Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:13
[İST-F2.42] - Edirnekapı Kavşağı En Sonunda Tamamlanarak Hizmete Girdi

Edirnekapı kavşağında hantal bir şekilde devam eden çalışmaların artık çok kötü bir hal aldığını üzüntüyle belirtmek istiyorum.

Ortalıkta bekleyen iş makinaları , dev çelik konstüriksüyonlar , tozlu dumanlı yollar , kazıp yarım bırakılmış çevreyolu gibi günün her saatinde insanın gözüne batan bir yılan hikayesi.

2 senedir devam eden ( edemeyen ) çalışmalardan dolay günün her saati E-5'te yoğunluk var.

Köprünün üstünde de tam bir karmaşa.

İBB bu konuda acil bir revizasyona gidip biran önce bu çalışmayı BİTİRSİN ARTIKK..

Söz veripte tutmadıkları bir çalşma daha eklendi

mustafa esenduran
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:22

Haklısınız. Buradaki çalışma resmen arapsaçına dömüş durumda.. Bana göre halka bir çalışma olduğu imajını vermeye yönelik bir uygulama var ortada. Yoksa şu ana kadar çoktan bitirilmesi gerekişrdi. Edirnekapı'nın içler acısı hali ne zaman son bulacak bilmiyorum. IBB'nin projeleri, tramvay ve metro hat çalışmalarını kısa sürede bitirdiğini iddia eden arkadaşlar vardı..Acaba aynı görüşlerini Edirnekapı içinde söyleyecekler mi merak ediyorum doğrusu..

ahsen bilge
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:34

Alıntı:
Bana göre halka bir çalışma olduğu imajını vermeye yönelik bir uygulama var ortada

Zaten bir sürü proje devam ediyor, insanlar mazoşist mi böyle düşünsün de uzatsın, şu an edirne kapı denilen yer tarihinde görmediği ulaşım yatırımı aldı, tramvay, metro hatları vs.

İkinci olarak da münferit sorunlar ile uzamalar ile kimse beldeyenin hizmetlerini gölgelemye çalışmasın bu konuyu açan Mehmet Kasım arkadaşımın kastı da bağcıyı dövemek değildi üzüm yemekti, Mehmet kardeş eksiklikleri söyler ama yapılanların da hakkını verir yani tam bir ideal "vatandaş",  bu iyi vatandaşın iyi niyetlerini sırf belediyeyi kötülemek için suistimal etmemek gerekir diye düşünüyorum yoksa eksiklikleri gerçekten belirtenler kızacaktır ve halkın denetim meknizması işlemeyecektir.

En son ahsen bilge tarafından Prş 13 Tem 2006, 10:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Rifat Behar
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:37

Buranın hava fotoğrafını koyabilr misiniz? nerede kavşak yapılıyor? edirnakapı - topkapı bölgesinde yapa yapa kavşaklar bitemedi. Buradan ne işyeri kaldı ne de yerleşim var. bunca kavşak neden yapılıyor anlamıyorum? mesela mecidiyeköy'e kavşak lazım.  başka kavşak yapacak tonla yer vardır.

mustafa esenduran
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:47

Edirnekapı daki çalışmalarda bir aksaklık ve başarısızlık olduğunu zaten herkes görüyor. Bu başarısızlıkta çalışmayı yürüten yerel yönetim sorumlu değil de kimdir o zaman.. Edirnekapı'dan geçen araçlar yolların bozukluğu nedeniyle neredeyse rot balans ayarlarını tekrar yaptırmak zorunda kalıyorlar.. Burada halkımız mazoşist falan değil.. Fikrimi tekrar söylüyorum ifade ediyorum. Orada çalışma var imajı verilmek isteniyor..Bunu en iyi oradan geçmek zorunda kalan insanlar bilir...

ahsen bilge
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 18:51

Alıntı:
Orada çalışma var imajı verilmek isteniyor..Bunu en iyi oradan geçmek zorunda kalan insanlar bilir

Ben hergün oradan geçiyorum elbbteki mazoşit düşüncedir çünkü belediye işi hemen bitirmek ister yoksa böyle düşünceler mahal verebilir. Edirnekapıdaki çalışmaları şu an otursam sayamam bile ben o kadar çok ayrıca. Elbette ki belediye hatalı bu konuda ama önemli olan bunu genele yaymamaktır yoksa inandırıcılığımız kaybederiz. Burası da bir eleştiri sitesi değil, tanıtım, eleştiri, çözüm sitesidir.

mustafa esenduran
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 21:59

Umarım oradaki çalışma biranönce biterde bizde bu karamsar düşüncelerden kurtulmuş oluruz... Sonuçta hepimiz her zaman daha iyinin ve daha güzelin biranönce olması için çaba gösteriyoruz ve böyle düşünüyoruz..Ama ortada düşüncemizin aksi yönündeki icraatlari görünce de mecburen eleştirmek durumunda kalıyoruz..Tabi hepimiz için önemli olan eleştirilerimizde yapıcılığı korumak..

Uğur Taşkın
15 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 22:27

Alıntı:
Buranın hava fotoğrafını koyabilr misiniz? nerede kavşak yapılıyor? edirnakapı - topkapı bölgesinde yapa yapa kavşaklar bitemedi. Buradan ne işyeri kaldı ne de yerleşim var. bunca kavşak neden yapılıyor anlamıyorum? mesela mecidiyeköy'e kavşak lazım.  başka kavşak yapacak tonla yer vardır.

Kavsak tam olarak sehitlikte aslında, cok yavas bir sekilde calışmalar sürüyor. Çevreyoluna baglatıyı kestikleri için g.o.pasa istikametinden gelen araçlarda edirnekapı da trafige neden oluyor. Neyseki cevreyoluna baglanti yolu tahrip edilmişte olsa tek araç geçecek kadar engebeli bir yol var işi bilenler oradan gidiyor. Yolun ikiyanına istinat duvarı gibi yuksek yuksek duvarlar çekilmiş durumda.

Daha önce minibüslere cep yapmak için mezarlık talan edilmiş ve mezarların üstünden yol geçirilmişti. Sonrada cevreyolunun yanina, dört bir yanı bağlantı yollarıyla çevrili, bir gecede mezarlık yapılmıştı. Bakalım bu sefer kavşak yapalım derken kaç kişinin kanına girecekler..

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Prş 13 Tem 2006, 09:48
Edirnekapı

Edirnekapı Kavşağındaki çalışmaların çok uzaması ile ilgili eleştrilerimiz belli başlı noktalarda yoğunlaşıyor ;

1* Dev çelik yapılar geldi 6 aydır bekliyor.Öyle yola serildi.

2* E-5'i genişletme çalışması için iki kepçe vuruldu bitmeden  yukarı çekildi kepçeler.

3* Yukarıda da yalnızca iki kepçe tünelin üstünde bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Tamam büyük ve çok kapsamlı  bir proje olduğunu kabul ediyorum.

"Project Management" okutalım belediyeye !!! Eğer bir proje belli başlı aşamalardan oluşuyorsa ayırırsın kaynaklarını , eşzamanlı çalışmalarını sürdürürsün her bi aşamada.

Edirnekapı'da da aynı anda E-5 sağ tarafı genişletirken bir kısım kaynaklarda sol tarafı genişletir.Tünelin üstünde bir takım makinalar çalışırken , kavşak çalışmalarını , öbür yandan raylı sistem çalışmalarını yürütürsün.Dört Koldan Yürütürsün Projeyi

PROJEYE GÖRE KAYNAK AYIR BE KARDEŞİM.Acaba bizim bilemediğimiz farklı bir konu mu var ?

İstanbul'un göbeğinde 2-3 senedir çalışma yapacak kadar lüksümüz yok.

Esat San
15 yıl önce - Prş 13 Tem 2006, 10:47

Konu ile kısmen alakalı olduğu için yazıyorum aslında okuyunca kızmış olsam da paylaşalım, Edirnekapı dan Rami istikametinde yolun sağındaki metal konstruksiyonların üzerinde spreyle yazılmış bir takım yazılar var, fotoğraflama imkanım olmadı bölgeden resim gelirse ilginç bir çalışma olacak, vatandaşın biri aşırı tepkisini yazılara dökmüş burada.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM