Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Kaç Nesildir İZMİR desiniz????
1 Nesil-İlk görüşte aşık oldum kaldım. 9.5%  9.5%  [13]
2 Nesil-Bizim baba gelmiş bizde buradayız işte 24.8%  24.8%  [34]
3 Nesil-Dedem zamanında Körfeze vurulmuş 20.4%  20.4%  [28]
4 Nesil-Büyük dedem meraktan gelmiş... 13.9%  13.9%  [19]
5 Nesil-Biz savaştada buradaydık. 8.8%  8.8%  [12]
6 Nesil-İzmir bizden sorulur... 14.6%  14.6%  [20]
1 Nesil ama fazla kalmayacağım (zorunluluktan) 8.0%  8.0%  [11]
Toplam Oy : 137

erhanthunder
14 yıl önce - Cum 07 Tem 2006, 00:40
Kaç Nesildir İzmir'desiniz?

İzmire aşık olupmu geldiniz?Yoksa dede nizmi aşık oldu yada babanızmı ??
Lütfen samim olalım ve gerçek olana oy verelim.Teşekkürler...

ali emrah
14 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 20:02

Babam izmire aşık olupta gelmemiş çalışmaya gelmiş ve burda kalmış..
Ben izmirde dogdum büyüdüm ve izmir aşığıyım.

ozzgee
14 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 21:04

valla izmire aşık doğmuşum ben. gözümü açtım konak doğumevinde işte aşk devam ediyo

enim büükanneler dramadan geliyolar abmın da dedesi yunanları denize dökenlerden. öyle savaşsal sebeplerden gelmişler. ayy cnm izmirim. özlüyorummm

izmirli-naz
14 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 22:16
NESİLLERE

Benim de babaannemler yugoslavya dan göçetmişler gemiyle İzmir' e. Geldiklerin de Atatürk yeni ölmüş yas varmış o gün bu gündür İZMİRLİYİZ.... Anneannemlerde Akhisar' dan İzmir'e çalışmaya gelmişler tütün fabrikasın da.
ben İZMİRDEYİM...

elifgcaglar

14 yıl önce - Çrş 12 Tem 2006, 11:53

4 nesil.. Babamin dedesine dayaniyor..Oglusum Ege´m yeni kusak.. 5. nesil.. Belki Berlin dogumlu ama has Izmirli kani tasiyor.. Hem anadan hem babadan..

Izmir kavusmamiza az kaldi..

kiymet_nehir
14 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 19:46

Merhaba
4 nesil!!!!!
İzmir'de doğdum,büyüdüm. Okul ve iş için Kıbrıs'ta bulundum. Daha fazla ayrı kalmaya  dayanamadım istifa ettim geldim.1.5 yıl oldu döneli ama hala doyamadım İzmir'e. Tam bir İzmir aşığıyım. Ve bununla gurur duyuyorum.Türkiye'nin en medeni şehri bana göre.      

zihni usta
14 yıl önce - Pzr 23 Tem 2006, 20:03

merhaba: dedemle babaannem rumeliden mübadele yoluyla babam dahil 6 ogluyla gelmiş
ana tarafı dedem ve ninem yıne rumelinin başka bölgesinden gelip izmire yerleşmişler.
sonra annem ve babam bir vesile ile tanışıp evlenmişler..
ben 3. kuşak sayıyorum kendimi .. çocuklarım 4. kuşak oldular. allah izin verirse torunlarım  5. kuşak olacaklar. ben bu arada  izmiri çok sevdiğim için burada hayatımın
sonuna kadar yaşamak isterim..
izmir bana göre türkiyenin en güzel şehri.
daha fazla işgal edilmezse....

metin canbalaban

14 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 10:47

Merhabalar
Dedemim annesi 6 yaşında iken 1893 yılında KIRIM dan savaş sırasında kaçıp gelmişler.113 yıldır izmirdeyiz.

omer_y

14 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 12:02

Merhaba,
4 Nesildir İzmirliyiz vede Karşıyakalıyız  
Anne dedem, 1915 de Kırım'dan İzmire göç etmiş Kurtuluş savaşına katılmış, İzmir'in kurtuluşunu yaşamış, Anneanem de Midilli'den büyük Mübadele (takas) sırasında İzmire gelmiş.
İyi ki gelmişler.  

Ömer Yardaş

umitoner
14 yıl önce - Sal 31 Ekm 2006, 17:04

Ben dogma buyume Izmir'liyim ama is kokene gelince isler ne kadar da karisiyor bilseniz. Osmanli'nin ozeti gibi. Anne dedem Eskisehirli. Anneannemin babasi rodos'tan, annesi cerkez. Baba dedem yanya'dan, babaannem tarafi horasan. Offf Offfff. Su Osmanli cografyasina, tarihine bakin. Savaslar, toprak kayiplari, dolayisiyla gocler. Insanlar hep savrulmuslar, gocmusler bir yerlere. Bizimkiler de son noktayi Izmir'de koymuslar. Ve iyi ki de boyle olmus.

Nereye gidersem gideyim hep burayi ozluyorum. Baska yerde yasayamayacagimi hissediyorum.

Hatta askerde Ankara'dayken dolmusta kac tane 35 gorecegim diye saymaya calisirken duragi kacirmitim bir keresinde.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet