Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Şeker Gölü
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Gökhan Erdoğan

12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 00:26
Şeker Gölü


Şeker Gölü Kocasinan ilçesi sınırlarında Kayseri Şeker Fabrikası arazisi içerisindedir.Alaaddin Keykubat havzasındaki kaynak suyuyla beslenen Şeker Gölü şu an koruma altındadır.

Bu güzelliği sözlerden ziyade, resimlerle anlatmaya çalıştım...
Şansım ve sansınız olsaydı Erciyes bulutların arkasında olmazdı)


 


 


 


 


Şeker Gölü...Farklı açılardan...

 


 


 


 


Alaaddin Keykubat dönemi Selçuklu Sarayı'nın giriş kapısı.
 


 


 


 

 


 


 


 


 


 


 


 


 

  Son resimi çektikten sonra başlayan yağmurdan  sonra Gökkuşağı (mekan eski saray yeri)

Burhanettin Akbaş

12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 00:34

Gökhancığım, harika bir iş yapmışsın. Ellerine sağlık... Sana teklifim, haftasonu Şeker Gölüne beraber gidelim ve Erciyes dağı ile  Şeker Gölüne yansımasını birlikte çekelim, ne dersin? Haftasonu da burada arkadaşlara takdim ederiz.

Neşe Akbaş

12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 12:48

Kayserdeki  şeker gölünün bahsettiğiniz gibi doğal dokusuna zarar vermeden halka açık bir mesire yeri olması çok iyi olur.Çünkü bu güzelliklerden herkes faydalanmalı ve tabiatın bize sunduğu nimetlere şükretmeliyiz.kemalcanhakkı

12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 13:29

Kocasinan İlçe Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Şeker Fabrikası alanının yeniden planlanmasıyla Kayseri'ye 1 milyon 200 bin metrekarelik bir mesire alanının kazandırıldığını söyledi.

Başkan Bekir Yıldız konuyla ilgili yazılı açıklamasında, 1987 yılı öncesi yapılan imar planlarında şehir dışında düşünülen Şeker Fabrikası'nın bugün şehir içinde kaldığına dikkat çekti. Başkan Yıldız, "Bu bölgede 4 milyon 400 bin metrekarelik alanda yeni imar planlaması yaptık. Yeni planlamayla, 1 milyon 270 bin metrekarelik alan Şeker Fabrikası olarak belirlendi. Şeker Gölü etrafını da içine alan 1 milyon 200 metrekarelik bölüm mesire alanı olarak planlandı. Yeni mesire alanı Beştepeler Parkı'ndan 5 kat daha büyük olacak. Mevcut doğal yapıyı da koruyup geliştirerek, göl ve çevresinde hemşehrilerimizin dinleneceği ve her türlü sosyal faaliyete uygun çok güzel bir mekan yapacağız" dedi.

Yeni planlamayla toplam 150 bin metrekarelik alanın spor, sosyal, sağlık tesisi, okul ve otopark için ayrıldığını da vurgulayan Başkan Bekir Yıldız, "Mevcut konut alanlarının haricinde, 650 bin metrekarelik alan, orta ve az yoğunluklu konut, 300 bin metrekarelik bölüm de ticaret alanı olarak planlanmıştır. Kayseri için gerekli, faydalı ve son derece güzel olan bu proje, Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da kabul edildi. İnşallah en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız. Kayserimize hayırlı olsun" diye konuştu.

kaynak:http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2005/Ekim/12/Haber_92327.aspx


a.keser
12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 13:33

pansu su fabrikasının yerinin buraya yakın olduğunu duymuştum doğru mu?sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> KAYSERİ