Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı
« önceki   123 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Faruk54
10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 16:41

Açıkçası Kocaeli merkeze 15 km, Sakarya merkeze 25 km uzaklıktaki bir havaalanın yolcu taşıması gönül ister ama bu aşamada bencede gerek yok.. Çünkü açılsa bile buraya otaban ile 45 dakika uzaklıktaki Sabiha Gökçen gibi oldukça gelişmiş ve güvenli bir havaalanı varken özellikle özel havayolu şirketlerinin buraya ineceğini sanmıyorum..

En uygunu Kocaeli Büyükşehirin düşündüğü şekilde kargo havaalanı olur.. Gerçekleşirse oldukça işlek olur..

Emir Ş.

10 yıl önce - Pzr 16 Arl 2007, 22:03

Kargo uçuşları için neden Çorlu Havalimanı düşünülmüyor bildiğim kadarıyla uluslararası bir havalimanı ve ILS sistemi bulunan havalimanlarımızdan biri

emre alb
10 yıl önce - Pts 17 Arl 2007, 01:33

Havaalanının bulunduğu bölge şu anda Türkiye'nin lojistik merkezi olma yolunda ilerliyor. Önümüzdeki bi kaç sene içinde karayolu, demiryolu ve deniz taşımacılığının merkezi haline gelmesi beklenen bir bölgede havayolu bağlantısının sağlanmaması zaten düşünülemez. Ayrıca bölgenin nüfusu itibari ile uçakla yolcu taşımacılığı potansiyeli de üç büyük şehirden ve Antalya'dan sonra diğer tüm şehirlerden yüksektir kanımca ama söylendiği gibi Sabiha Gökçen var.

Öyle ya da böyle ilerleyen süreçte Cengiz Topel'e uçaklar inip kalkmaya başlayacak.

Tacettin TEZER

10 yıl önce - Pts 17 Arl 2007, 02:20

Alıntı:
Türkiye'nin lojistik merkezi olma yolunda

Evet çok doğru bir tespit... Devasa depolama alanları yapılıyor. Herhalde İzmitliler bunu farketmedi ama sanayi kentinden sonra şimdi de lojistik üssü oluyoruz. Birgün vakit bulursam bu bölgeye gidip inceleme yapacağım. Eskiden Cengiz Topel Askeri havaalanının yanında çok top oynadım. Hatta ilkokulda iken gezi için havaalanına gitmiş ve helikoptere binmiştik. Hey gidi günler hey...Nereden nereye...

ertugrul_112233
10 yıl önce - Prş 29 May 2008, 13:37

Alıntı:
Ayrıca bölgenin nüfusu itibari ile uçakla yolcu taşımacılığı potansiyeli de üç büyük şehirden ve Antalya'dan sonra diğer tüm şehirlerden yüksektir

cengiz topel havaalanı neden hala açılmaz bir anlam veremem.son bir kaç ay içerisinde yine açılıyor söylentileri vardı rapor hazırlanıyordu henüz rapor çıkmadı sanırım. bu havaalanı açılsın izmit-sakarya-bolu-düzce ile yaklaşık 2,5-3 milyon insana hitap eder bu bölgelerin türkiyenin en zengin yerleri olduğunu düşünürsek bence çok iş yapar.

prensofpers_
10 yıl önce - Prş 29 May 2008, 17:06

Alıntı:
son bir kaç ay içerisinde yine açılıyor söylentileri vardı rapor hazırlanıyordu henüz rapor çıkmadı sanırım

rapor henuz çıkmadı ama açılmama nedeni sözde yarım saat ilerideki sabiha gökçen havaalanı imiş ne alakaysa anadoluda bir sürü fuzuli havaalanları yapıldı zamanında ama asıl iş yapacak kentlerde havaalanı açmamak için direniyorlar ama benim görüşüm bu havaalanı sivil uçuşlara açılacak.

Coşkun Yıldızeli

10 yıl önce - Pts 15 Eyl 2008, 01:07

Arkadaşlar çok gzl yerlere değinmiş.bende bir toparlama ve ekler yapmak isterim

sabiha gökçeni yapan zihniyet o havalimanını izmit ile adapazarı yani takriben cengiz topelin olduğu bölgeye yapsaydı izmit'in ve sakaryanın insanı uçağa binmek için bu kadar eziyet çekmezdi.dahası insanlar karayolunu kullanmaktansa havayolunu tercih ederlerdi.böylece hem zamandan hem trafikten kazanırlardı.

anadolunun kıytırık bir çok ilinde havalimanı yapıldı bazısıda ağır aksak işliyor.ama bizim milletvekillerimizde bir kocaelililik olmadığı için böyle bakarız anca olan yerlere.

herşehre havalimanı anlayışı değil bu bahsedilen bölge sanayi bölgesidir.Türkiyenin en zengin yerleri ve lokomotifi konumundadır.Sanayi ve ticaret gereği havayoluna ve havalimanına çok ihtiyaçları vardır.istanbulda uzak olduğu için bir adapazarlı ve izmitli; izmire ankaraya uçak yerine otobüs kahrını çekmektedir.

bu havalimanının sorumlu olacağı bölgenin nüfusu ise sakarya 900.000 + (gebze hariç) kocaeli 900.000 + düzce 350.000 = 2.150.000 dir. havalimanı için yeter potansiyel sanırım.ki sabiha gökçen olmasaydı bu nüfusa 600.000 gebzeyide katabilirdik.2.650.000

ki anadoluda ne havalimanları var bunun yarısı nüfusa hitap etmeyen,halkının geçim sıkıntısı çektiği.

şuda bir gerçekdirki Sabiha gökçen yapılmıştır ve cengiz topelde yeterli değildir.bi yol bir odadan fazlası değildir.

ben yinede bu bölge insanına doğru dürüst,modern her türlü imkana sahip bir havalimanını gerek görürüm.gerek kargo için gerekse ufaktan ufaktan sivil havacılık için.

marmara metropolitanından bahsediyoruz ilerde.kocaaaa metropol 2 havalimanına mı kalcak?

er yada geç son teknoloji bir havalimanı açılacaktır.bugün olmazsa yarın zorunda kalıcaklar.

bize sabiha gökçeni kakalayanlar utansın

metehan343434
10 yıl önce - Pts 15 Eyl 2008, 18:25

Alıntı:
herşehre havalimanı anlayışı değil bu bahsedilen bölge sanayi bölgesidir.Türkiyenin en zengin yerleri ve lokomotifi konumundadır.Sanayi ve ticaret gereği havayoluna ve havalimanına çok ihtiyaçları vardır.istanbulda uzak olduğu için bir adapazarlı ve izmitli; izmire ankaraya uçak yerine otobüs kahrını çekmektedir.

Bu havaalanı o bölge için çok önemli Kocaeli'de ki bu havaalanı sadece İzmit'e değil aynı zamanda Sakarya,bolu,düzce deki vatandaşlarımıza da hitap edeceği için yaklaşık2,5-3 milyon insanın faydalanacağı bir havaalanı.En son haberler bu havaalanının açılacağı yönündeydi.
Bence Ülkemizin engelişmiş bölgesi olan bu bölgede en son modern donanımlarla yapılmış bir havaalanı ivedi açılması gerekiyor.Açılmaması bir ayıptır.

bulent_er_
10 yıl önce - Prş 13 Ksm 2008, 17:05

Dünkü Büyükşehirler ulaşım platformunda Sayın ulaştırma bakanı Kocaeli ile ilgili projeleri anlatırken Cengiz Topel'in de sivil havacılığa açılacağını söylemiş.Daha evvel belediye başkanlarından duyuyorduk ama bakandan duyunca artık inandım.Şimdi soru nezaman açılacağı?Zaten herşeyiyle hazır bir havaalanı..

tolga24
10 yıl önce - Pzr 16 Ksm 2008, 09:07

Bu havaalanı açılırsa sivil uçuşların da başlayacağına adım gibi eminim. Pegasus zaten kendi internet sitesinde dahi Kocaeli ve Sakarya bölgesinden talep yoğunluğu olduğunu söylüyor. Sadece Pegasus haftanın belli günlerinde buradan İzmir, Antalya, Gaziantep, Van gibi illere uçuşlar başlatacaktır. Ankara destinizasyon için yakın bir yer. Havaalanına gidip uçağı beklemek, işlemleri yapmak, uçmak inmek derken otobüsten pek farkı kalmaz. Hatta hızlı tren Ankara yolcusunu siler süpürür. Ama İzmir, Antalya, Dalaman, Gaziantep vb için bu havaalanı çok iş yapar. Haftada 3-4 gün İzmir olur diye tahmin ediyorum.

Kendi adıma konuşacak olursam: Ben senede en az 5 sefer Sabiha Gökçen üzerinden İzmit-İzmir arası git gel yapıyorum. Tuzla'ya kadar gelip oradan İçerenköy'e dönerek otobüse binmek ceza gibi. Gerçi Havaş direkt İzmit otogarına sefer başlattı ama yine de Cengiz Topel uçuşu olsa sırf bu yoldan bir saat daha kazanıyorum. Daha ne olsun?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara