Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Anadol
« önceki   123 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 2
OSMAN TUNCA
15 yıl önce - Sal 26 Arl 2006, 20:04

Bir ilavede benden Station Wagon modeli dünyanın ilk beş kapılı fiberglass otomobili yani bizim ANADOL un böylede bir Dünya birinciliği var.

Başdoğan

15 yıl önce - Sal 26 Arl 2006, 21:31

Bizde de ilk çıkan Anadol'lardan vardı. Aslında severdim bu arabayı ama bir iki olumsuzluklardan bahsetmeden edemeyecegim. Tek kapılı oldugu için arkaya geçmek için önden bir menteşe ile baglı koltugu komple öne dogru itmek daha dogrusu kapamak gerekiyordu. Buraya kadar herşey normal, çünkü benzer otolarda da bu sistem kullanılıyordu. Ancak bu koltugun arka kısmında herhangi bir kilit mekanizması yoktu. Yani ani frenlerde genelde önde sagda oturan annem koltugun öne kapanmasıyla ön cama kafasını vurma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyordu. Tabii bu durum kabul edilemez bir mühendislik hatasıydı. 1-2 sene sonra debriyaj pedalı yolda giderken aniden kırılıp kopunca babam artık elden çıkartma zamanının geldigini anlamıştı.

Sefer GİRİŞEN

15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 00:29

Geçen ay İstanbul' da gördüğümde, Anadol araba hastası arkadaşım için çekmiştim.Sanırım buraya da yakışır.

(+)

simon

15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 00:44

Çocukluğumdan bugüne kadar gelebilmiş bir Anadol. Şimdi bile araba çalışsa evin içinden bu arabanın çalıştığını anlar, balkona çıkar çıkmaz fotoğrafta görünen Anadol'un nazlı nazlı bizim sokaktan giderken seyretmekten ayrı bir haz alıyorum her nedense. Fotodaki Anadol mahallemizin demirbaşı diyebilirim.

(+)

göçmen
15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 00:49

Inegölde eski oturdugumuz ev tam carsi icindeydi. Bizim sokakta bir anadol dururdu, Anadollarin ucuk mavi renklerini bilirsiniz, iste onlardan, orada oturdugumuz 9 yil icinde arabanin yeri degismedi(biz oraya tasinmadan önce de uzun zamandir orada oldugunu söylüyorlardi), sahibi(kimse artik   ) kullanmiyordu. Zamaninda biz sokakta futbol oynarken kale görevi görüyordu, biraz büyüyünce adres tariflerinde de kullanir olduk(Anadol'un oldugu sokakta gecin falanca yer hemen karsiniza cikacaktir diye) Onca yil boyunca arabanin durusundaki tek sorun zamanla lastiklerinin havasinin inmesiydi. Araba tozlaniyor, yagmur yagiyor temizleniyordu. O sokaktan tasindigimiz dönemler inegöl büyük bir göc dalgasinin baslangicindaydi, ilerleyen dönemlerde bu göcün etkilerinden olsa gerek, arabanin camlari kirilmayi, kaportasi ezilmeye basladi(yani biraz siddete maruz kaldi) ve sanirim bugünlerde artik o sokakta degil araba. Ama 20 yildan fazla bir süre ayni sokakta kalma basarisini göstermesi sanirim bir rekor .

paylasayim dedim

MürselErsagun

15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 00:54

Tamamen bize ait bir arabaya birileri sürekliengel oluyor. Malezya kadar olamadık nedense. Proton İngiltere'de en çok ithaledilen araba olmuş. Lotus u da satın almış.

Ergun_X
15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 02:18

Station Wagon tipi ve bir de Volvo´ya benzeyen tipin ayri bir havasi var
Otomobil kolleksiyonculari icin Anadol, bence cok iyi bir yatirim araci,  fiyati ucuz simdilik ucuz ama ileride aranan bir klasik marka olacagi kesin. Renault 12, Murat 131 ler der bu sekilde bence. Tek mesele temiz bir tanesini bulabilmek.

metin canbalaban

15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 11:37

Bizimde ilk arabamız 1967 model Anadoldu.O arabadan sonra bir çok araba aldık,ama ilk göz ağrısını  hala unutamadım.Kırmızı renkliydi.Arabanın üzerinde önden arkaya giden bir boya kuşağı vardı.

Mehmet!
15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 12:58

"Bu memleketin otomobili."

Mehmet!
15 yıl önce - Çrş 27 Arl 2006, 21:31

Anadol henüz maket aşamasındayken. 1966

sayfa 2
« önceki   123 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET