Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erkut
16 yıl önce - Cum 16 Hzr 2006, 17:50
Bursa'da Gece Otobüsleri Hizmeti

Arkadaşlar gece çalışan araçların çalışma saatleri ve güzergahlar:

G-1=S.Garaj-Sırameşeler-Acemler-Dikkaldırım-Beşevler cd.-Bilginler cd.-K.Sanayi.

G-2=S.Garaj-Sırameşeler-İzmir yolu-Yılvar-İhsaniye-Vergi dairesi-N.Hatun cd.-Ataevler-Pazar yeri-Ulaşım sitesi-Fethiye-Hamitler istasyonu.

G-3=S.Garaj-Sırameşeler-Acemler-Hürriyet-Bağlarbaşı-Yunuseli.

G-4=S.Garaj-Sırameşeler-Y.Mudanya yolu-Esentepe-1050 konutlar-Emek-Geçit.

SEFER TARİFESİ:
G-1=01.00 S.GARAJ
G-2=12.30-01.00-01.30 S.GARAJ
G-3=12.30-01.30 S.GARAJ
G-4=12.30-01.00-01.30-02.30 S.GARAJ   12.30 GEÇİT

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 22:44

G-1 ile G-4 arası numaralanan Gece Otobüs Hatları'nda çalışan araç profili nedir? BOİ'ye mi ait, yoksa Özel Halk Otobüsleri'nin bir hizmeti mi?

Bursa Belediyesi'nin web sayfasında bu konuyla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamadım çünkü...

Akın KURTOĞLU

Batur

16 yıl önce - Cmt 24 Hzr 2006, 23:05

Alıntı:
G-1 ile G-4 arası numaralanan Gece Otobüs Hatları'nda çalışan araç profili nedir? BOİ'ye mi ait, yoksa Özel Halk Otobüsleri'nin bir hizmeti mi?

Akın abi bunlar Özel Halk Otobüsleri’nin hizmeti. Geceleri  bu güzergahlarda, minibüsler kaldırılmadan önce    nöbetçi minibüsler hizmet verirdi, Bursaray faaliyete geçtikten sonra Özel Halk Otobüsleri görevi devraldı.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Cmt 01 Tem 2006, 16:16

Gece otobüslerimizden kastımız, 24 saat boyunca çalışan hatlar olmayıp (yani; 24:00-06:45 arasında da seferlerine devam eden), geceyarısından sonra bir süre daha hizmet veren hatlar... Yine de Bursa için iyi bir hizmet. Çünkü, İstanbul'da İETT'nin son servisleri; 21:00-23:00 arasında sona erer. Yoldaki araçların sonduraklarına ulaşmaları ise geceyarısını bulur ve biraz da geçer, o kadar

Akın KURTOĞLU

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Prş 10 Ağu 2006, 03:29

90 hat numaralı "Terminal-Santral Garaj" hattı, yakın zamana kadar 24 saat boyunca hizmet vermekteydi. O da artık; 06:10-23:40 bandı arasına sıkışıp kalmış. 24'den sonra servisleri yok... Terminale geceyarısından sonra yanaşan şehirlerarası otobüslerden inen yolcuları şehre ulaştırmak, bundan böyle kimlerin insafına kaldı?  

Akın KURTOĞLU

Salih Kuş

15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 01:12

Alıntı:
Arkadaşlar gece çalışan araçların çalışma saatleri ve güzergahlar:

G-1=S.Garaj-Sırameşeler-Acemler-Dikkaldırım-Beşevler cd.-Bilginler cd.-K.Sanayi.

G-2=S.Garaj-Sırameşeler-İzmir yolu-Yılvar-İhsaniye-Vergi dairesi-N.Hatun cd.-Ataevler-Pazar yeri-Ulaşım sitesi-Fethiye-Hamitler istasyonu.

G-3=S.Garaj-Sırameşeler-Acemler-Hürriyet-Bağlarbaşı-Yunuseli.

G-4=S.Garaj-Sırameşeler-Y.Mudanya yolu-Esentepe-1050 konutlar-Emek-Geçit.

bu hatlar santral garajın içinden çalışıyordu.Ve azda olsa ihtiyacı karşılıyordu.en azından gece garajda kalmıyorduk    Fakat suan santral garajın kent meydanı projesı ıcın tamamen yıkılmasının ardından bu hatlara ne olduğunu bilen var mı ? seferlerine devam ediyor mu? ediyorsa nereden kalkıyorlar bilgisi olan varsa sevinirim.

Saygılar

Ebru K.Türk
15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 01:24

En son olarak sitedeki üyelerimizde Yasemin Doğuş'un, İzmirden geliş saatinde sorunla karşılaştığını ve gece yarısından sonra Bursa terminaline girebildiği için kesinlikle hiç bir toplu ulaşım aracı bulamadığını, taksiyle evine kadar gittiğini biliyorum. Gece tarifesi ve evinin Terminale biraz ters kalması yüzünden oldukça yüklü bir taksi parası vermişti arkadaş   kendisine burdan geçmiş olsun diyorum.  

Sanırım şu anda gece yarısından sonra gerçekten Terminal ile şehir arasında bir toplu taşıma yok. Olan varsa da Santral Garaj yıkımından sonra nereye gidiyor ben de bilmiyorum

Bu ise şehir armasında hem Avrupa Bayrağını hem de Osmanlı'nın Baş yapıtlarını simge olarak taşıyan bir şehir için bence utanılacak bir sorundur. Terminal ile ulaşım hep utanç kaynağı oldu ya o da ayrı bir sorun

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 02:32

Bursa'da (Belediye tabanlı) gece otobüs seferlerine ihtiyaç duyulacak hatlar neler olabilir?

Siteler-Merkez
Terminal-Merkez
Ataevler-Merkez
Hürriyet-Merkez
Beşevler-Merkez
Çekirge D.H.-Merkez

Kültürpark-Altıparmak-Heykel-Santral Garaj-Kültürpark (Ring)
...

Bu hatlar, birbirleriyle farklı şekillerde ikişerli olarak da birleştirilebilir. Böylece güvenlik sorunu, araç tahsisi ve numara karmaşasının da bir nebze önüne geçilebilir. Gece seferleri hızlı ve rahat yapılabilecek seferler olup, ulaşım gündüze göre çok çok hızlı gerçekleşebilir. Fiyatlandırma da; gündüzün %50 fazlasıyla gerçekleşeblir (Bir ihtimal/öneri sadece). Böylece belediye kâr amacı kaygısını da bu şekilde bertaraf etmiş olur. Hiç olmamasındansa, %50 fazlasına bedelle 24 saat boyunca otobüs işlemesi, faideli bir uygulama olur

Akın KURTOĞLU

cemaliakangn
15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 02:45

Nedendir anlamıyorum. Hep Bursa'nın batı bölgesine karşı ılımlı bi hava var. Otobüslerin geceleri batı bölgesine daha yoğun olarak çalışmasını istiyoruz. Halbuki Sinandede, Şükraniye, Davutdede gibi bölgelerin buna daha çok ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bu bölgedeki nüfus en az 70000 gelir. Ki bu rakam hiç az değil. Yıldırım ilçesinin göbeği burası. Zaten Bursa'nın şu an tek kent meydanı olan Ahmet Taner Kışlalı meydanı bu bölgede. (Bence merkez burası, inanmayan ölçsün baksın   )

oki30
15 yıl önce - Cum 11 Ağu 2006, 02:58

geç saatte tekelden dolmuşlar oluyor o bölgelere..garajdan minübüse de binilebilir..ama batı yakası için böyle alternatifler bulunmamakta..

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara