Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya Takkeli Dağ
« önceki   123 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
sayfa 2
42hakan42

13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 00:18

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Takkeli Dağ'ın eteğindeki Sarayköy...

42hakan42

13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 19:52

(+)

Takkeli Dağın eteğinden Konya'ya baktım...

(+)

Takkeli Dağa giderken manzaralar kaçmadı...

(Takkeli Dağın zirvesine çıkamadım, neden mi? Çünkü hava bulutluydu, yüksek derecede elektriğe maruz kalmak istemedim )

kadirbaba
13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 22:10

Sevgili Hakan, şu fotoğraflar için o kadar emek döküyorsun ki sana ne kadar teşekkür etsek azdır. İki üç sefer Takkeli Dağ'a çıktın. Daha bundan başka ne tepelere çıktın. Bu açılardan şehre bakmak birçoğumuzun hayaliydi. Sayende bu merakımız bir nebze giderildi.

Ayrıca bu yüksekten çekilmiş fotoğraflarda dikkat çekici bir şey var. Bizim uzaklardan hep boz renkte gördüğümüz o teperlerde aslında yavaş yavaş büyüyen ağaçlar var. Ağaçlandırma çalışmaları gerçekten de çok başırılı olmuş çünkü çektiğin tüm fotoğraflarda çok farklı yerlerde hep aynı manzara var. Yakın gelecekte çok farklı bir dağ silüeti olacak demektir bu. Bildiğimiz gibi orman örtüsü yağışından iklimine kadar her şeyi değiştirir. İnşallah bu emeğin karşılığını Konya misliyle alır.

salihh
13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 22:19

hakan bey harcadığınız emek ve fotoğraflarınız için çok teşekkürler...

42hakan42

13 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 23:49

Sevgili Kadirbaba ve salihh,öncelikle teşekkür ederim.

Resimleri çekmek oldukça yorucuydu ama değdiğine eminim.
Kadirbaba, seninde belirtmiş olduğun gibi ağaçlandırma çalışmaları meyvelerini vermeye başlıyor yavaş yavaş. İnşallah yakın bir zamanda etrafı yeşil dağlarla çevrili daha yeşil bir Konya meydana gelir.

sayfa 2
« önceki   123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA