Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Halil
12 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 15:29

Sonunda Celik palasin satisi onaylandi. Umarim devir teslim islemleri en kisa zamanda tamamlanir ve renovasyon + ek bina isleri baslar. Emekli sanidigi 'nin projesinde isletme Swissotele verilmisti. Alan firma bakalim nasil bir karar verecek. Bir arkadas Sheraton demis. Mantikli geliyor, Starwood Turkiye'de buyumeyi arzuluyor cunku.. Four Seasons olmasina pek ihtimal vermiyorum. Bursa'ya hayirli olsun.

Alıntı:
ÖYK, Çelik Palas Oteli'nin satışını onayladı
Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Çelik Palas Oteli'nin satışını onayladı. Otel, 38.9 milyon dolar bedelle en yüksek teklifi veren MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm, Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye geçmiş oldu.

MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm, Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sözleşme imzalamaktan veya ihale şartları belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi halinde idareye vermiş olduğu geçici teminatının irat kaydedilerek, 38.75 milyon dolar bedelle ikinci teklifi veren Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-İsmail Çelik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubuna ihale şartları belgesi çerçevesinde satılmasına, Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.-İsmail Çelik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubunun sözleşme imzalamaktan veya ihale şartları belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi halinde idareye vermiş olduğu geçici teminatının irat kaydedilerek, 38 milyon 549 bin dolar bedelle üçüncü teklifi veren Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye ihale şartları belgesi çerçevesinde satılmasına, Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sözleşme imzalamaktan veya ihale şartları belgesindeki yükümlülükleri yerine getirmekten imtina etmesi halinde idareye vermiş olduğu geçici teminatının irat kaydedilmesine ve ihalenin iptal edilmesine karar verildi.(iha)

kaynak: http://www.turizmgazetesi.com/news/news.aspx?id=38737

ozgurfantastik
11 yıl önce - Cmt 26 Nis 2008, 17:09

son durum nedir arkadaşlar tarihi bir miraz olan bu otelina rtık bu kadar atıl bırakılması içler acısı ya.

HayriyeK
11 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 14:19

Yıkılıyor...Sağdaki binası da boşaltılmış.

free image host
<br>Free Image Hosting by ImageBam.com

hakanda
11 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 17:09

Yıkılıyor evet! Ancak 2 sayfa yorumu okudum ve şu anda Çelik Palas'ta neler oluyor anlamadım!
Haber alıntısı var ancak 2007 ağustostan kalma! Başlık bir firmadan bahsediyor!
Doğru olan hangisi? Kime satıldı bu otel?

ozgurfantastik
11 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 21:00

ne yıkılıyor neden yıkılıyor anlamadım? yıkılıyor diyen arkadaşlardan daha detaylı bir açıklama bekliyoruz.

turker ustun

11 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 23:33

Bazı kısımlarda bu gün yıkımlar vardı... bazı kısımlar yıkılıp yeniden yapılacakmış....

Sedat KASRAT

10 yıl önce - Cmt 04 Nis 2009, 15:25

Çelki palas (yeni binası), hem doğu hem batı tarafında başkalarına ait arsalara tecavüzlü bir bina... Hem de öyle 1-2 m2 de değil.. Batı tarafta tecavüzlü olduğu arsanın neredeyse tamamına oturuyor... sanırım satışında çıkan problemin bir ayağı da bu.. Hiç kimse yarın birisinin çıkıp bir kısmını yıktıracağı bir binaya para vermek istemez.

halil.kocatas
10 yıl önce - Prş 09 Nis 2009, 11:54

Alıntı:
Yıkılıyor evet! Ancak 2 sayfa yorumu okudum ve şu anda Çelik Palas'ta neler oluyor anlamadım!
Haber alıntısı var ancak 2007 ağustostan kalma! Başlık bir firmadan bahsediyor!
Doğru olan hangisi? Kime satıldı bu otel?

Çelik Palas'ın yeni sahibi MSN Yapı'dır.
Torunlar'ın kazandığı ilk ihale iptal edilmişti.

http://www.reklam_link.com/2021_bursa_celik_palas ...ar_yatirim

Bu arada bir arkadaşımız aşağıdaki fotodan mevcut binayı ve yeni ek binayı gösterirse çok sevinirim.

(+)

Erol Gündüz

10 yıl önce - Prş 10 Eyl 2009, 03:18

(+)

gokboraleb
10 yıl önce - Pts 25 Oca 2010, 11:49
çelik palas da bir gelişme

http://www.ahmeteminyilmaz.com/2010/01/celikpalas ...m-yapacak/
hadi tamamlansın da Bursa da hotel sorunu iyice çözülsün...

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet