Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
erkut
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 17:02
BUR » A2.01. Bursa'ya "Doğalgazlı" 100 Yeni Halk Otobüsü Geliyor

Arkadaşlar bugünlerde gündemde olan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bursa özel halk otobüsleri odası olarak Bursa ya doğalgazlı otobüsler getiriyoruz. Başta BMC olmak üzere çeşitli markalarla görüşüyoruz. Yaklaşık 2007 yılının ilk aylarında Bursa da doğalgazlı otobüslerle hizmet vereceğiz.  Doğalgazlı otobüsler hem yakıt yönünden%41 daha avantajlı; hemde çevreye hiç bir zarar vermiyor. İnşallah bu uygulama Bursa için hayırlı olur.

Ebru K.Türk
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 17:19

Acaba alınacak denen doğalgazlı otobüslerin düşünülen adeti nedir? Biz geçmişte gazetelerde 100 adet alınacak diye duymuştuk. Hatta bu alım gecikti diye haberler çıkmış ve Mercedes marka alınması konusunda bir ısrar olduğu ancak fiyatı yüksek diye istenen 100 adetin alınamadığını falan duymuştuk. Bunlar doğrumu? Daha doğrusu bu doğalgazlı otobüslerde öngörülen durum nedir? Düşünülen bir marka var mı?

Ayrıca Bursa B.B'nin doğlagazlı ve normal almayı düşündüğü otobüs sayısı nedir ve ne zaman Bursa yollarında göreceğiz? Bunu belki Belediye'nin durumunu da bilen vardır diye varsayarak sordum. Sadece Özel Halk Otobüslerine ait durumun verilmesi de kabulumüzdür    

Biraz çok soru sordum biliyorum ancak cevap verebilirseniz çok iyi olur..  

En son Ebru K.Türk tarafından Cum 12 May 2006, 20:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erkut
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 18:52

Benim söylediğim doğalgazlı otobüsler sadece özel halk otobüsleri içindir. B.B.O.İ. ne ait bu konuda hiç bir bilgim yok. Bizim Bursa da özel halk otobüsçüleri odasına kayıtlı 355 tane üyemiz vardır, bu üyelerimizin istekleri doğrultusunda bir marka belirleyeceğiz. Sayısı bakımından da üyelerimizin isteğine kalmıştır. Ne kadar talep olursa o kadar sayıda Bursa ya gelmesi düşünülüyor. Fakat yakıt yönünden avantajlı olduğu için talebin çok sayıda olacağını tahmin ediyorum.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 19:17

Alıntı:
Sayısı bakımından da üyelerimizin isteğine kalmıştır. Ne kadar talep olursa o kadar sayıda Bursa ya gelmesi düşünülüyor. Fakat yakıt yönünden avantajlı olduğu için talebin çok sayıda olacağını tahmin ediyorum

Şu anda kullanılan küçük otobüslerin yerine mi gelecekler?Bunların Burulaş'ın alacağı 70 otobüsle ilgisi varmı?Eğer bu 100 otobüs farklıysa yakın bir zamanda Bursa'ya 170 yeni otobüs geliyor demektir.

erkut
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 20:30

Benin söylediğim doğalgazlı otobüslerin burulaş veya belediyeyle bir ilgisi yok. Bu doğalgazlı otobüsler ,bizzat özel halk otobüsçülerinin kendi girişimidir. Sayısı bakımıdan tam bir rakam söyleyemiyorum. Ama yakın zamanda bu düşünce faaliyete girecektir. Bazı pazarlık durumu, gaz istasyonu kurulması gibi sorunlar aşılınca hemen siparişi verilecektir.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 22:10

Alıntı:
Bu doğalgazlı otobüsler ,bizzat özel halk otobüsçülerinin kendi girişimidir. Sayısı bakımıdan tam bir rakam söyleyemiyorum. Ama yakın zamanda bu düşünce faaliyete girecektir
. ,

Bursa  için çok sevindirici bir gelişme. Bu girişiminden dolayı Özel Halk Otobüsü işletmecilerini kutlamak gerekir.Umarım en kısa zamanda sonuçlanır ve mümkün olduğu kadar çok sayıda doğalgazlı otobüs Bursa'ya kazandırılmış olur.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 22:16

İnşallah girişim başarıyla sonuçlanır ve İETT'deki gibi program yerinde saymaz. Bizde de 1993 yılından sonra devreye giren 100 doğalgazlı otobüs, geçen 13 yıl zarfında sadece 1 adet artabildi (101 oldu )

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 22:30

Alıntı:
İnşallah girişim başarıyla sonuçlanır ve İETT'deki gibi program yerinde saymaz. Bizde de 1993 yılından sonra devreye giren 100 doğalgazlı otobüs, geçen 13 yıl zarfında sadece 1 adet artabildi  (101 oldu  )

O bir otobüs 86-111 kapı numaralı Hasanpaşa Garajına bağlı MAN SL200.     Akın Üstadım İstanbulda hiç olmazsa 101 adet doğalgazlıotobüs var .Bursa da hiç yok .Ama proje gerçekleşirse bizde de olacak inşallah.

Akın Kurtoğlu

16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 23:04

Sıfatı itibarıyla "Yeşil Bursa"ya en yakışacak toplu taşıma modeli da bu olmalı zaten. Havayı kirletmeyen, doğalgazlı otobüsler...    

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
16 yıl önce - Prş 11 May 2006, 23:19

Alıntı:
Arkadaşlar bugünlerde gündemde olan bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bursa özel halk otobüsleri odası olarak Bursa ya doğalgazlı otobüsler getiriyoruz. Başta BMC olmak üzere çeşitli markalarla görüşüyoruz. Yaklaşık 2007 yılının ilk aylarında Bursa da doğalgazlı otobüslerle hizmet vereceğiz.  

Otobüslerin kaç kişilik olacağı belli mi?

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara