Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
tolginho

16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 08:12

Bu arada google'dan da görebileceğiniz üzere MAN'ın 272 modeli var ve resimdeki otobüse birebir uyuyor. Eldeki 232'ler duruyor galiba bu yeni bir otobüs.

http://images.google.com/images?svnum=10&hl=t ...an+272+bus

Tolga Kaprol

Murat Erol 4
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 09:50

Eldeki 4 adet 232 malesef durmuyor.Onlar izmit'e çoktaaan   gitti

Murat Erol 4
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 10:06

yasar22
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 10:25

34 FZ 390  nolu plakayı araştırdığımda Aradığınız kriterlere uyan tescil kaydı bulunamadı mesajı geliyor.Ama Sorgulamanıza esas olan veri güncellemesi 26.06.2006 tarihinde gerçekleşmiştir mesajıda geldiğinden plakasının yeni çıkarılıp servise konulduğunu düşünebiliriz.Sanırım İETT körüklü otobüs ihtiyacını soloları körüklüyle değişerek çözme yoluna gitmiş.Hayırlısı olsun.

Murat Erol 4
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 10:59

Daha yeni,dün 1 bugün 2 , sefere yeni kondu 1 hafta oldu olmadı.Otobüsün gelmesi ise  yaklaşık 1 ay.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 22:07

Gelin bu körüklü MAN hakkında biraz beyin jimlastiği yapalım.Eğer bu otobüs denildiği gibi Kocaeli 'den takas yoluyla alındıysa neden sadece bir adet.Öte yandan Kocaeli'de körüklü MAN olduğunu bilmiyordum.Benim bildiğim Kocaeli'de sınırlı miktarda Mercedes 345K olduğuydu.Eğer bu otobüs Kocaeli'den İETT'nin Kocaeli'ye verdiği 4 adet MAN SL232 ye karşılık geldiyse diğer 3 otobüs nerede?

Bu otobüsün deneme amacıyla İETT'ye verilmiş olması ihtimali yok.Çünkü 2000 yılında üretilmiş bir otobüs 6 yıl sonra deneme seferine verilmez.Ayrıca otobüsün plakasının resmi kalıcı plaka olması bu ihtimali yok ediyor.Deneme otobüsleri geçici plakalarla hizmet verirler.

Adana Belediyesinde bu otobüsün modelinden 4 adet mevcut.(Bakınız Adana Belediye Otobüsleri  sayfası.)Burada bu otobüslerin klimasının olmadığından Adana'da yaz aylarında kullanılamadığı yazıyordu.Yaz mevsiminin Adana'da cok uzun sürdüğünü düşünürsek Adana Belediyesi'nin yılın oldukça uzun bir diliminde kullanamadığı bu otobüsleri gelir olsun diye satışa çıkardığını ve İETT'nin de bu otobüsü Adana Belediyesi'nden alıp üretim yılı olan 2000 yılı itibarıyla numaralandırıp hizmete soktuğunu düşünebiliriz.Tabi bu sadece benim fikrim.Eğer işin doğrusunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim.Fakat İETT bildiğim kadarıyla başka belediyelerden kullanılmış otobüs almaz pek.Hele böyle bir iki otobüslük alım pek de baki değildir İETT'de.1996 da alınan 7 adet Özürlü otobüsünü ve 4 adet MAN SL 232 dışında tabi...Bu da yukarıdaki fikrimi biraz zayıflatıyor.

Bir olasılık da bu otobüsün bir kişi ya da bir kurum tarafından İETT'ye hibe edilmiş olabileceği.Fakat 2006 yılında 2000 model bir otobüsün hibe edilmesi de biraz tuhaf doğrusu.

Aslında benimkisi bu otobüsün nereden gelmiş olabileceği hakkında değişik fikirler ortaya koymak.En doğrusunu tabi İETT yetkilileri bilir.Keşke bir açıklama yapsalar da bizler de bu meraktan kurtulsak.

Bu otobüs hakkında en doğru bilgilere ulaşmak yine Akın Üstada düşüyor yine...

Murat Erol 4
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 22:15

Alıntı:
Eğer bu otobüs denildiği gibi Kocaeli 'den takas yoluyla alındıysa neden sadece bir adet.Öte yandan Kocaeli'de körüklü MAN olduğunu bilmiyordum.Benim bildiğim Kocaeli'de sınırlı miktarda Mercedes 345K olduğuydu.Eğer bu otobüs Kocaeli'den İETT'nin Kocaeli'ye verdiği 4 adet MAN SL232 ye karşılık geldiyse diğer 3 otobüs nerede?

Beyin jimnastiği yapmaya gerek yok. Akın'da bilir yıllarımızı İETTye verdik. Kendi adıma söylüyorum,buraya bir şey yazdımsa doğrudur.İkitelli garajından yazımı getirmem gerek sizleri inandırmam için.İnanmayan varsa, ister yenibosna ya ister ikitelli garajınınçevresine gider,orada herhangi mavi gömlekli birine sorar öğrenir. Otobüsün nereden geldiğini, ne maksatla geldiğini en az 3-4 kere yazdım diğer bölümlerde dahil olmak üzere.

* BMC de olduğu gibi Deneme aracı değildir. Üzerinde 2000-828 yazmasına karşın 2000 model değil daha eskidir.

* Dört tane otobüs satın alınmış değildir. Takas usulü, değiş tokuş yapılmıştır.

* Diğer 3 adet  mercedes de ikitelli garajındadır.
* Telgelen arkadaş  galiba bizi hafife aldı. Sanırım Akının ağzından duymazsa inanmıyacak.

a.çetin
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 23:07

İETT niye eski kasa bi aracı'ı deneme seferi için alsınki büyük ihtimal takastır bu araçlar...

A.ŞAFAK TOMRUK
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 23:21

Arkadaşlar, Malatya' da İETT otobüslerinin çalıştığını Hatta birinin üstünde İstanbul için çözüm üretiyoruz yazısının olduğunu radyodan duymuştum. Bunuda bu forum başlıklarından birinde yazmıştım. Acaba bu otobüs Malatya belediyesinden gelmiş olabilirmi? Çünkü Malatya küçük bir il, körüklü otobüse orada ihtiyaç olmayabilir.

Murat Erol 4
16 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 23:24

Malatyadan gelmedi . İzmitten geldi. Dilimde de tüy  bitti. Akııııııınn,  yetişşşşş , senden başka kimseye inanmıyorlar .

Not : Akın, yetişemiyecek, 1 hafta istanbul dışında.

En son Murat Erol 4 tarafından Prş 06 Tem 2006, 23:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM