ayrıca kim tarafından efsane başkan olarak anılıyormuş acaba?? Basmane çukurundan su ihtiyaçlarını gideren kuşlar mı? Gerçekten İzmirin Çakmur gibi artık yaşlanmış kişileri bırakması lazım. İzmire genç dinamik insanlar gerekiyor ve bunlarıda eğer her projeye karşı çıkar çukur açtırıp bıraktırısanız asla edle edemezsiniz, burun size kısırdöngü.

En son balboa tarafından Cum 19 Ksm 2010, 23:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Ayhan
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 22:40

Alıntı:
Üzücü bir mesaj olmuş bu, sizden beklemezdim. Çakmurun bu şehirden götürdükleri getirdiklerinden çok daha fazladır.

Bakın ben Çakmur dönemi çok çok iyi demedim, sadece hiçbirşey yapmadı dendiği için cevap yazdım... götürdüğü getirdiğinden fazla olabilir düşüncesine elbette saygı duyarım... Ama çukurdaki kuşları sevindirdi diye, şehrin ivmesini düşürdü diye yaptıklarını görmezden gelmek haksızlık olmaz mı ? Denizotobüsü, dolmuş kaldırması, sahil düzenlemeleri vs....

Mesela Priştina dönemini çok daha başarılı buluyorum, gecekondulara karşı birşey yapamasa da Körfezi temizlediği için, İzmiri denizle barıştırdığı için, Kordon'u Özfatura'nın gazabından kurtardığı için her İzmirli gibi minnet duyar, saygıyla anarım...

Gökdelen yapılmasına kesinlikle karşı değilim, elbette yapılacak, iş hacmi genişleyecek, ama siz şehrin tam ortasına gökdelenleri dikerseniz hem trafiği felç edersiniz hem de dokuyu bozarsınız... Şu ana kadar merkeze yapılanlar bir derece idare etti ama bundan sonra Basmane,Çankaya,Alsancak'a yapılacak fazladan yatırım trafiği daha berbat eder, zaten yollar daracık, şu an bile trafik sıkışık... Basmanedeki çukur yeşil alan olarak belirlenmiş Kültürpark dahilinde olan bir yerdi, oranın yapılaşmasını istemedi bilinçli bir vatandaş olarak, bakın herşey bina değildir... Bu şehirde yeşil alanın yeteli olduğunu düşünüyor musunuz ?

Ama mesela Çiğli Menemen arasına veya Karabağlar'a, Gaziemir'e, Ankara Caddesi'ne yapılırsa çok daha uygun ve güzel olur... İstanbul Ankara ile İzmir'i kıyaslamak çok saçma ordaki fiziki yapı ile İzmir aynı değil... Neden İzmir'i Konak ve Altınyol'dan ibaret görüyoruz... İzmir'e merkeze bağlı 21 ilçe var, planlı genişlemek varken, merkeze sıkışıp kalmanın ne anlamı var, bakın bu zihniyet yüzünden Alsancak Kordon, Karşıyaka, Göztepe Çin seddine döndü, dipdibe binalar yapıldı ama bakın çevreye Evka3, Gaziemir, Narlıdere gibi yerler planlı gelişmeye başladı tabii bir yandan da gecekondular sardı Karabağlar en güzel örnek... Kuzeyde Menemen ve güneyde Torbalı Selçuk'a kadar geniş bir şehirleşme alanı var, ama merkeze sıkışıp kalırsak şehir boğulur...

balboa
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 22:48

Alıntı:
Gökdelen yapılmasına kesinlikle karşı değilim, elbette yapılacak, iş hacmi genişleyecek, ama siz şehrin tam ortasına gökdelenleri dikerseniz hem trafiği felç edersiniz hem de dokuyu bozarsınız... Şu ana kadar merkeze yapılanlar bir derece idare etti ama bundan sonra Basmane,Çankaya,Alsancak'a yapılacak fazladan yatırım trafiği daha berbat eder, zaten yollar daracık, şu an bile trafik sıkışık...

Hiltonun önünde trafik oluyor mu acaba?? Hilton yapılmasaydı şimdi İzmirin trafiği çok mu rahatlamış olacaktı?? İzmir kent merkezindeki "trafik sıkışıklığı" sadece plansızlıktan kaynaklanıyor. Yollarda dar değil aksine İstanbul'un finans merkezi Maslaktakinden daha geniş. Dar gelmesinin nedeni yolun iki tarafınada araba park edilmesine izin verilmesi. İşin ironik tarafı Basmane projesinde İzmirin en büyük yeraltı otoparkıda yapılacaktı ama neyse İzmirin böyle yatırımlara ihtiyacı yok dimi?

Doku olayını anlamadım. Kadifekaledeki gecekondular gözükmeyecek diye mi korkuyorsunuz?

Ayhan
7 yıl önce - Cum 19 Ksm 2010, 23:07

Üstteki mesajımda yeteri kadar açıklama yaptığımı düşünüyorum. Daha fazla uzatmaya gerek yok sanırım... Kadifekaledeki gecekonduları örtmek için mi yapılacak gecekondular ? Gecekondular geçicidir, gökdelen kalıcıdır... Doku örneği isterseniz İstanbul Şişli'deki Gökkafes örneğini verebilirim, ne demek istediğim anlaşılır...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 525354   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet