Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 518
Misafir e12

1 yıl önce - Cmt 08 Arl 2018, 15:10

Misafir cb1, Koru-Törekent metrosu tek bir uzun metro hattı olacak ve "M1" adını alacak. Bu yüzden hattın 2 tarafından da yapılacak uzatmalar "M1 uzatmaları" olacak.

mursel kasap
1 yıl önce - Sal 11 Arl 2018, 17:34

(+)
Fotoğrafım biraz kötü çıktı yinede paylaşayım dedim

ekselans0666
1 yıl önce - Prş 13 Arl 2018, 11:01
Teknik Bilgiler

GAR-ADLİYE-KIZILAY BAĞ. MAKAS TÜNELİ
Ankara Metrosu Gar-Adliye-Kızılay bağlantısı kapsamında projelendirilen makas tünelinin genişliği yaklaşık 15.5 metre, yüksekliği ise yaklaşık 13 metredir. Söz konusu makas tüneli, Ankara kili içerisinde açılacak olup, büyük boyutları nedeniyle, tünel kazılarının Yeni Avusturya Tünel Metodu (NATM) prensiplerine göre ve altı aşamada yapılması planlanmıştır. Tünel 3 boyutlu modellenerek analiz edilmiştir.

AKM-GAR BAĞLANTISI ACİL KAÇIŞ YAPISI
Acil Kaçış Yapısı mevcut TBM tünelleri ile yapı arasında at nalı tipi bağlantı tünelleri ile birbirlerine bağlanacak şekilde planlanmış ve 3 boyutlu olarak analiz edilmiştir.

Kaynak:Yuksel Proje
https://www.yukselproje.com.tr/project/akm-gar-ba ...cis-yapisi

Misafir 398

1 yıl önce - Cum 14 Arl 2018, 10:45

Bu uzatma hattı bitince Kızılay'dan geçen metro ve hafif raylı sistemlerden Kızılay'ın diğer tarafına geçmeyen tek hat bu olacak. Keçiören metrosu ileride kesinlikle Çankaya tarafına Atatürk Bulvarı-Cinnah Caddesi-Simon Bolivar-Doğukent Bulvarı-Turan Güneş Bulvarı-OrAn şeklinde uzatılmalı.
Hatta fantastik bir fikir olabilir ama bu hat Turan Güneş ve Konya Yolu boyunca devam ettirilip Ankaray'ın Bahçelievler durağıyla birleştirilebilir.
Kimse Cinnah Caddesi'nin eğimini bahane etmesin, Cinnah'taki istasyonlar daha derine yapılır, oradaki sorunlar çözülür.

Misafir 9b6

1 yıl önce - Cum 14 Arl 2018, 11:14

O kadar uzatılmasına bile gerek yok. Tek istasyonlu Kızılay-Kuğulupark uzatması bile bir hayli işe yarar.

Emir ERTEN

1 yıl önce - Pzr 23 Arl 2018, 01:48

Bu hat üzerinde yanılmıyorsam Gazino vardı. Bu gazinonun başlığını da bulamadım. Nasıl bir yer? Eğlenceli, vur patlasın çal oynasın bir yer mi?

muzaffer gurcan
1 yıl önce - Cum 04 Oca 2019, 23:05

Alıntı:
(M5)in uzatılacak olan, Kuyubaşı > Hasköy > Siteler güzergahı çalışması.

İyi de bu söylediğiniz Esenboğa metro hattı inşaatı
ise ihalesi daha yapılmadı ki. Önce ihalesi yapılacak,
sonra inşaatına başlanacak.

onurnazliaka
1 yıl önce - Cmt 05 Oca 2019, 00:53

Alıntı:

Bu hat üzerinde yanılmıyorsam Gazino vardı. Bu gazinonun başlığını da bulamadım. Nasıl bir yer? Eğlenceli, vur patlasın çal oynasın bir yer mi?

Gazino durağının adı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Şehitler olarak değiştirildi. Gazino denen yerde şu anda herhangi bir eğlence tesisi yok, adının nereden geldiğini bilemiyorum. Belki Keçiören'in yerlileri bilirler. Bir garip yer ismi. Misal, yine Keçiören'de Aşağı Eğlence diye bir yer var, o da bu isme benzer olup epey ilginçtir.

Misafir 526

1 yıl önce - Cmt 05 Oca 2019, 17:58

Alıntı:
Gazino denen yerde şu anda herhangi bir eğlence tesisi yok, adının nereden geldiğini bilemiyorum.

Askeri gazino vardır belki.

muharrem mmm
1 yıl önce - Pts 07 Oca 2019, 16:53

Eskiden çay bahçeleri vardı. Parkın yanında. Bu yüzden gazino deniliyordu. Bir tür eğlence mekanı idi.

sayfa 518
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet