Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı
« önceki   1234 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
emre alb
9 yıl önce - Pts 17 Ksm 2008, 04:11

Bu havaalanı kesin açılmalı. Sakarya ve Kocaeli'nin iş amaçlı seyahat potansiyeli yeter de artar. Çok mu zor anlamak, Gebze'yi saymıyorum, bu bölgede 1,5 milyon nüfus var. Uçuşların belki yarısı Ankara ve İstanbul gidiş gelişli ve Kocaeli Sakarya bölgesi için bu şehirler karayolu ulaşımı ile kolay ulaşılabilir olsa da, İzmir Antalya Kayseri Trabzon Erzurum Diayarbakır gibi şehirlere uçuşlar yapılabilir, hatta yurt dışı uçuşlar olsa buna bile yoğun talep olur.

Artı şimdi farkettim ki, açılmalı diyorum, yapılmalı demiyorum. Yağmalanmaya bırakılmasa zaten iş sadece açmaya kalmıştı ki, yine de fazla bir para harcamaya gerek olduğunu sanmıyorum burası için. Başka şehirler haftada bir gün çalışacak havaalanlarını söke söke yaptırırken, Cengiz Topel'in öylece durması ayıp.

izm_4141
9 yıl önce - Pts 17 Ksm 2008, 13:19

İlimizde yapılan büyükşehirler ulaştırma platformunda Ulaştırma bakanından istenenlerin 6.maddesinde cengiz topel havaalanı bulunuyor.Bence artık bu havaalanının açılması için son dakikalar oynanıyor Cengiz Topel mutlaka açılacak diye düşünüyorum.

Alıntı:
Talep listesinin 6 ncı maddesinde Cengiz Topel Havaalanının sivil ulaşımı açılması isteği var. Bu konu, AKP’nin Kocaeli’ye karşı en büyük ayıplarından biridir. İstanbul’a iki havaalanı da yetmedi. Trakya’da, Çorlu yakınlarında üçüncü havaalanı yapılıyor. Oysa burada, Cengiz Topel Havaalanı hazır. Büyük de yatırım yapılmıştı. Ama Ulaştırma Bakanlığı, bu havaalanını bir türlü açmadı. AKP’nin yetkilileri de bu konuda yeterince istekli olmadılar. “İzmit’in burnunun dibinde Sabiha Gökçen var. Cengiz Topel’e gerek yok” dediler. Aslında bu çok yanlış bir görüş. Dileyelim ki yeni dönemde, üstelik tam da 29 Mart seçimleri öncesinde Cengiz Topel Havaalanı sivil ulaşıma açılsın.

İsmet Çiğit'in yazısından özgür kocaeli gazetesi

kemalcanhakkı

9 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 20:24

Dun Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül Acılış için ilimizdeydi Cengiz Topel havalanın birkaç ay içinde kargo taşımacılığı için açılacağını söyledi

Alıntı:
Köseköy ve Kartepe halkının yoğun ilgi gösterdiği açılışta, bol bol şapka, yoğurt, ayran, tatlı ve Necip Fazıl Kısakürek şiirlerinin yer aldığı CD’ler dağıtıldı. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Kocaeli’nin hava alanına ihtiyacı olduğunu belirtti, Cengiz Topel Havaalanı’nın birkaç ay içinde kargo taşımacılığı için açılacağını söyledi.

kaynak

cenk CAMCAY
9 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 15:47

Bu konuda yıllardan beri sürekli söz dinliyoruz hani sivil uçuşlara açılacaktı?Kargo taşımacılığına açılacak derken öncelikle kargo peşinden sivil uçuşlar gelecek demekmi?Ben bu işden bir şey anlamadım.

Berk Büyükyıldız
9 yıl önce - Cum 17 Tem 2009, 20:45

Arkadaşlar ne zaman açılacak bu havalimanı bekliyorum ama yok bilen biri varsa lütfen birşey söylesin

serkan çınar
9 yıl önce - Cum 17 Tem 2009, 20:54

Alıntı:
Arkadaşlar ne zaman açılacak bu havalimanı bekliyorum ama yok bilen biri varsa lütfen birşey söylesin

Mevcut büyükşehir yönetiminin beyannamelerinde havaalanı açılması var kesinlikle açılacaktır diye düşünüyorum ama maalesef ülkemizde bu tarz işler bürokratik sebepler nedeniyle biraz yavaş ilerliyor.(ulaştırma bakanlığının rapor sonuçları bekleniyordu)

cenk CAMCAY
9 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 13:25

Askeri birimler gece iniş-kalkışlara izin vermiyormuş.Bu şekildeki havaalanına kimse gelmez mutlaka çözüm bulunmalı.

Alıntı:
Karabalık, Cengiz Topel Havaalanının açılmasına çok önem veriyor. Askeri yetkililerin sivil uçaklar için sadece gündüz iniş kalkış izni verdiğini, ancak gece iniş kalkış olmazsa, özel şirketlerin havaalanına itibar etmediklerini söyledi, bu konunun peşinde olduklarını anlattı.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/article.php?id=134 ...a_projeler

0ğuz Lemi Tuna

9 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 13:35

İzmit'te 2 tane havalanıı var. Biri tamamen askeriye. Deniz Hava Üs Komutanlığı'nın. Adı Cengiz Topel Havaalanı. Diğeri de ona yakın. Ama pist yapılmış, öyle kalmış. Bunun için çalışmalar başladı ama seçim şovu gibi değil mi ? Zaten devletin düşüncesi Sabiha Gökçen İZmit'e yakın diye havaalanız yapmama düşüncesinde.

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 13:44

Kocaeli bugüne bugün Sabiha Gökçen Havaalanı'na İstanbul'un çoğu semtinden yakın.Hatta biliyorsunuz HAVAŞ servis bile düzenliyor.Sizin ulaşımınız var. ya Bursa'ya ne demeli

0ğuz Lemi Tuna

9 yıl önce - Cmt 26 Eyl 2009, 13:47

Bursa'nın havaalanı yok mu.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara