Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Ostim
12   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
arda84

12 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 21:29
Ankara Ostim

Ostim Ankara'da ticaretin kalbinin attığı yer..Ostim'in açılımı Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi.

Ostim merkezde yer alan Atatürk Anıtı

Bağdat Caddesi

Yeni yapılan ve henüz inşaası tamamlanmamış Bilgi Hastanesi

Ostim İşhanları A, B, C, D, E, F olmak üzere 6 bloktan oluşuyor.

Güzel bir mimariye sahip Ostim Camii

osman karakas
12 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 09:53

Ostim Ankara da önemli bir kuruluş oldugu gibi Artık uluslar arsı bir marka oldu ve bu onaylandı.gectiğimiz aylarda haberlerde izlemiştim...

Atilla DÜNDAR
12 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 10:18

OSTİM Ankara için gerçektende sanayi sektörüne kazandırılmış en büyük bir nimettir. Bundan 15 sene öncesi Ankara'daki sanayi yerleşimini hatırlarsanız şehir içindeki karmaşanın ne boyutlarda olduğunu görebilirsiniz. Oysa şimdi OSTİM sayesinde daha derli toplu ve modern bir yerleşim sağlanmış durumda. İlk kurulup faaliyete geçtiği yıllarda bazı ticarethane sahipleri OSTİM'in çok şehir dışında kaldığını, buraya yerleştiklerinde müşteri kaybı yaşayacaklarını öne sürmüşler ve tepki göstermişlerdi. Zamanla yerleşim bölgelerinin ki bilhassa Batıkent'in canlanması ve yerleşiminin yaygınlaşması OSTİM'i adeta şehiriçine aldı. Son 3-4 yıldır faaliyeti daha da canlanan İvedik Organize Sanayi Bölgesi sayesinde ve her türlü toplu taşım araçlarının hemen hemen her sokağına, caddesine kadar hizmet vermesi artık OSTİM'i sanayinin merkezi haline getirdi.

mustafaözkan
12 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 22:16

ostimin kuruluş aşamasından bu güne kadar olan gelişim ivmesine örnek bir alıntı.

Cevat Dündar’ın Rüyası; ORGANİZE BİR SANAYİ KENTİ
OSTİM KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ

Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi OSTİM projesi fikri  kendisi de tecrübeli bir sanayici olan Rahmetli Cevat Dündar liderliğinde bir grup girişimci işadamı  tarafından ortaya konulmuştur. Ülke sanayisinin ve küçük işletmelerin  gelişip büyümesindeki olmazsa olmaz koşulun rekabet ve üretim şartlarına uygun bir üretim ortamı sağlamak olduğunun bilincinde olan kurucular,  bu ihtiyaçtan hareketle Ostim Küçük Sanayi sitesi yapı kooperatifini kurmuşlardır. OSTİM’i Küçük sanayicilerin verimlerini artıracak, bir arada olmanın verdiği güç ve etkileşimle Türk sanayisinin önemli merkezlerinden biri olarak tasarlayan Cevat Dündar ve kurucular, ilk adımı müteşebbis bir ruhla  büyük uğraşlar vererek şehrin dışında 3 milyon metrekarelik bir  alanı satın alarak atmışlardır. Dönemin şartları içinde hayal denilebilecek bu girişimin inanç ve azimle arkasında duran  Cevat Dündar ve kurucular  uzak görüşlülükleri sayesinde projeyi, 7 yıllık bir mücadeleyle  1975 yılında inşaat aşamasına getirmiş, bu günün KOBİ kenti Ostim’in temellerine ilk kazmayı vurmuşlardır.
Bu yıllardan itibaren inşaatları hızla sürdüren Turan Çiğdem ve Yönetim Kurulu liderliğindeki Ostim küçük sanayi sitesi 80’li yıllarda yapılaşmasını önemli ölçüde tamamlamış, pay sahipleri atölyelerine taşınmış, tezgah sesleri “üreten türkiye’nin” müjdesini vermiştir. Ostim adının tüm  ülke sathında yayılmaya başladığı bu dönemde Ostim’li üretici alt yapının yanı sıra, işletme yönetimiyle ilgili üst yapı sorunlarını göğüslemeye çalışmakta, her şeye rağmen ilk banka ve resmi kurumların faaliyet göstermeye başladığı bu yıllar Ostim gemisinin doğru bir rotada olduğunun müjdesini vermiştir.
1992 yılından itibaren Ostim bayrağını “en büyük amacımız dört duvar arasında dünyadan bihaber, kendi işiyle meşgul bir sanayici yerine; ürettiği malı dünyaya satmayı düşünebilen, dünyaya satılan bir çok ürünle  rekabet etme düşüncesinde olan sanayiciler görmek ve küçük olmanın ekonomik avantajlarını taşıyan  sanayicimize müşterek çalışma imkanları sunarak büyük organizasyonlar oluşturma düşüncesini yerleştirmektir” anlayışıyla teslim alan Orhan Aydın liderliğindeki yeni yönetim kurulu; bölgenin yol, su, kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik ve çevre düzenlemesi gibi altyapı sorunlarının yanı sıra küçük sanayicinin rekabet gücünü belirleyen tüm üst yapı unsurlarını da çalışma programına almıştır. Bu hedefle yola çıkan kooperatif, yapılaşma ve kentleşme çalışmalarının yanında “üreten Ostim’in” ihtiyaçlarına cevap verecek banka şubeleri, PTT, karakol, TSE, vergi dairesi, ilkokul, mesleki eğitim ve teknoloji merkezi, noter, SSK dispanseri ve bugünkü adlarıyla Ostim Mesleki Eğitim Merkezi ve KOSGEB işletme Geliştirme Merkezi gibi kamu ve özel sektöre ait kurum ve kuruluşların hizmet vermelerini sağlamak için girişimlerde bulunmuş arsa tahsisi, alt yapı ve üst yapı destekleriyle faaliyete geçmelerini sağlamıştır.
Hizmet vermeye başladığı yıllardan bu güne dek 2550 atölye, 1393 işyeri ve büro, 1800 konutun inşasına imza atmış olan Ostimin yıldızı Ostim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi; rekabetçi bir sanayi kenti anlayışıyla,  Ostim Vakfı, Ostimspor Kulübü, Ostim Radyo ve Televizyonu, Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., Ostim Medya İletişim ve Reklam Hizmetleri A.Ş., gibi yeni yıldızların kuruluşuna öncülük ederek  Ostimlilere armağan etmiştir.

ünsal_91

10 yıl önce - Sal 06 May 2008, 22:02

Yenimahalle ilçesi ile Batıkent semti arasında bir organize sanayi bölgesi

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA