Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
mithatesener
9 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 10:19
Merkez Bankası Projesi

Merkez Bankasının Ankara'da veya İstanbul'da olması ülkenini ekonomisini etkilemez hatta İstanbul'da olması faydalı çünkü Ülkenin Ekonomi merkezi İstanbul'da olmasından dolayı hiç bir sankıcası yok, lakin şehrin tarihi ve tabiat güzelliklerine zarar vermeyecek bir şekilde konuşlandırılması ve çalışıcak insanların yerleşimlerinin iyi yapılması gerekir.

serdar ölmez
9 yıl önce - Cum 05 Eyl 2008, 14:09
iletişim çağı

Ülkeler arası iletişim bile saliselerle ölçülürken biz Ankara ile İstanbul arasında iletişim kuramadığımız iddiasıyla merkez bankasını taşıma fikrini öne sürüyoruz....

İstanbul ekonomik başkent ancak zaten yoğun olan bir bölgeyi daha da yoğunlaştırma çabası nekadar anlamsız, nekadar gereksiz...

Neden bütün yatırımları istanbul a yönlendirmeye çalışıyor bu yöneticiler anlam veremiyorum.

özgür.keskin
9 yıl önce - Pzr 07 Eyl 2008, 19:42

merkez bankasının taşınmak istendiği bölge zaten yeterince trafiği olan bir bölge. Bankanın taşınması ve çalışanların bu bölgeye yerleşmesi trafiği inanılmaz hale getirecektir. iyi yanından bakarsak bu bölgenin modern bir yer olmasına katkıda bulunacaktır.

anıl k.
9 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 00:04

Merkez bankası Eskişehir, Bilecik, Bolu gibi hem Ankara'ya hem İstanbul'a yakın bir yerlere taşınsa ne kadar güzel olur aslında. Hem istihdam sağlanır, hem gelişime önayak olur. Sanırım açılacak hızlı trenle de o kadar zor olmaz ulaşım. Farkındayım uçuk bir fikir ama diğer şehirler de nasip almalı gelişimden.

EMRE YILMAZ
9 yıl önce - Sal 16 Eyl 2008, 00:54

Bu arada bilmiyorum başlıklarda bulamadım Halkbank k.bakkalköy (ataşehir)'den arazi satın almış başbakanlıktan haberde yaklaşık 273 milyon ytl deniliyordu haberin detayını bulursam yazarım. Bilgilerinize

ahmet_mert
9 yıl önce - Sal 23 Eyl 2008, 00:03

Taşınırsa bence Ataşehir çok modern bir merkez haline gelebilir. Ataşehir son yıllarda çok büyük ilerlemelere sahip oluyor. Umarım bu projeyle daha da prestij kazanır..

emir_keskin12
9 yıl önce - Sal 23 Eyl 2008, 23:14

Evet bende aynen katılıyorum. Taşınması ataşehiri merkez hale getrir.

erkut_ege
8 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 14:24

Yüzölçümü ve nufus orantısı ,gecekondu ,ulaşım ,trafik gibi konular düşünüldüğü zaman istanbula gelmesi saçma olur.istanbulda toplu ulaşımı ,trafiği çarpık yapılaşmayı hallettinmiki bankayı taşıyosun?Ataşehir kaşısı çakmak ve şerifali bölgeleri inanılmaz prim yapacak.ve buralarda kelimelerle anlatılamayacak şekilde düzensiz bir yapılanma var(canan inşaatın,polarisin binasının olduğu yerler ve arka tarafları)hatboyu caddesi diye bir cadde açıldı direkler yolun ortasında.
buralarda birilerine rant sağlanacağı kesin.İstanbul gibi bir şehrin yönetimi ve planlanması bu şekilde olmamalıydı.sanayi ve kültür içiçe yaşatamazsın .Hala bunu anlamış değiller.

Cemal Özbakır
8 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 18:49

Bir bankacı ve Merkez Bankası inşaatının hemen yanında oturan birisi olarak Merkez Bankası'nın neden İstanbul'a geldiğini anlamakta güçlük çekiyorum. Ama sonuçta inşaat devam ediyor, projenin nasıl olduğunu görmedim ama şu an yapılan inşaat ufak bir bina olacağını düşündürtüyor. Proje resimlerini yükleyebilecek kimse var mı acaba?

alim80
8 yıl önce - Prş 19 Şub 2009, 18:55

Merkez Bankasının neden İstanbula geldiğini anlamayanları bende anlamıyorum.

İstanbul şu an Türkiyenin finans merkezi ancak Türkiyenin gelecekteki büyük projelerindne biride bölgenin hatta Dünyada ilk 3 finans merkezinden biri olmaktır. Dolayısı ile bunun başarılabileceği tek şehir var oda İstanbuldur.

Trafik, gecekondu v.s problemlerle bunun ne ilgisi var. Bu proje bugün hayata geçirilmiyor. En az 20 yıl sürecek bir proje. 20 yıl sonra İstanbulda gecekondumu kalır. Tarfik e ilişkşn yatırımlar devam edecek ve bu problemde çözülecek.

Hemen konuyu başkente getirilşmeye çalışılıyor. Ne ilgisi var. ABD nin başkenti Washington ama Finans merkezi New York sorun ne. Artık biraz büyük düşünelim

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet