Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Konya Büyükşehir Belediyesi Başarılı mı?
Evet, kesinlikle 39.3%  39.3%  [112]
Idare ediyor 18.9%  18.9%  [54]
Mustafa Özkafa, eski baskan, daha basariliydi 9.8%  9.8%  [28]
Hayir, kesinlikle 10.5%  10.5%  [30]
Berbat 21.4%  21.4%  [61]
Toplam Oy : 285

Atila
13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 03:28
Konya Büyükşehir Belediyesi Başarılı mı?

Cok merak ediyorum, yeni baskan basarilimi? Size soralim en iyisi.

yalper
13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 04:16

son iki sık ayni anlama gelmiyor mu?

erdemivrizli
13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 09:12

Ben sadece şunu söylemek istiyorum 3-5 ay gibi bir zamanda bitmesi gereken Zafer Alanı yayalaştırma çalışmaları 1 yıldan daha fazla zaman geçmesine ramen henüz bitmadi.

hasan42

13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 09:38

Sabırla bekliyoruz. Olumsuzluk yapmak istemiyorum, sonuçta ortaya çıkacak olanların daha modern bir Konya anlamına geldiğini biliyorum ama şehir içi inşaatlarından bıktık. Doğalgaz çalışmaları, köprü, kaldırım ve yol inşaatları ile birleşince Konya toz duman içinde kaldı. Ayrıca hızlı tren projesinin bir parçası olarak bütün hemzemin geçitlerin yerlerine altgeçitler yapılıyor. Bizler de tozlu trafikte çile çekiyoruz. Sonucu iyi olur umarım.

ayşe sultan
13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 10:06

Dünya şehir planlamacılığında 6. şehir olduğunu ve ödül aldığını duymuştum Konya'nın. Temizlik, trafik gayet iyi durumda fakat insanların; yerli- yabancı turistlerin Hz. Mevlanayı ziyaret ettikten sonra gidilebilecek alternatifler yapılmalı. Ayrıca tiyatro, sinema gibi kültür merkezlerinin eksiklikleri vahim durumda.

erdemivrizli
13 yıl önce - Prş 29 Hzr 2006, 10:28

Konya'da şuanda faaliyette olan 5 tane (bildiğim kadarı ile)sinema var:

1 Kent Sineması
    2 Afra(Düzenleme çalışmaları devam ediyor)
    3 Kule Site
    4 M1 Tepe  
    5 Turuva

Tiyatro salonu olarak kullanıla bilecek 3 tane (bildiğim kadarı ile) salon var:

1 Devlet Tiyatroları
    2 Konevi Kültür Merkezi
    3 Mevlana Kültür Merkezi(Sultan Veled Salonu)

Detaylı bilgisi olan arkadaşların bilgilerinden faydalanmak bizleri mutlu edecektir.

Atila
13 yıl önce - Pzr 02 Tem 2006, 14:55

Aslinda AKP'li baskan, Tahir Akyürek, secimi kazandigi zaman, benim bu konuda beklentilerim coktu, fakat hayal kirikligina ugradim. Gerci, 2004'den beri Konya'ya gitmedim, InshaAllah bir iyilesme var. Fakat temel sorunlar ile cidde bir calisma göremüyorum. Yani, nerede tramvayin uzatilmasi? Nerede yeni Mevlana caddesi? Nerede yeni rekreasyon alanlari, nerede yeni stadyum ve spor tesisleri? Yeni boya ve koltuk koymak, yeni tesis yapmak gibi degil.

Mustafa Özkafa ve Tahir Akyürek arasinda bir fark bulamiyorum, bizim Özhaki, Kayseri baskani, gibi vizyonlu ve hizmet veren bir baskanimiz niye yok? Ahh ahh, nerede efsanevi Halil Ürün baskanimiz!

Yalper:

Alıntı:
son iki sık ayni anlama gelmiyor mu?

Haklisin, ama neyi yazacagimi bilemedim

karakale42

13 yıl önce - Cmt 26 Ağu 2006, 00:41
Sordunuzda söylüyorum

aslında gelecek nesillerin hareket alanı günden güne daraltılıyor. bana öyle geliyorki bir sonraki nesil bu gün yapılanların birar fotoğrafını çekip hepsini temizleyecek. Çünkü her nesil sonuçta kendi şehrini kurmak gibi bir hakkı elinde tutuyor. İşte şehri imar ederen bu konulara dikket edilmeli diye düşünüyorum, Bir örnek vereyim İhsaniye alt geçidini yapanlar projeyi eksik yaptıları için yine trafikte sıkışma meydana geliyor. O halde ne yapacaz ya tümden yıkacağız ve yıkmamızda kaçınılmaz çünkü yakında metro muhabbetleri çoğalacak işte bu durmda sağlıklı planlara ihtiyacımız var. Ben açık söyleyeyim ben geç bitirilen sokak çalışmalarından, bir ayın içinde 7 defa açılıp kapatılan asvaltlardan bıktım usandım inanın başka yere işimi taşıma imkanı olsa bırakıp gidecektim. Bunu de her yerde söylüyorum ve duymak istemiyor belediye. İmar edini yapın ama durup dururken ahmet zcan caddesnideki kaldırımtaşlarının grisi kaldırıldı yerine kırmızısı döşendi
Allah aşkına toplumun bir kısmı açlıktan işsizlikten ağzı kokuyor sen kaldırım değiştirip duruyorsun. Bunlar doğru şeyler değil. Aydağdudan öte gecekondu kimi kandırıyorsunuz.

H.EMRE
12 yıl önce - Pts 28 Ağu 2006, 12:08
karakale42 abime sevgi ve saygılarımla

abi aydogdudan ötesi gecekondu demisiniz ama bence yanılıyorsunuz. herkez kendi bahcesine elinde olan imkanlarla mustakil evler yaptırdı.Zamanında o evler saray yavrusu diye geçerdi suan da belediye izinsiz ev yapımını yasakladı ama cok geç kaldı. yapılan evler şehrin düzenini coktan bozdu. Konya belediyesinin (belediye başkanı değil) calısanları kendi bahçemizi bize 2 milyara satmaya çalısıyor varın gerisini siz anlayın.Akp olmus veya olmamıs degisen bişey yok.

tamer yılmaz
12 yıl önce - Sal 29 Ağu 2006, 02:05

Bunca imkana rağmen bunları konuşuyorsak, başarılı mı, başarısız mı gelin siz karar verin. Maddi olanakları çok, şehir yenilenmeye, geliştirilmeye çok açık. Alabildiğine düzlük, yığılmış yapı yok. Bunlara karşın, zafer alanında yürüttükleri çalışmaya bakın. Bu projeden önceki zaferi düşünün, bir de şimdiki zaferi. O zaman trafik problemi yoktu. Tabiki geleceği görmek, şimdiden harekete geçmek güzel de. bu proje yıllar sonraya uygun olacagına, yıllar öncesine götürdü sanki. Yeni yapılan planda, ne yollar daha geniş, ne yığılma olan kavşaklarda bir değişme söz konusu. Aksine yollar daha dar ve bazı sağa,sola, u dönüşlerini yasakladılar -ki bu caddelerden biri nalçacı caddesi- işler arap saçına döndü. Kocaman da yazı yazmışlar, 'sola dönmek için 150 metre sonra sağa dönünüz'. Yani kavşaktan sola dönmek için, kavşağı 150 metre geçeceğim, sonra sağa döneceğim falan derken , soldaki yola girmek için sağdaki yoldan gelmem lazım. Zaferden, form a giden caddeyi kapattılar. Yanındaki caddeyide daracık yapmışlar. Ki bu cadde zaferde. Bikaç sene sonra yine orayı boydan boya kazıp, genişletecekler.
Bu kazı çalışmaları öldürdü zaten. Bizim sokak ve civar sokaklar her sene aynı zamanlarda kazılır. Altta bişeyler var tam anlayamadım ne olduğunu. Yok elektrik direkleri değişir. Metrodan falan bahsediyorlar. Konyanın metronun m sine ihtiyacı yokki. Bunlar yakında üstten giden demiryolu yaparlarsa şaşırmayın.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET