Ana Sayfa  

Mersin - Eski Fotoğraflar
Sayfa: Önceki  1, 2, 3, 4 ... 97, 98, 99  Sonraki
cevap yaz Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
Vassily20

Sal 18 Eyl 2007, 00:26  

mrb arkdslar öncelikle resimler güzel ama yinede şuanda yasamaktan memnunum    herneyse anne annem eskiden hagia georgeos kilisisinden bahsedio türkçesi  aya yorga kilisesi elinizde o resimler yokmu iki çan kuleli oldukçada büyükmüş hatta içerisi altın gibi yaldızlarla süslüymüş tüm duvarlar tevfik sırrı gür onu yıktırıp halkevi yaptırmıs değişik bir anlayıs ama yinede bizim cemaatin türkiyede en büyük kilisesiymiş resimleri olan arkdslar lütfen benımle irtibata gecin yeniden emege tsk ediyorum

mesajı beğendiniz mi?
Rabia Aydın

Sal 18 Eyl 2007, 13:05  

Eski Mersin fotoğrafları doğrusu bana da nostalji oldu. Benim çocukluğuma it kısa da olsa iki kesit var biri 1974 biri de 1976 yılına ait her iki yıl da gerçekten Eski Mersin'in o bildiğimiz Anadolu'nun sevimli, insanı yormayan özellikle güneye ait portakal bahçelerinin içinde evleri ile yakın bahçenin ise her türlü çiçeğin yer aldığı yasemin, mercan, gül vb. çüçeklerle donatıldığı sevimli bir şehirden bir beton yığınına dönüşmüş durumda. Maalesef btün dünya bu şekide değişiyor galiba. Çocukluğumda Mersin'de okul ile geziye pikniğe gittiğimizde ilk kez portakal çiçeklerinden kolye ve başıma taç yapmıştım. Çocukluğumd ahissettiğim o kokuyu yıllar geçmesine rağmen hala duyarım.

mesajı beğendiniz mi?
MersinliBarış

Çrş 07 Ksm 2007, 11:56  

Mersin her hali ile güzel... Eskiden sahil çok daha içerideymiş... Atatürk evinin hemöen önündeki sahil nerede? Şu andaki sahil nerede? Deniz doldurularak çok yer elde edilmiş..

Olgay Sadak bey... her iki resimde aynı yere ait.. 1. resim vali konağı ve kültür merkezinin bulunduğu alanın ; şu anda D&R mağazasının bulunduğu bina tarafından çekilmiş hali. 2.resime göre daha eski bir tarihe ait ..

2. resimde yine aynı alanın Atatürk caddesi tarafından muhtemelen şu anda Yumateks mağazasının bulunduğu binadan çekilmiş hali..

mesajı beğendiniz mi?
hakan_adana

Cmt 24 Ksm 2007, 14:34  

Fotoğrafların günümüzde nerelere ait olduklarını Mersin'li arkadaşlarımız açıklayabilirlerse memnun olurum..

mesajı beğendiniz mi?: +2
sony33

Çrş 09 Oca 2008, 22:36   mersin eski en eski fotoları

BİRZAMANLAR MERSİN SİTEYE BENDEN DE BİR KATKI OLSUN GÜZEL HASRET GİDERMELER

HERHAL BUNLARDA FRANSIZ BUYUKLERİNDEN BİRİNİ KARŞILAMASI SALLANAN BAYRAK FRANSIZ

MÜFTÜ KÖPRÜSÜ

DOLGU YAPILMADAN ÖNCE KÜLTÜR MERKEZİ DENİZ YERİNE ŞİMDİ CUMHURİYET MEYDANI MEVCUT

KATOLİK KİLİSESİ

SOLDA ATATURK EVİ

YANGIN KULESİ PARKI

ESKİ CAMİ ÖNÜNDE ADANA OTOBUSU ŞİMDİ MERSİN OTELİ ARKA CADDESİ ÜZERİNDE

ESKİ ÇUKUROVA İPLİK FABRİKASINDAN TEK KALAN HATIRAYDI BACA ŞİMDİ ODA YOK 111.CAD

İŞBANKASI ŞİMDİDE AYNI YERİNDE ÖNÜNDEKİ PARKTAN ESER YOK ŞİMDİ İSTİKLAL CADDESİ

SAĞ ÖN KÖŞEDEKİ BUYUK BİNA ŞİMDİ BUYUK ŞEHİR BELEDİYESİ

ATATURK PARKI İLK ZAMANLAR LUNAPARK İÇERDEYDİ

mesajı beğendiniz mi?
Mesajları seç: