Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 11:12
[İST-F3.02] - Google İstanbul Haritasında Yanlışlık

Google'a göre Tuzla'nın İstanbul il sınırlarına dahil edilmediğine dikkat etmiş miydiniz?

(+)

Behçet Uluvar

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 11:34

Tekirdağ Vilayeti'nin de Karadeniz'e  2 km.lik küçük bir kıyısı vardır. Bu kıyının adı da KASTRO'dur. Çorlu, Çerkezköy havalisindeki firmalar bu Kastro Plajında piknik gezileri düzenlerler. Yani İstanbul ile Kırklareli komşu değillerdir. Çoğu haritalar bu yanlışı yaparlar. Google da itina göstermemiş.

nagihandas

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 12:13

pek cok kez tuzla'nin ve de pendik'in istanbul il sinirlari icerisinde olmadigini duydum.tabi bunlar sadece duyumdan ibaret böyle birsey in mümkünati yoktur .tuzla da pendik'te istanbul il sinirlari icerisinde yer alir.google'in böyle bir ayrintiyi gözden kacirmasi da beni bir hayli sasirtti dogrusu. umarim bu yanlislik bir an önce düzeltilir  

Metehan

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 12:18

abi bu gibi bir hata sakarya ile kocaeli il sınırı arasında var..
Sakarya'nın kaynarca ilçesi kocaeli il  sınırları içinde yer almış
http://img101.imageshack.us/img101/158/kaynarcamktl7.jpg

En son Metehan tarafından Pts 17 Tem 2006, 17:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Burç

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 12:18

Kendi kendine düzeltilmez.
Birisinin bildirmesi lazım ama ben artık bunu defalarca yapmaktan bıktım ve
kendimi emekli ediyorum :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=9223

mehmethan

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 12:26

Evet gerçekten de doğruymuş,duyduğumda inanamadım ama Google Eart'ı açap baktım Tuzla ve Pendik'i İstanbul un sınırları dışında göstermiş Google Eart...Ama sadece bu değil,Behçet abinin dediği gibi,Tekirdağ ilinin karadenize olan kıyısı da gösterilmemiş...

Google eart ın böyle bir hata yaptığına gerçektende şaştım  yani...Umarım en kısa zamanda bu hata düzeltilir...

Cem Ali
14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 13:20
Başlıka uygun değil ama bunun için ayrı başlık açmaya gerek görmedim. Sonuçta sorun google sorunu...

(+)

Arkadaşlar böyle bir hata Armutlu'da da mevcut. Yalova Armutlu, Bursa'da gösteriliyor. Aslında bu hata atlaslarda da var. Armut'lu bazı haritalarda Bursa'da, bazılarında ise Yalova'da gösteriliyor. Emin olduğum birşey var ki Armutlu'nun telefon kodu 226 (Yani Yalova kodlu). Bu durumda nereye bağlı.  
Lütfen kesin ve net bilgisi olan cevap yazsın, bilgilendirsin...

kemalcanhakkı

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 13:29

Alıntı:
Armutlu'nun telefon kodu 226 (Yani Yalova kodlu). Bu durumda nereye bağlı.  
Lütfen kesin ve net bilgisi olan cevap yazsın, bilgilendirsin...

yalovaya baglı:

Armutlu Tatil Köyü projesi, Yalova'nın Armutlu ilçesi Bozburun mevkiinde yer almaktadır

http://www.ihlasarmutlu.com/tr/armutlu.asp

Alexandros

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 14:24

Bogazdaki Arnavut koyunden baska, Trakyada Arnavutkoy, diye buyuk bir yerlesim yeri gozukuyor. Yalnis mi? yoksa yeni kurulan bir yerlesim yerimidir.?

Selamlar Alexandros.

En son Alexandros tarafından Pts 17 Tem 2006, 15:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Behçet Uluvar

14 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 14:32

Alıntı:
Bogazdaki Arnavut koyunden baska, Trakyada Arnavutkoy, diye buyuk koy gozukuyor. Yalnis mi? yoksa yeni kurulan bir koymu?

Bu konuda herhangi bir yanlışlık yoktur.
Hem Boğazda hem de iç kesimlerde Arnavutköy isimli iki yerleşim vardır.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM