Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
mustafaşimşek
14 yıl önce - Prş 01 Ksm 2007, 21:39

Alıntı:
Geçen akşam bindiğim 15BK hattının şöförüyle kısa bir muhabbet ettik.Şöför hattaki aracın ümraniye hattından kaydırıldığını Beykoz Şahinkaya Garajındaki otobüslerin artık bölgede bulunan hatların yoğunluğunu kaldıramadığını söyledi. Şöför Bey Beykoz Şahinkaya Garajına tek bir mercedes otobüs verilmemesine biz yolculardan daha çok isyan ediyordu.Yıllardır Beykoz şahinkaya garajındaki otobüs filosunun ve sayısının aynı olduğunu artık bu filonun kesinlikle mevcut hatların yoğunluğunu kaldıramadığını belirtti.Şöför Bey artık ikaruslardan kendilerinin yolculardan daha çok bıktığını ve hergün Şahinkaya garajındaki araçların en az 2-3 kez arıza yaptıklarını belirtti.

Şöför internete şikayet yazmamız halinde olumlu sonuçlar alabilceğimizi söyledi.

Bende Şöföre internette defalarca bu konuda şikayet yazdığımı ve hiçbirkonuda çözüm alamadığımı söyledim.

Şöförler bile artık bu eşitsizliğe isyan ediyorsa yolcular ne yapsın?

abdullah37

14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 00:32

Alıntı:
Şöförler bile artık bu eşitsizliğe isyan ediyorsa yolcular ne yapsın?

Şöförler bu konuda yolculardan daha öfkeliler.Ne zaman herhangi bir Beykoz hattında şöförle kısa bir muhabbettim olduysa hep konuştuğum konu Beykoz Şahinkaya Garajında tek bir mercedes otobüsün olmaması....

Şöförler bu konuda bizden daha çok dert yanıyorlar....

hasandurmuş
14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 00:39

Bİrde Yunus Garajındada tek bir mercedes bile yok hepsi ıkarus gerçi benim için farketmiyor ama yunus garajındada mercedes olsa iyi olur. Anadolu garajına körüklüler gelecekmiş diye duydum ama tam net olarak bir bilgim yok.

mustafaşimşek
14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 00:45

Beykoz Şahinkaya Garajınada herhalde 5 yıl sonra falan birkaç tane O 345 gönderirler heralde....

abdullah37

14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 19:18

Alıntı:
Beykoz Şahinkaya Garajınada herhalde 5 yıl sonra falan birkaç tane O 345 gönderirler heralde....

Bana kalırsa İETT'nin başında bu Genel Müdür ve Bu yöneticiler olduğu sürece 5 sene sonra bile bu ilçede hala eski ikaruslar çalıştırılır.

Çağrı Tekin

14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 19:38

Alıntı:

Bİrde Yunus Garajındada tek bir mercedes bile yok hepsi ıkarus gerçi benim için farketmiyor ama yunus garajındada mercedes olsa iyi olur. Anadolu garajına körüklüler gelecekmiş diye duydum ama tam net olarak bir bilgim yok.

Yunus Garajı'nda sadece solo ikarus var. Zaten bu garajdan beslenen hatlar Mercedes'lik hatlar değiller. Kartal, Pendik ve Tuzla'nın banliyölerine giden otobüsler bu garajda duruyorlar. Bu ilçelerin de bu bölümleri pek şehir merkezi sayılmadıkları için bence verilmesin Mercedes. Zaten garaj çok küçük, gelecek Mercedes'lere ikaruslar gitmeden yer yok.

Anadolu Garajı'na nereden körüklü gelecek? Bu garajdaki ikaruslar tamamen kaldırılacağına göre ne marka körüklüler gelecek. Citaroların da yarısından fazlası burada zaten.

Doğukan Kahraman
14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 19:49

Beykoz Üsküdar Sultanbeyli ilçeleri Ikarus sürüsü salmış 10 yıldır bu bölgelere Mercedes otobüs uğramadı. Bu insanlara yazık özellikle Üsküdar Meydanından durakların hepsinden Ikarus çalışıyor bu külüstür hurdalıklarla insanlar işkence çekiyor.

abdullah37

14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 19:52

Alıntı:
Beykoz Üsküdar Sultanbeyli ilçeleri Ikarus sürüsü salmış 10 yıldır bu bölgelere Mercedes otobüs uğramadı. Bu insanlara yazık özellikle Üsküdar Meydanından durakların hepsinden Ikarus çalışıyor bu külüstür hurdalıklarla insanlar işkence çekiyor.

Bu söylediğiniz yerler İETT Genel Müdürü ve İETT yöneticilerine göre İstanbul İline bağlı ilçeler değildir ayrıca buralarda yaşayan insanlar da İstanbullu değillerdir.

hüseyin avni
14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 20:10

Seneler önce kısmi boğaz hattında 15B üsküdar ümraniye devlet hattında,bir kereliğine,klimalı 0345 gördüm.Nede olsa üsküdar,ümraniye arası kendi dergahları,türbanlılar ve sakallı grubu burada.Okunan gazeteler,zaman ve yeni şafak.Şöförlerin elinde tesbih,otobüs kullanırken tesbih çekiyorlar

mustafaşimşek
14 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 20:19

Alıntı:
Seneler önce kısmi boğaz hattında 15B üsküdar ümraniye devlet hattında,bir kereliğine,klimalı 0345 gördüm.Nede olsa üsküdar,ümraniye arası kendi dergahları,türbanlılar ve sakallı grubu burada.Okunan gazeteler,zaman ve yeni şafak.Şöförlerin elinde tesbih,otobüs kullanırken tesbih çekiyorlar

Bu belediyeyi oraya getiren bu ilçelerin bahsettiğiniz profildeki insanlarıdır.Onları oraya Caddede,Etilerde,Bakırköyde oturan elit tabakadaki insanlar getirmedi söylediğiniz bu gruptaki zaman ve yeni şafak gazetelerini okuyan tesbih çeken türbanlı sakallı gurubu insanlar onları oraya getirdiler....

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendilerini oraya getiren o insanlara bu şekilde 2.sınıf insan muamelesi yaparak ne kadar sosyal bir kurum olduğunu gözler önüne seriyor.

Eğer yeni otobüsler alındıysa bunlar eşit bir şekilde Etilerede,Beykozada,Sultanbeyliyede aynı sayıda verilecektir

.Eşitlik budur adalet de budur....Bir bölgede tamamen citarolar çalışırken diğer başka bir bölgede tamamen eski ikarusların çalıştırılması olacak bir iş değil.

Bölge ve insan ayrımını halkımız değil ne yazıkki İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapıyor.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM