Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun Ulaşım
123 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Okan Türkeş
12 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 23:15
Samsun Ulaşım


Sevgili Samsunlular ve Samsun sevdalıları,

Samsunumuz ile ilgili ulaşım haberlerini bu başlık altında toplamak intizam ve hız bakımından yararlı olacaktır.

Samsun, coğrafi konumu itibariyle Karadeniz'in Anadolu'ya açılan kapısı olarak bir kavşak noktası durumundadır. Coğrafi öneminin yanında, bir büyükşehir olarak Samsun şehrinin artan nüfusu ve trafiği hem şehirlerarası hem de şehiriçi ulaşımındaki ihtiyaçları ve sorunları artırmaktadır. Dolayısıyla üretilen ve düşünülen çözüm yolları bu başlık altında toplanabilir.

Sitemizdeki diğer büyükşehirlerin sayfalarındaki ulaşım bölümlerinden etkilenerek, detaylı araştırmalar sonucu Samsun'daki karayolu, havayolu, denizyolu, demiryolları ve şehiriçi trafiği değişik yönleriyle ele alınabilir.

Bu günlerde Samsun'un gündemini meşgul eden yeni otogar ile raylı ulaşım sistemi konuları bu başlık altında toplanabilir, Samsun Limanı ve Yeşilyurt Limanı hakkındaki bilgiler de bu bölüm altında incelenebilir.


Okan Türkeş
12 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 23:18

Bu bölüme internette bulup derlediğim ve sitemize uygun bir forma sokmaya çalıştığım Samsun'un belli hareket noktalarından biri olan Cumhuriyet Meydanı Hareket Planktonluğu'ndaki otobüs hareket saatleri ile başlangıç yapalım. Devamını Samsun'a gönül veren herkes ile devam ettirebiliriz umarım.

Cumhuriyet Meydanı Hareket Memurluğu

Cumhuriyet Meydanı'ndan başka olarak,

    Belediye Evleri Hareket Memurluğu

    Atakum Hareket Memurluğu

    Çinik-Büyüklü Otobüsleri

    Yeşilkent (Derecik-Toybelen) Otobüsleri

olmak üzere otobüsler toplam 5 ana merkezden hizmet vermektedir. Bu ana merkezleri de en kısa süre içerisinde eklemeye çalışacağım.

İyi günler...


Cem Telgeren
12 yıl önce - Cmt 15 Tem 2006, 23:56

Otobüs hareket saatlerinden başka otobüs resmi de ekleseniz çok daha iyi olur.Okan Türkeş
12 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 01:15

Alıntı:
Otobüs hareket saatlerinden başka otobüs resmi de ekleseniz çok daha iyi olur.

Sevgili Cem Telgeren Bey,

Umarım en kısa süre içerisinde biz -az sayıdaki- Samsunlu üyeler olarak şehir içinde hizmet veren otobüs resimlerini de bu bölüme ekleyebiliriz.

Bahçelievler'deki hareket noktasında otobüs hareket saatleri ile devam edelim:

Bahçelievler Hareket Memurluğu


Erkan ÇAYKARA

12 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 13:18
Samsun ulaşım


Sizlerin aranızda olmanızdan mutluluk duyuyorum.Samsun'da ulaşımın %90 nını özel halk otobüsleri sağlamaktadır.Otobüs işletmesi özelleştirildikten sonra hizmet kalitesi aşırı ölçüde düştü.ulaşımı 90 adet özel halk otobüsü 10-12 arası belediye otobüsü sağlamakta filonun yarısı eski 302 mercedeslerden oluşmakta hatta 25 yaşında 302 lere rastlamanız mümkündür.bunun yanında Bmc probus,büyük bmc,man,midübüs şeklinde otoyol ,teztıgır ısuzu mevcuttur.

En son Erkan ÇAYKARA tarafından Prş 17 Ağu 2006, 09:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Erkan ÇAYKARA

12 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 19:20
SAMSUN ULAŞIM


Sevgili okan arkadaşımız bahçelievler hareket memurluğun 'dan bahsetmiş ama samsun'da
sadece 1-Cumhuriyet meydanı hareket amirliği
          2-Atakum hareket amirliği
          3-Fakülte hareket amirliği
          4-soğuksu hareket amirliği mevcuttur. Düzeltmiş olayım.Mustafa Celep2
12 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 21:16

Ama Samsun'un minibüsleri 1 numara.Özelliklede Atakum-Türkiş hattı başı çekiyor.Şu andada Opel Movano rüzgarı esiyor.Atakent-Kurupelit hattı diğeri.Sanayi hattı ise kendini biraz daha yenilemek zorunda eski magiruslar hala çalışıyor.

Erkan ÇAYKARA

12 yıl önce - Prş 17 Ağu 2006, 18:07
Samsun ulaşım


Samsun'daki şehirlerarası otobüs firmalarından bahsedecek olursak samsun'un gözbebeği metro turizm'dir.Şirket sahibinin samsunlu olmasından dolayı samsun'a çok önem vermektedirler.Otobüs filosunun çoğu setralardan oluşmakta.şu an ankara,istanbul,izmir,bursa,antalya servisleri setradır.metro'dan başka samsun seferlerine yeni başlayan varan turizm'inde  ankara,istanbul, izmir servisleri mevcuttur.Ayrıca Samsun'da ulusoy, yerel firma olarak süzer turizm ,samsun fındıkkale turizm ,dağıstanlı,aydoğan,özgül bafra v.b gibi firmalarımız çalışmaktadır. [/i]

Erkan ÇAYKARA

12 yıl önce - Cum 18 Ağu 2006, 12:29

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var bu konuda beni aydınlatacak olan olursa sevinirim
Samsun'da halk otobüscüleri arasında bir söylenti var Mercedes'in halk tipi bir otobüs çıkaracağını kendi aralarında konuşuyorlar.herkes bu otobüsten almak için sabırsızlıkla bekliyor.Benim bildiğim kadarıyla mercedes'in halk tipi modeli connet değilmi.


yılmaz büktel

12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 16:34

arkadaşlar samsun da bussing belediye otobüslerinin çalıştığını aranızda hatırlayanlar var mı. yoksa lütfen aşağıdaki linke tıklayıp,  iett sayfalarına yüklemiş olduğum samsun un bussing otobüslerini görebilirsiniz.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM