Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 516
Misafir c46

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 00:59

Şu keçiören-kızılay bağlantısı bir an önce yapılsa keşke.
Yapılsa da Batıkent-Kızılay metrosu biraz rahatlasa.
Eskiden Sincanlılar ve Keçirörenliler yokken ne rahattı.
O eski saygılı temiz ve elit günleri özlüyorum vallahi.

Yalcin Tasdelen
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 01:38

Niye rahatsizmi oldun sincanlilardan. Orda oturanlar insan degilmi. Yani illa bir konunun icine nifak sokmaktan baska bir ise yaramiyorsunuz

ErhanTRHN
3 hafta önce - Cmt 20 Ekm 2018, 21:06

Arkadaşlar Dün Kızılay Zafer Park yani eski danıştay binasının ordaki ,kızlay divan pastanesinin yanındaki sıhhıye orduevinin yanındaki şantiyeyi ziyaret ettim.Edindiğim bilgiler Şu şekilde herşeyden evvel Zafer parktaki şantiye daha aylar önce belirttiğim gibi bir ŞAFT Çalışması bu şaft işi bittiğinde Köstebeği çıkartmak için açılıyormuş ki Zafer Parkta devasa 2 Adet Sondaj ve Fore Kazık Makinasi akşam 8'de bile harıl harıl güm güm çalışıyordu .Keçiören metrosu 35 metre kotta kızılaya ulaşacakmış Ankaray ile aynı seviyede bitecekmiş koru ve batıkent-sincan metrosu peron katına merdivenle yukarı çıkarak ulaşılacakmış.Köstebek 2 ekim 2018 tarihi ile Atatürk Kültür Merkezinden Delmeye başlamış Günde sadece 2 metre ilerliyebiliyormuş ancak Deldiği kısımı sadece delmekle bırakmayıp aynı zamanda betonunu atıp yaparak ilerliyormuş hal böle iken gün itibari ile 36 metre ilerleme kaydedilebilmiş oluyor daha önümüzde 6000 metre var ve tek köstebek kullanılacakmış bu köstebek AKM den Kızılaya,Kızılayadan AKM'ye oradan geri Kızılaya 2 Gidiş 1-geliş şeklinde delme yapacakmış.Havalanı metrosu 2019 Şubatta başlayacakmış yer teslimi daha yeni yapılmış.Keçiören Metrosu Kızılay uzatması Koline ihale edilmiş.ÇAlışanlardan edindiğim bilgi 4 sene sonra biteceği yönünde Halbuki Sabah Ankaradaki Habere göre Keçiören Metrosu kızılay uzatmasının 25 ayda biteceği yönünde idi Çalışmaların geç başlamasının nedeni ülkedeki Ekonomik durumdan ötürüymüş. İş gecikmelerinin kesin olacağı bu nedenlerin başındada Sondaj, Fore kazık makinaları ile Köstebekte meydana gelecek arazıların giderilmesi haftalar hatta ay bile alabiliyormuş kaç kere bozulurlar kaç kere iş durur bilinmez tabi ama öle kısa sürede açılacağa benzemiyor.

nick kemalcan
3 hafta önce - Pts 22 Ekm 2018, 17:12

teşekkürler Erhan TRHN...

Misafir 5b6

2 hafta önce - Pzr 28 Ekm 2018, 15:05

Ankaray maltepe durağı ile M4 gar durağı arasında tünel açılarak ücretsiz aktarma yapılırsa çok iyi olur

brs1905

6 gün önce - Cmt 10 Ksm 2018, 19:33

Tren garına kadar uzatılacak tren garından da Kızılaya devam edecek diye duydum

Berkay Toğan
6 gün önce - Cmt 10 Ksm 2018, 21:18

Yolcusunun yontulması lazım. AKM'de trenden inenleri beklemeden kapının önüne yığılıp, içeri dalmaya çalışıyorlar. Muhitin kültür seviyesi düşünüldüğünde gayet normal.

Tunç D.
6 gün önce - Cmt 10 Ksm 2018, 22:34

Alıntı:
Yolcusunun yontulması lazım. AKM'de trenden inenleri beklemeden kapının önüne yığılıp, içeri dalmaya çalışıyorlar. Muhitin kültür seviyesi düşünüldüğünde gayet normal.

Bunu yapmanın yegâne yolu istasyonlara ve trenlere ilgili kuralları aynı İzmir Metro’daki gibi karikatür vs. şeklinde koyarak insanların gözünün içine sokmak,bölgenin kültür seviyesi hesaba katılırsa mesela bir kuralı yazarak göstermezseniz sanki o kural yokmuş gibi algılayıp uyardığınızda kavga dahi çıkarabiliyorlar.
Orada yazılı kuralı gösterince hiçbir söz edemiyorlar.

emre karaca

6 gün önce - Cmt 10 Ksm 2018, 22:40

Alıntı:
Bunu yapmanın yegâne yolu istasyonlara ve trenlere ilgili kuralları aynı İzmir Metro’daki gibi karikatür vs. şeklinde koyarak insanların gözünün içine sokmak,bölgenin kültür seviyesi hesaba katılırsa mesela bir kuralı yazarak göstermezseniz sanki o kural yokmuş gibi algılayıp uyardığınızda kavga dahi çıkarabiliyorlar.
Orada yazılı kuralı gösterince hiçbir söz edemiyorlar.

İzmir’de o da pek fayda etmiyor merak etmeyin

Misafir 9b8

5 gün önce - Cmt 10 Ksm 2018, 23:47

Akm de ne zaman insem, kapıyı ortalıyorum ve kapı açıldığında bodoslama çıkıyorum. Daha kültürel oluyor ve doğal bir koridor oluşuyor zaten.
Keçiören halkı çok moderndi fakat son 10 yılda ben de dahil Batıkent Çakırlar veya Eryaman, Çayyolu tarağına kayış oldu. Keçiören bir kısım ırgatlara kaldı.

sayfa 516
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet