Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Deniz Tarhan
13 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 20:48

ulus-kecioren metrosunda da bir degisiklik var, yeni plana gore kecioren metrosu mevcut sistemle ulusta degil tandogan ankaray istasyonunda birleştirilecekmiş... bu arada metro calısmaları iyiden iyiye durmus gibi, guya 2004 te odtu ye kadar olan kısım 2005 te de kecioren metrosu hizmete acılmıs olacaktı, tabi bunlar secim oncesi verilmis vaatlerdi...

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 17:23
Köstebek

http://www.ankara.bel.tr/bulten/arsiv2.asp?ara=08.09.2006

Ankarada köstebek.

(+)

--------------------------------------------------------------------------------

Erdal
13 yıl önce - Cum 22 Eyl 2006, 18:48

Gazino, Dutluk, Kuyubaşı

(+)

Kuyubaşı, Mecidiye, Belediye

(+)

Belediye, Metoroloji

(+)

Dışkapı, ASKI, AKM / Batıkent Metro

(+)

AKM / Batıkent Metro, EGO ve Tandoğan /Ankaray Birleşimi

(+)

Haritaya göre Metoroloji ile Dışkapı istasyonları arasında Ankara Üniversitesi içinde istasyon olsa idi daha faydalı olurdu gibi..

Hakan ATA

13 yıl önce - Pts 16 Ekm 2006, 17:11

Köstebek iş başında. Keçiören metrosunun inşaatını gerçekleştiren dev tünel delme makinası bir kilometreyi geride bıraktı. Metro hattının yüzde 34'ü, istasyonların ise yüzde 15'i tamamlandı.
Yer üstünde koca bir şantiyede onlarca iş makinasının yaptığı işi yer altında tek başına yapıyor. 85 metre uzunluğa sahip, 450 ton ağırlığındaki köstebek hergün 20 metre ilerliyor.

Dev tünel delme makinası metronun yaklaşık 9 kilometrelik çift tünel inşaasını gerçekleştirecek. Şimdiye kadar ise bir kilometrelik bölüm geride bırakıldı. Makine tünelde ortalama 140 cm ilerledikten sonra, bu alana özel olarak hazırlanan beton segmanları yerleştiriyor. Yani tünelin kazı ve inşaat çalışmaları aynı anda tek makina tarafından yapılıyor.

Tünel delme işine büyük hız kazandıran dev köstebek sayesinde metro planlanlanan şekilde ilerliyor. Keçiören-Tandoğan metrosunun yüzde 34'ü tamamlandı.

Toplam 10 bin 500 metre uzunluğa sahip Keçiören metrosunun, Gazino, Dutluk, Kuyubaşı, Mecidiye, Belediye, Metereoloji, Dışkapı, ASKİ, AKM, EGO ve Tandoğan olamk üzere 11 istasyonu bulunacak.

Yapım planlandığı gibi devam eder, elektromekanik ile ilgili sorun çıkmazsa Keçiörenliler 2008 yılı sonunda metroyu kullanmaya başlayacak. Ankaralıların, Sincan ve Çayyolu metrosunu kullanmak içinde yine 2008 yılı sonrasını beklemeleri gerekiyor.

OzanŞ06
12 yıl önce - Pzr 05 Ksm 2006, 10:48

Alıntı:
Ama ne kadar ters bir durum oldu!Batikent'den Keciören'e gidecek bir kisi ilk olarak metro ile Kizilay'a inecek,oradan Ankaray'a binip Tandogan'a gececek ve orada Keciören hattina binip Keciören'e varacak!

Keçiören'den Batıkent-Mesa'ya kadar direk dolmuş seferi yapılmaktadır :thumbsup:bilgilerinize

bbakir
12 yıl önce - Pts 13 Ksm 2006, 14:20
tandoğan keçiören metrosu uzunluğu

tandoğan keçiören metrosu ile ilgili haberleri ilgi ile izliyorum.Her bir adım beni ayrı sevindiriyor. ancak uzunlukla ilgili bilgiler net olarak bilinemediğinden haberlerdeki bilgiler eksik kalıyor. haberlerden anladığım ve gözlediğim kadarıyla gazino mecidiye arasındaki 6800 metrelik kısımda tünel çalışmaları bitti. toplam uzunluğun 10 500 metre veya 11 600 metre olduğuna dair 2 ayrı habere rastladım. bu arada yeni gelen köstebekin 9 km lik mesafede kullanılacağı belirtiliyor. biten 6800 metere ile bunu topladığımızda mesafenin daha uzun olması gerekiyor. benim tahminim mesafe bu toplam kadar uzun değil. Köstebek şu ana kadar 1 km den fazla tünel (dışkapı meteoroloji arası) çalışmasını tamamladı. yani yaklaşık (6800+1100) 8000 metrelik tünel tamamlanmış olmalı.  Bu da tünel çalışmalarının %50 sinden fazlasına denk geliyor. Bu bilgileri yetkililer doğrular mı bilmiyorum. Umarım ilgi duyanlar için bir müjde olur

msabri
12 yıl önce - Çrş 15 Ksm 2006, 02:48

10 500 metre gidis gelis toplam 21 km eder.  Yukardaki haberde de 6800 m nin %34'e denk geldiginden sozettigine gore, gercekten de toplam 20 km civari tunel var. Kazilan tunel uzunlugu ise gidis gelis degil tek yon uzerinden belirtilmis olmali.
Bu da kostebegin 9 km icin kullanilacak olmasini acikliyor sanirim.

Hakan ATA

12 yıl önce - Pzr 03 Arl 2006, 23:54

Metro çalışmaları esnafın sabrını taşırdı
Keçiören metrosunun inşaat çalışmaları yüzünden işleri durma noktasına gelen esnaf dün eylem yaptı. Metronun yapımının 19 aydır sürdüğünü hatırlatan Mecidiye esnafı, çalışmaların biraz daha uzaması halinde yok olup gideceklerin söylediler.

Kızlarpınarı Caddesi üzerindeki metro inşaatına gelen esnaflar adına basın açıklaması yapan Haluk Savaş, metro inşaatına karşı olmadıklarını belirterek, "Bu çalışmalar bir an önce bitirilsin. Buradaki esnaf iflasın eşiğine geldi. Pek çok insan ekonomik açıdan zor durumda kaldı. Burada yangın çıksa nasıl müdahale edilecek. Can güvenliğimiz yok. Trafik alt üst olduğu için burada ezilen insanlar oldu. Ankara'da 24 saat çalışılarak yolların bitirildiğine tanık oluyoruz ama bu metroya bir aydır çivi bile çakılmadı. Yetkililer bizi mezara gömmesinler" dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le görüştüklerini ve metro inşaatının bitirileceği sözünü aldıklarını söyleyen Mecidiye esnafı, artık bu inşaatın bitirilmesini istediklerini söyledi. "Ey Gökçek, Limak Türkerler, yaptığınız bu güzel hizmet bir rezalete dönüştü", "Dua yerine beddua alıyorsunuz", "Esnafın halini neden anlamıyorsunuz" şeklinde pankart açan esnaflar, "Metro kapansın yolumuz açılsın" diye sloganlar attı. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan eylem, Mecidiye esnafının basın açıklaması yapması ile olaysız bir şekilde bitti.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=465309

Kenanizm
12 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 11:57

Selamlar, ben pursaklarda ikamet ediyorum... Sayın GÖKÇEK'e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. buralar ne kadar güzelleşti.

Soruma geleyim, sürekli halk arasında konuşuluyor da, Keçiören metrosu, Pursaklar üzerinden Havalimanına bağlanacakmış mış mış.. Doğrumu dur? Bilgisi olan lütfen beni aydınlatsın.

Yiğit cas
12 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 16:14

Alıntı:
Soruma geleyim, sürekli halk arasında konuşuluyor da, Keçiören metrosu, Pursaklar üzerinden Havalimanına bağlanacakmış mış mış.. Doğrumu dur? Bilgisi olan lütfen beni aydınlatsın.

Bence olası bir proje bu sadece. Keçiören'den hem Pursaklar'a hem de Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm alanına metro gitmesi hiç fena olmaz ama devamındaki yoldan Esenboğa'ya kadar yapılacak yatırım şu an Ankara için tuzlu kaçar. O yüzden şu metrobüs projesi ile olayın geçiştirileceğini düşünüyorum. Çünkü eski planlara göre Dikmen, 100.Yıl, Etlik ve Siteler planlanmış durumda ve başlanırsa bence ilk olarak 100. Yıl ile başlanacaktır çünkü hem kısa hem de altyapı hazır.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet