Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erhanthunder
12 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 22:25
En kötü durumdaki İzmir - Bu kadar borç nereden geldi? - [GÜNCEL]

EN KÖTÜ DURUMDAKİ İZMİR
Alıntı:
“Ödeme güçlüğü çeken belediyeler” içinde en kötü durumda bulunanı İzmir Büyükşehir Belediyesi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplam 1,27 milyar YTL borcu bulunuyor. Belediyenin 5 yıllık tahmini tahakkuk geliri ise 152,7 milyon YTL düzeyinde kalıyor.
NTVmsNBC

Arkadaşlar sorarım izmir belediyesi bu kadar borç yapmış peki izmirde bu kadar paranın nereye harcandığını bilenler yazabilir mi?
Birde izmir bu kadar borcu(rakamlar ortada) nasıl kapatabilir.Önerileriniz....

damla y
12 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 22:37

İlk defa geçen hafta İzmir'e gittim.Bundan önce Ankara,İstanbul gibi büyükşehirleri görmüş olarak İzmir'i çok temiz buldum.Ayrıca çok da düzenli.(Bulunduğum yerleri de söyleyeyim Kordon,Alsancak,Karşıyaka).Bir de çok fazla anıt ve heykel var.Çevre düzenlemesi de çok güzeldi.Belli ki bütün bu düzen için birşeyler harcanmış ve harcanıyor.Bundan ötesini bilmediğim için bu yorumu yaptım.Sürekli orda yaşamadığım için tabi ki yoksun olduğum konular da vardır ama misafir gözüyle ben belediyenin çalışkan olduğu kanaatine vardım

erhanthunder
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 00:48

Alıntı:
(Bulunduğum yerleri de söyleyeyim Kordon,Alsancak,Karşıyaka).

O dediğiniz yerler İzmirin en çokkkkk iş yapılan yerleri ve en elit kısımlarının oturduğu yerlerdir.Mesela İstiklalde gezdim istanbul süper yada boğaz harika dersin aynı şey...Yada Türkiye yi sadece Antalya olarak bilen turistler gibi.Sen sadece Ekran koruyucuyu görmüşsün    

damla y
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 00:53

Ben de öyle tahmin ettiğim için zaten söyledim gittiğim yerleri nitekim doğru tahmin etmişim   Ama bence bahsettiğim yerler gibi göz önündeki semtler ilgi çektiği sürece insanlar daha fazla gelmek isterler; mesela ben   o yüzden oralara daha fazla yatırım yapılması normal.

YusuF D
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 10:01

sakın her yere gerekli gereksiz döşenen kaldırımlar, sağlam kaldırımları söküp tekrar yapmak, sanki çok genişmiş gibi (özellikle K.yakada)caddeleri daraltıp yapılan kaldırımlar olmasın?
gerçi 12 milyar $ etmez bunlar ama bunu yapanlar daha bırcok gereksız seye harcamıs olabılırler...
En azından İstanbuldaki gibi 1 milyon lale icraatları yok.Bence şükretmeliyiz.

erhanthunder
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 11:39

Birde sakın ilk olarak yol kenarlarına döşenen daha sonra iş göremeyip biraz büyütülen daha sonrada hiç iş göremeyip caddelerin ortasına konulan yağmur suları için kanallar olmasın.Sonra cadde ortasına açılan bu kanalların içine çökmesi nedeniyle her hafta yapılan tamirleri içlerinin dolması nedeniyle yapılan temizlik masrafları ve çalınan demirler yerine yenilerini almaları...Dahada yetmeyip koca derenin üstünü demirle kapatıp sonrada orayı trafiğe kapatmak.Sakın olmasın???

YusuF D
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 12:59

ilave olarak mithatpaşa caddesine kimsenin hala ne işe yaradığını bilmediği, araçların alt takımlarının canına okuyan o caddenin ortasındaki reflektör külçelerde olabilir.

erhanthunder
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 13:03

Alıntı:
ilave olarak mithatpaşa caddesine kimsenin hala ne işe yaradığını bilmediği, araçların alt takımlarının canına okuyan o caddenin ortasındaki reflektör külçelerde olabilir.

Bunlar yapılmasında bir sorun olmaz ama BUNLARI GERİ SÖKERSEN MASRAF OLUR
ve SÖKÜLMÜŞLERDİRDE  

YusuF D
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 13:17

Alıntı:
Bunlar yapılmasında bir sorun olmaz ama BUNLARI GERİ SÖKERSEN MASRAF OLUR  
ve SÖKÜLMÜŞLERDİRDE  

Yok ya hala duruyorlar.Masraf olmasın diye sökmüyorlar sanırım.
her geçtiğimde o reflektorlerın uzerınden kulaklarını cınlatıyorum...

ozantugbas
12 yıl önce - Pts 03 Tem 2006, 13:20

Bence geçen sene yapılan Universiade hazırlıkları bu borçta önemli bir yer kaplıyor olabilir Tesislerin yapımı çevre düzenlemeleri vs. Tesislerin günümüzdeki durumu da ortada.Ege Tv de seyrettiğim kadarıyla hepsi kaderine terkedilmiş durumda yazık o tesislere o kadar para harca sonuç bu olsun Bunların değerlendirilmesi lazım yazık günah oralara harcanan paralara.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet