Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
AgaH
15 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 18:52

Raylı sistemlerde günden güne artan yoğun yolculuk talebini karşılamak amacıyla çalışmalarına devam eden İstanbul Ulaşım A.Ş., 30 adet alçak tabanlı yeni tramvay aracı satın alıyor.

7 Mayıs 2007’de yapılacak olan ihale ile alınacak olan yeni tramvay araçlarının finansmanı hazine garantisi olmaksızın sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi garantörlüğü altında, kredi anlaşması ile temin edilecek. Yeni tramvay araçların tamamının klimalı ve CCTV kamera kontrol sistemine sahip alçak tabanlı araçlar olacaklarını söyleyen İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Pektaş, tramvay araçlarına ek olarak bu araçları kullanacak makinistlerin eğitimlerinde kullanılmak üzere bir adet makinist eğitim simülatörü de alacaklarını belirtti.

Yeni alınacak olan tramvay araçlarının ilkinin 16 ay sonra, tamamının ise 24 ay içerisinde hizmete verileceğini belirten İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Süleyman Pektaş amaçlarının yeni araçlar teslim edilene kadar da yolcularını rahat ettirmek olduğunu söyledi. Genel Müdür Pektaş, bu kapsamda Köln Belediyesi’nden 8 adet kullanılmış tramvay aracı alarak hemen hizmete vereceklerini ifade etti.

İBB

Çağrı Tekin

15 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 01:23

Bu resimleri railsimturkiye.com adresinden aldım.Bizim tramvaylarımıza benzemiyorlar.Acaba yeni alınan araçlar mı bunlar?

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 01:43

Bu araç, RTE'nin kardeşlerinden birisi değil mi (4 kardeşten birisi)?

(+)

(+)

(+)

Esat'ın 21 Şubat 2007'de sitede bir mesajı vardı. Bunlardan ilk RTE-2000 ile ilgili:

Alıntı:
Ulaşım A.Ş. tesislerinde imal edilen ülkemizin "İlk ve Tek" Yerli Tramvay Aracı niteliğindeki  RTE 2000 aracı 18 Şubat 2007 Pazar Günü itibarıyla Zeytinburnu - Bağcılar Tramvay Hattında ağır bakımı yapılarak yeni renkleri ile yolculu işletmeye tekrar başlamıştır.

RTE 2000 aracı; İstanbul Ulaşım A.Ş. Esenler bakım atölyeleri içerisinde prototip olarak imal edilmiş ve Haziran 2004 tarihine kadar yolculu işletmede toplam 173.000 km yol yapmış ilk yerli üretim tramvay aracıdır. 2004 yılında düşük tabanlı tramvay araçlarının hizmete verilmesi ile beraber; RTE 2000 aracı da seferden alınarak Esenler Depo sahasına çekilmişti.

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cmt 12 May 2007, 14:33

Alıntı:
RTE ler kardeş değil RTE2000 BİZİM ÜLKEDE ÜRETİLFİ VE ÜLKEMİZİN İLK TEK YERLİ TRAMWAYI ZATEN O SADECE Bİ BENZERİ

Başlığı, geriye giderek biraz okumayı denesek nasıl olur?  

Elimizde, bu vagonlardan bir değil, dört adet mevcuttur. Esenler Deposu'na giderek, gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

Akın KURTOĞLU

simon

15 yıl önce - Pts 28 May 2007, 23:28

(+)

Ali Melih Atafırat

15 yıl önce - Sal 29 May 2007, 01:28

(+)
Karaköy durağı

simon

15 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 12:06

(+)

Kemal Çevik
14 yıl önce - Cum 28 Arl 2007, 06:51
CITADIS

Arkadaslar,

Alinacak araçlar Alstom Citadis. Buaraçlar teknik ozellikleir ayni olan farkli tiplerde uretiliyor, su linkte seçenekler var

http://www.transport.alstom.com/home/news/hot_eve ...00citadis/

Lyon, Alger ve Istanbul'un siparislerinden sonra uretilmis olan diziadedi 1000'ni geçecekmis.
Surada da bu bin aracin nerelerde calistigini gorebilirsiniz:

http://www.transport.alstom.com/home/news/hot_eve ...dis/focus/

Gorusmek uzere

Kemal CEVIK

Alper Ünlü

14 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 02:28

Alstom'ün web sitesinde İstanbula verilecek Tramwayların 3 boyutlu modeli aşağıdaki gibi gösterilmiş. Link veriyorum http://www.transport.alstom.com/home/news/hot_eve ...dis_image/

tolgahanturhan
14 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 12:28

Şu alttaki modelleme oldukça hoş, bunlar bire bir yapılacak ise oyumu fotoğraftakine verirdim.

sayfa 12
« önceki   123 ... 1112131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM