Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
kilitli
sayfa 48
cCcenk38
1 yıl önce - Sal 18 Arl 2018, 23:53

Nakormus, hadi ordan. 2013’den bu yana adam gibi bir sey yapilmadi. Sayin Ozhaseki Ankara’yi, Buyukkilic da Kayseri’yi alsin ve oylece Kayseri sehri ve Kayserispor Kulubu layik olduklari yere gelecektir.

Misafir 8aa

1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 03:19

Yani simdi hiç birşey yapılmadımı? Allah aşkına bir hızlı tren gelmedi diye belediyeyi mi kötülüyorsun. Ben belediyeyi savunmuyorum ve siyasi bakmıyorum, lakin yaptıklarını da takdir etmek lazım, ama sen siyasi bakışında dolayı, takdir bile edemiyorsun. Kayseri, Türkiyenin en güzel, en gelişmiş sehirlerinden birisidir. Sadece hızlı tren sözünü yerine getiremedi diye hükümeti, ve devleti silip atıyorsun. Buna ben nankörlük derim. Bundan önce ne yapıldı? Hani diyorsun ya Sivasa daha çok yatırım yapılıyor diye. Sivas nerede, Kayseri nerede. Sen bir Kayseriyi, başka büyük sehirlerle kıyasla, mesela Mersin, Adana veya Bursa. Kayseri gercekten güzel ve Türkiyenin en gelişmiş sehirlerinden birisidir. AKP'yi savunmuyorum, sadece gercekleri söylüyorum; daha 15 yıl önce Kayseri daha mi iyiydi acaba? Tamam, Kayseriye belki hükumet daha hızlı treni getiremedi, ama bundan öncekilerde getiremedi.

- Bu arada Kayserinin Tramvay hattına diğer illerle eşit yatırım yapılmıyor, doğrudur. Kayseriye daha çok yapıyorlar, mesela bak bir kıyasladığın Sivasa, daha onlara 1metre bile yapılmadı.
- Kayseriye su an icin metro lazım midir acaba, bu başka bir konudur. Ayrıca Kayseriye de elbet bir gün lazım oldugunda yapılır; bakiniz Konyaya. Oraya acil lazımdır

Zaten benim yazmamla, fikrini mi değiştireceksin? Ben bosuna yazıyorum her halde bu kadar. Ama inşallah ne demek istediğimi anladın. Belki bana kızabilirsin, ama maalesef gerçekler budur.

Bu arada Kayserispor ne alaka? Onu da mi belediye kurtaracak

cCcenk38
1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 03:53

Belediyeyi kotulemiyorum, su an ki belediye baskaninda bana gore is yok. Tabii belediye destek cikacak Kayserispor’a. Diger kuluplere milyonlar akiyor da, bize mi akmayacak. Zaten sacma sapan takimlari doldurdular Super Lig’e. Madem destek olmayacaktin, o zaman sozunu de vermeyeceksin. O gitsin Kayseri’ye yapilan FB’nin tesislerinin temelini atsin.

5 yildir Kayseri’ye yatirim yapilmiyor. Hizli tren, otoyol, kendimize ait havalimani, yesil alan, tramvay hatimizin daha da gelismesini istiyoruz. Sozde “Central Park” yapilacakti. Yillar gecti hala ortada bir sey yok.

Kayseri’ye hizli treni bundan once ki hukumetler niye yapmadi demissin. 80 yil once hizli tren mi vardi? Normal hati kim yapti? Ulkemizin en onemli komando tugayi burada. Ataturk bu sehri baskent yapmak istedi. Hatta meclis’in bazi yetkileri Kayseri’ye tasindi, fakat sonra vazgecildi ve baskent Ankara kaldi.

Erciyesspor’a stadyum dusunulurken kulube sahip cikilmadi ve iflaz ettirildi. Ve bunu da diyeyim; yapilanlar inkar edilemez, ama 5/6 yildir ortada bir sey yok. Bu neyin cezasi? Ayip yahu.

Kayseri sehri icin tek care Ozhaseki ve Buyukkilic. Bu sehir en iyisine layik.

Misafir aba

1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 09:53

Özhaseki ve büyükkılıçı çare olarak görmüyorum.özhaseki 2014 de projelerini açıklayarak belediye başkanı adayı oldu ve seçildi sonrasında istifa ederek milletvekili oldu vaadde bulunduğu projelerin bir çoğu hayata geçmedi.şehre tranvay getirdi diyeceksiniz.10 yıl geçmeden sivas caddesindeki rayların yer altına alınması konuşulmaya başlandı.ileri görüşlü bir belediye başkanı dsi kavşağından sivas caddesi boyunca yer altından geçirirdi.diğer bölgeleri ise trafikten izole ederek hızlı ve konforlu ulaşımı gerçekleştirmiş olurdu.Bütçe yoktu o dönemde diyeceksiniz şimdi de.şimdi sökülüp yerin altına alınacağı zaman daha fazla masraf yapılmamış olmayacak mı?para doğru kullanılamıyor.şehir imarı çok kötü her yer 10-15 katlı birbirinin kopyası binalarla dolu.yatay mimari ve bol yeşil bir yapılaşmaya gidilmiyor.yeşil Talas beton yığınına teslim edildi.kayseriyi övüp methedenler sadece kayserililer dışardan gelenler çok eleştiriyor

ismailözcan

1 yıl önce - Çrş 19 Arl 2018, 12:42

Hızlı tren konusunda siyasiler hep yalan söylediler, milletimizi sürekli kandırdılar...

sayfa 48
« önceki   123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ