Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir Urla - Demircili Köyü
12345678   sonraki »
Ana Sayfa -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
YusuF D
8 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 19:10
İzmir Urla - Demircili Köyü

Uzun zamandır hiç gitmediğim yepyeni bakir bir bölge arayışımda sonunda oldukça şaşırdığım ve hayran kaldığım bir yer buldum...

Urlanın güneyi ve sığacık'ın batısında bulunan demircili köyüne çeşme otobanından çeşme yönüne giderken , karaburun sapağında otoyoldan ayrılıyorsunuz.Daha sonra tabelalarda demircili köyü tabelasını gördükten sonra inanılmaz güzel orman manzarası eşliğinde demircili koylarına ulaşıyorsunuz.

benim gibi yeni yerlere gitmek isteyenlere güzel bir alternatif.Koylar rengarenk taşlarıyla ünlü.

Uyarmadan edemeyeceğim, akvaryum güzelliğinde mükemmel denizi var ancak çok soğuk ben 10 dakika yüzebildim...  

(+)

Bunlarda yakaladığım panaromalar...

(+)

(+)

erkmen se

8 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 20:27
DEMİRCİLİ -AİRAİ Antik kenti

Sayın Yusuf D, DEMİRCİLİ formunu açmakla çok doğru bir iş yapmış bence.
Burada antikçağdaki ismi ile AİRAİ antik kentinin kalıntıları da var.Sığacık körfezine ve TEOS'a da oldukça yakın doğal güzellikleri ile yoğun,harika bir yer DEMİRCİLİ...

YusuF D
8 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 10:12

sayın erkmen se ilginize teşekkür ederim.

Çevredeki birçok yeri gezmiş olmama rağmen bu kadar gizli saklı kalmış bir doğa harikasını bulunca gerçekten çok etkilendim.Beni en çok etkileyen inanılmaz güzellikteki yolu oldu.Orman içinden geçen yolu mükemmel..yol üzerinde bulunan aile restoranları ve isterseniz kiralayacağınız jeep veya atv lerle bu güzel doğayı doya doya yaşayabileceğiniz bir yer..

Ayrıca ulaşım sorunu bulunmuyor bu yerleri görebilmeniz için.
reklam gibi olacak ama oradaki restoranların içinde en beyendiğim yörük aile evi oldu tavsiye ederim..
web sitesi;
http://www.yorukaileevi.com/

zihni usta
8 yıl önce - Çrş 19 Tem 2006, 21:24

yusuf bey : gerçekten doğru bir yer keşfetmişsınız. izmir merkeze bu kadar yakın bir doğal
ve tarihi mekan bulmak zor üstelik hala bakir.
denizi soğuk demişsiniz .dogru yarımadanın sağ ve solundaki koylar soguktur.ancak
kumsal takıntınız yoksa yarımadanın en ucundan denize girin oraları sıcak olmasada soğuk
değildir.dip balıkçılığı yapacaksanız fazla balık yok ama ahtapot var meraklı iseniz.
yörük restoran sahibi mehmetali bey çok iyi bir insandır . ailecek amatör ruhla hizmet verirler  onlar için para önemli değildir. nereden biliyorum derseniz o yerin kuruluşunda
elektriği ben getirdim 3 km ilerden ve restoranın elektrik ve derinkuyu su işini yaptım.
kısaca emegim var orada.
aynı güzergahta başka restoranlarda var ama yörük en iyisi...

herkese bu demircili gezisini ve yörük restorantı ziyaretini tavsiye ederim. harika bir gün
geçirir tekrar gidersiniz....

esen kalın...

YusuF D
8 yıl önce - Pts 24 Tem 2006, 12:21

Evet Yörük ten bende oldukça memnun kaldım.Dağın başında şehir içindeki restoranlardan bile daha hesaplı bir yer.Böylesine güzel bir hizmeti her kesimden insana verdikleri için kendilerini tebrik ediyorum.
Nasipse bu hafta sonu tekrar o bölgeyi ziyarete gitmek istiyorum.Daha ayrıntılı fotoğrafları yayımlayabilirim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR