Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mustafa esenduran
13 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 20:01
[İST-G1.39] - Birtakım Mahluklar Tarafından Toplu Taşıma Araçlarına Verilen Zararlar

Bugun 94 A Bakırköy Beyazıt hattında bir Citaro'ya bindim. Keşke resmini çekip size gösterebilseydim ama daha birkaç aylık otobüs şimdiden perişan olmuş. Koltuklar yırtılmış, inecek düğmeleri çalışmıyor ve otobüs pislik içinde. Düğmelerin üzerine "ÇALIŞMIYOR" diye yazmışlar. Ayrıca koltuklar bana göre jiletle bilinçli bir şekilde yırtılmış çünkü düzenli olarak sıra sıra kesilmiş. İçim cız etti bu manzaraları görünce.. Siz bunu yapanlara insan dermisiniz.. ?  

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cum 30 Hzr 2006, 20:34

Alıntı:
İçim cız etti bu manzaraları görünce.. Siz bunu yapanlara insan dermisiniz.. ?  

Çalışkanlıklarıyla kendilerine hayran bırakan karıncalara, pisliğini örten ve de örttükten sonra da koklayarak etrafta koku kalmadığına emin olmak isteyen kedilere, insan dostu köpeklere, kendisi yemeyip, yiyeceklerini yavrularına ulaştıran kuşlara, dünyanın en leziz gıdalarından birini üreten arılara ayıp olmayacağını bilsem; "Hayvan" yakıştırmasında bulunacağım. Lâkin buna ne terbiyem müsaade eder, ne de yukarıda saydığım ve benzerleri binlerce faydalı mahlûka hakaret etmiş olmaz mıyım diye de düşünmekteyim?!?      

İbrahim Akın KURTOĞLU

Eray Falay
13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 16:19

Alıntı:
Ya bende birşey belirtmeden geçemeyeceğim. Bugun 94 A Bakırköy Beyazıt hattında bir Citaro'ya bindim. Keşke resmini çekip size gösterebilseydim ama daha birkaç aylık otobüs şimdiden perişan olmuş. Koltuklar yırtılmış, inecek düğmeleri çalışmıyor ve otobüs pislik içinde. Düğmelerin üzerine "ÇALIŞMIYOR" diye yazmışlar. Ayrıca koltuklar bana göre jiletle bilinçli bir şekilde yırtılmış çünkü düzenli olarak sıra sıra kesilmiş. İçim cız etti bu manzaraları görünce.. Siz bunu yapanlara insan dermisiniz.. ?  

bunu yapanlar insan değil ama hayvan da değil çünkü hayvan bile olsa öyle bişey yapmaz ama bu ülkede ve bizim içimizde yaşayan bazı yaratık diyecem çünkü belli bir sıfat veremiyorum bunlara böyle şeyleri kendilerine bir amaç edinmişler gibi ve bu yaptıkları sanki doğru bi haraketmiş gibi çıkıp söyleyenlere rastlıyorum ben ve bu yaratıklar bana göre bu araçları kullanmaya ve hatta bakmaya bile layık değiller.Çünkü bu ülkede ve bu ilde bunlara layık olmayanlarla olanların arasında bi fark yok ve isnanlarımız o kadar ikiyüzlü ki bir gün çalıştığım araba daha geleli 3 gün olmuş araba daha 0km yeni kokusu bile gitmemiş içinden adamın biri gelmiş en arka koltuğa yazmadığını bırakmamış ve bana geldi diyorki arka koltuğa yazı yazmışlar ve ben o adamı yazı yazarken gördüm sonra adama biraz çıkışınca adam bana küfür etmeye başladı sanki yaptığıu normal bişey gibi neyse ki yolcular araya girdi olay daha fazla büyümedi.ama bu işin içinde olanlar bilir bu araçlara hizmetlere layık olmayan o kadar çok insan varki bu kentte layık olanlarda yararlanamıyor (kurunun yanında yaşta yanar hesabı).böyle pislikler malesef mevcut hemde sayıları hiç az değil.
Yolcuların büyük bir bölümüde böyle bir durumaseyirci kalıyor ve bizlere yardımcı olmuyor yada olamıyor çünkü onu yapan insanı karşısına almış oluyor malesef.
Kısacası bu ilde kurunun yanında en çok yaş yanıyor 2 3 kişinin yaptığı terbiyesizlik yüzünden fatura ister istemez bunu yapmayan bilinçli ve saygılı insanlkara kesiliyor malesef.

sabahattin kayış

13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 16:53

Allah yürü ya kulum dedi.. Arabayı sattım, şimdi sorarlarsa araban var mı diye, bütün arabalar benim diyorum, akbilimi gösteriyorum, bu arabalar benim, senin, onun, bizim arkadaşlar arabamızı kimler çıziyor bilmiyorum, ama bu ülkenin kalkınmasını hazmedemeyenler var maalesef ve bu ülkede huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşayıp onu içine sindirememişlere ya sev.. ya da sev diyorum...

İ.E.T.T bizim, vapurlar bizim, bunlar bizim milli servetlerimiz,
Güzellikleri bozanlara ne diyeyim bilmem ki..

ozantugbas
13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:03

Bu tip mahlukatlara sadece İstanbul'da değil Türkiye'nin her tarafında  rastlanıyor maalesef Onlar insan kılığında dolaşan kafataslarının içinde beyin yerine hava olan dolayısı ile bindikleri otobüs v.b senden benden kesilen vergilerle alındığını idrak edemeyen bindikleri otobüse zarar vererek sözde kendini tatmin eden halbuki o zarar verdiği her ne ise tamiratı için de gene senin benim vergimle tamir edileceğini idrak edemeyen bir yaratık diyorum.Hayvan demiyorum hayvan bile kendi sahiplendiği bir şeyi korumaya alır.

fatihhayri

13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:21

aynı şekilde bende rastladım. Ama benim bindiğim otobüste sadece spreyle veya başka bir şeyle arka üçlü koltuğun olduğu yere yazı yazmışlar.

Gören herkesi üzen bir durumdu.  Otobüste kim görse yadırgıyordu.

Bence bunlar; hayatta güzel şeyleri hazmedemeyen, sosyologlar tarafından incelenmesi gereken insanlardır.

Öğretmek yetmiyor, eğitmek lazım.

Eğitim şart ki ne şart

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:42

Aile terbiyesinin çok küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak verilmesi, mutlak şart!... Ebeveynlerinden bu konuda bir uyarı almayan çocuk ne yapsın? Akıl bâliğ olana ve doğruyu (bir kısmı) kadar, zaten yeteri kadar zarar vermiş olacak etrafına.

Sadece çocuk üretimine katkıda bulunup da bunları bir başına sokağa salan bu eblek zihniyet olduğu sürece, daha çoooook kamu taşıtı (ve maalesef halktan da bazıları) zarar görmeye devam edecek. Dünyaya gelmesinde bulundukları fiziksel yardımın bir benzeri olan ruhsal desteği de, çocuğun gelişiminde devreye sokarlarsa bu sorun çözülür. Yoksa beyhûde kürek çekeriz!... Benim çocukluğumda da Leyland'lar ve Büssing'lerin koltuk arkaları (ve sahanlıkları) yazıdan görünmezdi. Aradan çok uzun yıllar geçti. Hâlâ aynı yazıları (sadece içerikleri biraz değişime uğramış halde) görmekteyim

Akın KURTOĞLU

Belkıs
13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:46

Alıntı:
Öğretmek yetmiyor, eğitmek lazım.

Eğitim şart ki ne şart

katılıyorum  onun kendi malı olduğu bilincine varsa yapmaz.
Gerçi bilerek yapan bir kitlede var bence ama o ayrı bir mevzu
Ama bu ülkede yediği yiyeceğin çöpünü arabasından atan öğretmenler de var ne yazık ki
Eğitim şart da kim eğitecek bu insanları bu da ayrı bir tartışma konusu..

Mert Keski
13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:47

Açıkçası bu zihniyete sahip insanların bu saatten sonra kolay kolay eğitilemeyeceğini de varsayarak çözümü hukuki yaptırımlarda görüyorum. Bunu yapanlar tesbit edildiklerinde en kısa zamanda mahkemeye çıkarılarak milli servete zarar vermekten yargılanmalı ve hatta örnek olması için ciddi cezalar almalıdır. Kanımca bu şekilde bu kişileri biraz olsun caydırmak mümkün olabilecektir.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 17:51

İnsanlar artık çevrelerinden korkar oldular. Yazı yazmaya çalışan birini görünce; "Yazma çocuğum!... Yoksa seni şikâyet edeceğim!..." şeklinde acaba kaçımız uyarıda bulunabiliriz? Çünkü bu cümlenin karşılığında, yazıyı yazan mahluğun bu tehditten korkmak bir yana, elindeki kesici aletle yazının devamını sizin vücudunuz üzerinde devam ettirmesi kuvvetle muhtemeldir!... Etrafta ise sizi koruyacak hiç kimse çıkmaz. Herkes başını önüne eğer ve olayı görememiş gibi yapar. Halbuki eskiden, haksızlığa uğrayan bir kişi, taşıma aracındaki (veya dışarıdaki) diğer insanlar tarafından korunurdu. Haksız olan tek başına bırakılırdı...  

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM