Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

Kaç Nesildir İZMİR desiniz????
1 Nesil-İlk görüşte aşık oldum kaldım. 9.5%  9.5%  [13]
2 Nesil-Bizim baba gelmiş bizde buradayız işte 24.8%  24.8%  [34]
3 Nesil-Dedem zamanında Körfeze vurulmuş 20.4%  20.4%  [28]
4 Nesil-Büyük dedem meraktan gelmiş... 13.9%  13.9%  [19]
5 Nesil-Biz savaştada buradaydık. 8.8%  8.8%  [12]
6 Nesil-İzmir bizden sorulur... 14.6%  14.6%  [20]
1 Nesil ama fazla kalmayacağım (zorunluluktan) 8.0%  8.0%  [11]
Toplam Oy : 137

behcoo
9 yıl önce - Prş 17 Ksm 2011, 13:47
:)))

sanlıizzet, izmirlilik biraz da senin dediğin gibi oluyor.Ne izmirde yapabilirsin ne izmir dışında..))
İzmirliler dediğin kişiler bu ülkenin her yerinden gelmiş insanlar.İklim bence önemli bir faktör.Yumuşak iklimi insanı da yumuşatıyor..) Benim bir tarafım Bursada, inan 3 gün dayanamazsın oralarda..

Balıkesir sıkıcı gelir, Bursada alçak basınç ve lodostan demoralize olursun..

Yalın35_Göztepeli

9 yıl önce - Prş 17 Ksm 2011, 20:10

Katılıyorum sana. Bende 2009'da Bursa'ya gittiğimde 2 Günde duramamıştım.Gerçekten Bursa çok farklı bir yer.Sanki Ölü şehir gibi.Oradaki İnsanlar çok değişik.

nehir35
9 yıl önce - Cmt 19 Ksm 2011, 18:47

3 yaşımdan beri İzmir'deyim.

35 gökhann
8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 19:58

Valla hiç merak etmedim ama ana tarafım 1950 den bu yana İzmir'deler bunu biliyorum.1950 den önce nerdeymişler bilmiyorum.Belki yine İzmir dir
Baba tarafım ise sanırım çok daha eski İzmirliler.
Ben ise İzmir'de değilim şu an orası ayrı

mert101

8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 20:31

benim dedemin babası mübadeleden sonra yerlesmiş izmire , öncelikle cesmeye yerlesmiş ama o zamanlarki gibi değilmiş çeşme köymüş ve begenmeyerek ordaki toprakları satıp şehre gelmişler , keske satmasalardı şimdi trilyonluk olmustuk

35 gökhann
8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 20:34

Alıntı:
benim dedemin babası mübadeleden sonra yerlesmiş izmire , öncelikle cesmeye yerlesmiş ama o zamanlarki gibi değilmiş çeşme köymüş ve begenmeyerek ordaki toprakları satıp şehre gelmişler , keske satmasalardı şimdi trilyonluk olmustuk
Mert o zaman sen bizi tanımazdın WowTurkey'e filanda uğramazdın

sanliizzet

8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 22:01
Biz kaçıncı nesiliz...

Babamlar 93 Harbinde Bosna'dan gelmişler. Yani 1870'li yıllarda. Annemin annesi kaç nesildir İzmir'de bilen yok. Ama babasının babası Erzurum'dan gelmiş. (1900'lü yılların başları).

Şimdiki nesiller daha bir karışık. Son zamanlarda gerçekleşen yoğun göçlerle artık öyle üç beş nesil İzmir'li görmek zor. Bizim ufaklıklar şimdi yarı Balıkesirli.

Gerçek İzmir'lilik ruhunu alacak yıllar 1990'lı yıllara kadardı. İzmir o zaman İzmir'di. Şimdi İzmir'in diğer şehirlerden ne farkı kaldı? Çocuklara İzmir'den ne anlıyorsunuz diye sorsanız "denizi var" dan başka ne cevap verebilirler?

mert101

8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 22:14

Alıntı:
Mert o zaman sen bizi tanımazdın WowTurkey'e filanda uğramazdın

Bilmem o zaman cok farklı olurdu gerci Şans alacatının neredeyse yarısı onlarınmıs ama şimdi 1 metrekare bile kalmadı Kimi zaman düsünüyorumda eger simdi o araziler olsaydı herhalde sabancı gibi olurdum

UfukRaifoğlu
8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 22:15

Behcoo ve yalın Bursaya laf çarpıtıp durmayın.İzmir körfezinin kokusu sizi fena çarpmış boşverin siz Bursanın lodosuyla,alçak basıncıyla uğraşmayı.

benersoy
8 yıl önce - Sal 25 Eyl 2012, 22:25

bu nasil oylama böyle, siklar tam bi komedi,
su sikkida ekleseydiniz ozaman!
türkler bizi denize dökerken, dedem ölmüs rolü yapip siyirmis,
ondan önceside siyirdigi gün sonrasida symirnaliyiz!
hani bi atasözü vardiya, bilenler bilir,bana o sözü hatirlatti simdi nedense?
bana göre izmirin cogu göcmendir!
kirim tatar azeri gürcü bulgar rum vs.

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet